342534633-179563914583464-2372251602332172220-n.jpg
Pokazy dynamiczne na POLSECURE

Pogoda nie pokrzyżowała planów, a pokazy dynamiczne przyciągnęły widzów

25 kwietnia 2023
Pokazy dynamiczne zawsze wzbudzają zainteresowanie gości, którzy na żywo, w warunkach kontrolowanych mogą zobaczy przedstawicieli różnych służb mundurowych w akcji. Nie inaczej było w tym roku, gdzie w specjalnym bloku zaprezentowano najnowocześniejszy sprzęt oraz umiejętności pracowników Straży Granicznej i Policji oraz ekspertów od zabezpieczeń. Nie zabrakło muzycznych akcentów.

Występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej rozpoczął blok pokazów pierwszego dnia targów POLSECURE. Na terenie zewnętrznym Targów Kielce, Komenda Główna Policji zaprezentowała pokaz Motocyklowej Asysty Honorowej. Widowiskowa eskorta w wykonaniu policjantów na jednośladach, pokazała nie tylko ich umiejętności jazdy na motorze, ale i sposób zabezpieczenia najgwarniejszych osób w Państwie. Wydział Zabezpieczeń Działań Straży Granicznej przeprowadził z kolei akcję pokazową z użyciem psa bojowego. Czworonogi od lat stanowią o sile jednostek Straży Granicznej i wykorzystywane są zarówno w patrolach, jak i w akcjach specjalnych.

Ważnym elementem pokazów dynamicznych jest prezentacja najnowocześniejszego sprzętu i systemów bezpieczeństwa. Jeden z nich zaprezentowała powstała w 1967 roku firma KRD, zajmująca się m.in. produkcją szyb bezpiecznych. W przeprowadzonym teście wytrzymałości szyb KasiGlas, producenci przekonywali o ich wyższości nad takim środkami zabezpieczenia, jak chociażby kraty. Firma Transactor Security pokazała system do detekcji i neutralizacji dronów. Bogata oferta wyspecjalizowanego sprzętu objęła m.in. innowacyjne systemy do neutralizacji zagrożeń IED/EOD, sprzęt detekcyjny do wykrywania zagrożeń bombowych, biologiczno-chemicznych i radiologicznych.

Bardzo ciekawe warsztaty gotowości COMBAT DEFENCE przeprowadzili specjaliści Fundacji Gotowi. Skupia ona doświadczonych specjalistów w wielu dziedzinach, będących jednocześnie pasjonatami przygotowywania się na trudne czasy. W tracie spotkania eksperci dzielili się swoimi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniami potrzebnymi do przetrwania zagrożeń. Kampania GOTOWI.ORG przekazuje informacje o tym, w jaki sposób można się przygotować na sytuacje kryzysowe i pomimo trudności przetrwać je.

Pokazy dynamiczne zakończyły oględziny miejsca ujawnienia nielegalnego laboratorium narkotykowego w wykonaniu Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Funkcjonariusze pokazali metody pracy i zadania, jakie czekają na nich w miejscu działania.

Kolejne pokazy zaplanowano drugiego i trzeciego dnia targów Polsecure, które potrwają do czwartku, 27 kwietnia.

(ŁK)

Polecane aktualności
27 kwietnia 2023
W trakcie II Międzynarodowych Targów Polsecure wybrane firmy doceniono wyróżnieniami specjalnymi Komendanta Głównego Policji i Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, a także nagrodą Komendanta Głównego Straży Granicznej „Laur Graniczny”. Podczas uroczystej gali wręczono również nagrody Polsecure oraz wyróżnienia i nagrody Top Design.
26 kwietnia 2023
25 i 26 kwietnia 2023 roku, podczas targów POLESECURE w Kielcach, odbył się spektakularny pokaz asysty motocyklowej Policji. O tajnikach tej specyficznej formacji policyjnej opowiedział nam podkomisarz Marcin Sulik, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.
25 kwietnia 2023
Targi POLSECURE to nie tylko ciekawa ekspozycja skierowana do funkcjonariuszy służb, ale także miejsce podpisywania ważnych dla bezpieczeństwa umów i porozumień.
25 kwietnia 2023
O działalności zespołów DVI w różnych krajach oraz metodach identyfikacji w miejscu katastrof rozmawiali eksperci międzynarodowej konferencji organizowanej przez Komendę Główną Policji podczas targów Polsecure w Targach Kielce. W panelu nie zabrakło ekspertów z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.
21 kwietnia 2023
Niezawodna łączność, transmisja wiadomości tekstowych czy danych telemetrycznych. Firma IP Connect, która swoją ofertę zaprezentuje podczas nadchodzących Międzynarodowych Targów POLSECURE, zapewnia swoim klientom szerokie możliwości komunikacyjne i kładzie szczególny nacisk na bezpieczeństwo.
21 kwietnia 2023
Firma Arpol od wielu lat produkuje i dostarcza racje żywnościowe oraz wojskowe konserwy specjalne dla Sił Zbrojnych RP, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Wydziałów Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego różnych szczebli, TOPR, GOPR, CSRG, szeroko pojętej turystyki (żeglarze, myśliwi, nurkowie, wędkarze).
21 kwietnia 2023
Podczas II edycji Międzynarodowych Targów POLSECURE, już od 25 do 27 kwietnia nie zabraknie także innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję. Jednym z nich będzie platforma programowa Symphia™, która zaprezentowana zostanie przez firmy i-Technologies oraz Intellicene w Targach Kielce.
21 kwietnia 2023
WORK 11 - polski producent uzbrojenia i akcesoriów dla służb mundurowych przedstawi swoją ofertę podczas tegorocznych targów Polsecure. Firma ta od kilku lat obecna jest także na MSPO.