polsecure-dziekujemy-za-udzial-w-targach

Ulga podatkowa za udział w targach ❱❱

Targi POLSECURE 2023 – bardzo udana edycja

polsecure-2023

Targi POLSECURE pojawiły się w kalendarzu Targów Kielce zaledwie w zeszłym roku, a biorąc pod uwagę dane liczbowe zostały zauważone. W ubiegłym roku powierzchnia wystawy zajmowała nieco ponad 3 000 metrów kwadratowych, w tym roku wystawa urosła ponad 100% - powierzchnia wystawiennicza zajęła blisko 6 500 metrów kwadratowych. Wystawę odwiedziło przeszło 5 000 zwiedzających.

Targi POLSECURE zostały także docenione poza granicami naszego kraju, o ile w 2022 roku uczestniczyli wystawcy tylko z Polski i Niemiec, o tyle podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentowały firmy z 7 krajów: Belgii, Czech, Francji, Izraela, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz oczywiście Polski. Wystawę odwiedziło 36 delegacji z 27 krajów takich jak: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Gruzja, Hiszpania, Izrael, Korea Południowa, Litwa, Łotwa, Malta, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Rwanda, Słowacja, Słowenia, Ukraina, USA, Węgry, Wielka Brytania, Włochy oraz przedstawiciele Europol-u i FRONTEX-u.   Wydarzenie było doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą firm specjalizujących się w produkcji wyposażenia specjalnego, środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, oprogramowania służącego łączności, dowodzeniu czy kontroli – czyli od racji żywnościowych dla funkcjonariuszy po całe laboratoria kryminalistyczne.

 

Merytoryczna strona Targów POLSECURE – konferencje, seminaria, debaty

polsecure-2023

O działalności zespołów DVI w różnych krajach oraz metodach identyfikacji w miejscu katastrof rozmawiali eksperci międzynarodowej konferencji organizowanej przez Komendę Główną Policji podczas pierwszego dnia Targów Polsecure. W panelu nie zabrakło ekspertów z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Międzynarodową konferencję  pn. „Pewność w identyfikacji ofiar – rola zespołu DVI na miejscu katastrof masowych” rozpoczęto od odpowiedzi na pytania: czym są zespoły DVI, dlaczego identyfikacja ofiar jest bardzo ważna oraz jak wygląda działalność zespołów do identyfikacji ofiar w różnych krajach m.in. w Ukrainie, na Malcie i w Wielkiej Brytanii.

Drugi dzień konferencji poświęcony był między innymi tematowi „Innowacyjność oraz budowanie kapitału ludzkiego na rzecz walki z cyberprzestępczością”. W trakcie panelu poruszono istotne zagadnienie, jakim jest rozwój innowacji oraz budowanie kapitału ludzkiego, w kontekście zwalczania cyberprzestępczości. Skuteczne zapobieganie temu zagrożeniu, wymaga od organów ścigania ciągłej kreatywności i innowacyjności w stosowanych narzędziach i procedurach. Osiągnięcie tych celów uzależnione jest jednakże od zbudowania efektywnej strategii budowania wysoce kompetentnych kadr, zdolnych do podejmowania najtrudniejszych wyzwań.

W ramach Międzynarodowych Targów Polsecure odbyła się również konferencja poświęcona działaniom Straży Granicznej na granicy z Białorusią i z Ukrainą. Było to pierwsze takie wydarzenie organizowane przez Straż Graniczną. W konferencji uczestniczył m.in. zastępca dyrektora wykonawczego Frontexu, Uku Sarekanno który mówił, że choć migracja była już wykorzystywana jako broń, to jednak nie w tak oczywisty i niepokojący sposób, jak robił to reżim Alaksandra Łukaszenki. W ocenie wiceszefa Frontexu z podobnymi zagrożeniami Europa może mieć do czynienia także w przyszłości.

Pokazy dynamiczne – ważny element targów dla bezpieczeństwa

polsecure-2023

Pokazy dynamiczne zawsze wzbudzają zainteresowanie gości, którzy na żywo, w warunkach kontrolowanych mogą zobaczy przedstawicieli różnych służb mundurowych w akcji. Nie inaczej było w tym roku, gdzie w specjalnym bloku zaprezentowano najnowocześniejszy sprzęt oraz umiejętności pracowników Straży Granicznej i Policji oraz ekspertów od zabezpieczeń. Nie zabrakło muzycznych akcentów.

Występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz Policji rozpoczął blok pokazów pierwszego dnia targów POLSECURE. Na terenie zewnętrznym Targów Kielce, Komenda Główna Policji zaprezentowała pokaz Motocyklowej Asysty Honorowej. Widowiskowa eskorta w wykonaniu policjantów na jednośladach, pokazała nie tylko ich umiejętności jazdy na motorze, ale i sposób zabezpieczenia najgwarniejszych osób w Państwie. Wydział Zabezpieczeń Działań Straży Granicznej przeprowadził z kolei akcję pokazową z użyciem psa bojowego. Czworonogi od lat stanowią o sile jednostek Straży Granicznej i wykorzystywane są zarówno w patrolach, jak i w akcjach specjalnych. Ważnym elementem pokazów dynamicznych jest prezentacja najnowocześniejszego sprzętu i systemów bezpieczeństwa. Jeden z nich zaprezentowała firma KRD, zajmująca się m.in. produkcją szyb bezpiecznych. W przeprowadzonym teście wytrzymałości szyb KasiGlas, producenci przekonywali o ich wyższości nad takim środkami zabezpieczenia, jak chociażby kraty. Firma Transactor Security pokazała system do detekcji i neutralizacji dronów. Bogata oferta wyspecjalizowanego sprzętu objęła m.in. innowacyjne systemy do neutralizacji zagrożeń IED/EOD, sprzęt detekcyjny do wykrywania zagrożeń bombowych, biologiczno-chemicznych i radiologicznych.

Bardzo ciekawe warsztaty gotowości COMBAT DEFENCE przeprowadzili specjaliści Fundacji Gotowi. Skupia ona doświadczonych specjalistów w wielu dziedzinach, będących jednocześnie pasjonatami przygotowywania się na trudne czasy. W tracie spotkania eksperci dzielili się swoimi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniami potrzebnymi do przetrwania zagrożeń. Kampania GOTOWI.ORG przekazuje informacje o tym, w jaki sposób można się przygotować na sytuacje kryzysowe i pomimo trudności przetrwać je.

Ważne porozumienia podczas Targów POLSECURE

polsecure-2023

Targi POLSECURE to nie tylko ciekawa ekspozycja skierowana do funkcjonariuszy służb, ale także miejsce podpisywania ważnych dla bezpieczeństwa umów i porozumień.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk podpisał porozumienia o współpracy z instytucjami zajmującymi się bezpieczeństwem. Pierwsze z nich zostało zawarte z gen. bryg. Karolem Molendą – Dowódcą Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni z siedzibą w Legionowie jako organizatorem Wojskowego Systemu Telekomunikacyjnego. Porozumienie reguluje współpracę pomiędzy jednostkami polskiej Policji w zakresie m.in. ochrony granicy, zabezpieczenia zdarzeń masowych, wspólnych ćwiczeń oraz współdziałania na wypadek kryzysu lub konfliktu zbrojnego. Szef polskiej Policji podpisał również umowę z Przedsiębiorstwem Sprzętu Ochronnego MASKPOL S.A. Podpisany dokument reguluje procedury zmierzające do zakupu kamizelek kuloodpornych kwalifikowanych stanowiących indywidualną ochronę każdego policjanta. Ułatwienie prac Centralnemu Laboratorium Kryminalistycznemu ma na celu natomiast podpisanie porozumienie w zakresie rekonstrukcji antroposkopijnych z Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk z ramienia policji dokument podpisał nadinsp. Paweł Dobrodziej. Polska policja było podpisała także list intencyjny z Grupą WB Electronics S.A. Podpisana została również umowa ramowa z Lubawą S.A.

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom  i Straż Graniczna podpisały umowę na dostawę 240 karabinków MSBS GROT C16 FB-A2 kal. 5.56×45 mm.  Pogranicznicy już kolejny raz kupują karabinki MSBS GROT. Dotychczas trafiło do nich blisko 1300 sztuk. Funkcjonariusze Straży Granicznej podkreślają, że broń z Radomia doskonale sprawdza się w ich służbie i można ją łatwo przystosować do konkretnych działań, dlatego zdecydowano się na zakup następnej partii broni. Umowę w Kielcach podpisali reprezentujący Fabryką Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. dr Wojciech Arndt, prezes zarządu oraz Seweryn Figurski, członek zarządu oraz Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga.

Gala wręczenia nagród na koniec POLSECURE

Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego zostały zakończone uroczystym wręczeniem nagród dla najlepszych produktów. Komisja konkursowa po przeanalizowaniu zgłoszeń nagrodziła trzy produkty.

 • Konsorcjum, w którego skład wchodzą: Lider - Politechnika Warszawska oraz VORTEX, Wyższa Szkoła Policji, Longevity za Mobilny Punkt Dystrybucji Infrastruktury Teleinformacyjnej (MPDiT)
 • ChangePro, producent HackingDept za HackingDept Offensive Training
 • Megmar Logistics & Consulting za Mobilne Bariery Antyterrorystyczne MVB-3X do ochrony przed pojazdami taranującymi

Wyróżnienie specjalne Komendanta Głównego Policji trafiło do firmy Flytronic, GRUPA WB, WB Electronics za wielozadaniowy bezzałogowy system latający FlyEye.

Nagroda Komendanta Głównego Straży Granicznej „Laur Graniczny” otrzymała firma PCO z Warszawy za ręczną kamerę termowizyjną  NPL-1T.

Wyróżnienie specjalne Dyrektora Generalnego Służby Więziennej za zastosowane rozwiązania technologiczne i projektowe trafiło do firmy PPO Przedsiębiorstwo Państwowe ze Strzelców Opolskich za obuwie taktyczne PPO MILITARY- MODEL 941.

Aktualności
27 kwietnia 2023
W trakcie II Międzynarodowych Targów Polsecure wybrane firmy doceniono wyróżnieniami specjalnymi Komendanta Głównego Policji i Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, a także nagrodą Komendanta Głównego Straży Granicznej „Laur Graniczny”. Podczas uroczystej gali wręczono również nagrody Polsecure oraz wyróżnienia i nagrody Top Design.
26 kwietnia 2023
25 i 26 kwietnia 2023 roku, podczas targów POLESECURE w Kielcach, odbył się spektakularny pokaz asysty motocyklowej Policji. O tajnikach tej specyficznej formacji policyjnej opowiedział nam podkomisarz Marcin Sulik, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.
25 kwietnia 2023
Targi POLSECURE to nie tylko ciekawa ekspozycja skierowana do funkcjonariuszy służb, ale także miejsce podpisywania ważnych dla bezpieczeństwa umów i porozumień.
25 kwietnia 2023
O działalności zespołów DVI w różnych krajach oraz metodach identyfikacji w miejscu katastrof rozmawiali eksperci międzynarodowej konferencji organizowanej przez Komendę Główną Policji podczas targów Polsecure w Targach Kielce. W panelu nie zabrakło ekspertów z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.
25 kwietnia 2023
Pokazy dynamiczne zawsze wzbudzają zainteresowanie gości, którzy na żywo, w warunkach kontrolowanych mogą zobaczy przedstawicieli różnych służb mundurowych w akcji. Nie inaczej było w tym roku, gdzie w specjalnym bloku zaprezentowano najnowocześniejszy sprzęt oraz umiejętności pracowników Straży Granicznej i Policji oraz ekspertów od zabezpieczeń. Nie zabrakło muzycznych akcentów.
21 kwietnia 2023
Niezawodna łączność, transmisja wiadomości tekstowych czy danych telemetrycznych. Firma IP Connect, która swoją ofertę zaprezentuje podczas nadchodzących Międzynarodowych Targów POLSECURE, zapewnia swoim klientom szerokie możliwości komunikacyjne i kładzie szczególny nacisk na bezpieczeństwo.
21 kwietnia 2023
Firma Arpol od wielu lat produkuje i dostarcza racje żywnościowe oraz wojskowe konserwy specjalne dla Sił Zbrojnych RP, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Wydziałów Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego różnych szczebli, TOPR, GOPR, CSRG, szeroko pojętej turystyki (żeglarze, myśliwi, nurkowie, wędkarze).
21 kwietnia 2023
Podczas II edycji Międzynarodowych Targów POLSECURE, już od 25 do 27 kwietnia nie zabraknie także innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję. Jednym z nich będzie platforma programowa Symphia™, która zaprezentowana zostanie przez firmy i-Technologies oraz Intellicene w Targach Kielce.
21 kwietnia 2023
WORK 11 - polski producent uzbrojenia i akcesoriów dla służb mundurowych przedstawi swoją ofertę podczas tegorocznych targów Polsecure. Firma ta od kilku lat obecna jest także na MSPO.
20 kwietnia 2023
GRUPA WB zaprezentuje zaawansowane rozwiązania w branży bezpieczeństwa, komunikacji i systemów zarządzania operacjami na II Międzynarodowych Targach POLSECURE. Systemy będzie można zobaczyć na stoiskach F-17 i F-27 w hali F. Targi POLSECURE odbędą się w dniach 25-27 kwietnia 2023 roku. GRUPA WB po raz kolejny została Partnerem Strategicznym imprezy organizowanej przez Targi Kielce.
19 kwietnia 2023
Targi Polsecure będą doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą firm specjalizujących się w produkcji wyposażenia specjalnego, środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, oprogramowania służącego łączności, dowodzeniu czy kontroli. Jednym z wystawców będzie frima LASER-3D.pl
05 kwietnia 2023
Cenione na rynku odzieży mundurowej przedsiębiorstwo Kreator specjalizuje się w projektowaniu i produkcji umundurowania typu wyjściowego, służbowego, polowego oraz specjalistycznego. Podczas targów POLSECURE w Kielcach w dniach 25-27 kwietnia zaprezentuje własną markę – Durabo.
05 kwietnia 2023
Firma Bates jest jedną z największych i najbardziej szanowanych marek wśród producentów mundurowego obuwia na świecie. Do chwili obecnej, nikt nie zaopatrzył armii amerykańskiej w większą liczbę par obuwia, niż robi to BATES.
05 kwietnia 2023
Kolejna edycja wystawy skierowanej do funkcjonariuszy różnych służb wystartuje już 25 kwietnia. Zainteresowanie bezpieczeństwem na różnych płaszczyznach odzwierciedla się w międzynarodowym zestawie wystawców i gości.
05 kwietnia 2023
COIG S.A. z siedzibą w Katowicach to polska firma informatyczna, która istnieje na rynku od ponad 70 lat. Od roku 2012 należy do Grupy Kapitałowej WASKO. Ofertę przedsiębiorstwa można będzie poznać podczas kwietniowych Międzynarodowych Targów POLSECURE.
03 kwietnia 2023
Nowoczesne technologie oraz rozwiązania w branży IT będzie można poznać podczas Międzynarodowych Targów POLSECURE od 25 do 27 kwietnia.
21 marca 2023
Modular System jest jednym z największych w Europie producentów kontenerów użytkowych oraz systemów modułowych. Powstają z nich między innymi biura, domy i mieszkania, hotele czy szpitale. Już w kwietniu ofertę firmy będzie można poznać w Targach Kielce.
21 marca 2023
Nagroda zostanie przyznana na tegorocznych Międzynarodowych Targach POLSECURE za najlepsze produkty służące bezpieczeństwu.
20 marca 2023
Największa firma handlowa na rynku strzeleckim, samoobrony i outdooru zaprezentuje się już w kwietniu w Targach Kielce.
03 marca 2023
W kwietniu, już po raz drugi odbędzie się w kieleckim ośrodku wydarzenie skierowane do funkcjonariuszy różnych służb. Właśnie rozpoczęły się: rejestracja zaproszeń oraz sprzedaż biletów dla zwiedzających.
21 lutego 2023
Trwają intensywne przygotowania do drugiej edycji targów dedykowanych wszystkim służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo publiczne w tym Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, a także Służbie Ochrony Państwa, Służbie Więziennej. W tym roku wystawa zapowiada się bardzo międzynarodowo.
03 lutego 2023
W kwietniu, już po raz drugi odbędą się w kieleckim ośrodku Targi POLSECURE. Wydarzenie skierowane jest do funkcjonariuszy różnych służb.
PATRONAT HONOROWY
KOMITET HONOROWY
GŁÓWNY PATRONAT MEDIALNY
PATRONAT MEDIALNY
25-27.04.2023
Godziny otwarcia
 • 25 IV 2023
  10:00 - 17:00
 • 26 IV 2023
  10:00 - 17:00
 • 27 IV 2023
  10:00 - 15:00
  25-27.04.2023
  Godziny otwarcia
  • 25 IV 2023
   10:00 - 17:00
  • 26 IV 2023
   10:00 - 17:00
  • 27 IV 2023
   10:00 - 15:00