Zaawansowane materiały polimerowe – technologie, przetwórstwo, aplikacje

Kolejna edycja seminarium technicznego Plastech Info na PLASTPOLU

plastech-info-2023-plakat Tak jak od wielu lat wydarzeniem towarzyszącym 27. edycji Targów PLASTPOL w Kielcach będzie Seminarium Techniczne PLASTECH INFO. Odbędzie się ono w drugim dniu Targów 24 maja 2023 r. a motywem przewodnim skupiającym techniczny nurt prezentacji i wystąpień, będzie hasło „ZAAWANSOWANE MATERIAŁY POLIMEROWE – TECHNOLOGIE, PRZETWÓRSTWO, APLIKACJE”.

Zakres tematyczny Seminarium w największej mierze odnosić się będzie do roli i znaczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu człowieka, jako materiału dającego możliwość opracowania i implementacji innowacyjnych rozwiązań dla stale zmieniających się potrzeb i wyzwań stawianych przez społeczeństwo. Wszechstronne, trwałe i z ogromnym potencjałem dostosowania do różnych potrzeb, tworzywa sztuczne to grupa niezwykłych materiałów, nierozerwalnie związanych z przemysłem, rozwojem technologii, innowacjami a także nauką – mówi Jacek SZCZERBA, reprezentujący Serwis Internetowy WWW.TWORZYWA.PL

Tak naprawdę tworzywa sztuczne definiują sposób, w jaki dzisiaj żyjemy. Poprawiają jakość życia milionów ludzi na całym świecie, czyniąc je łatwiejszym, bezpieczniejszym i przyjemniejszym, a jednocześnie są kluczem do przyspieszenia europejskiego przejścia na niskoemisyjną gospodarkę o obiegu zamkniętym, w której zasoby i energia są wykorzystywane w najbardziej efektywny sposób. Pamiętajmy także, że tworzywa sztuczne to bardziej wytrzymałe i jednocześnie lżejsze konstrukcje gwarantujące nie tylko odpowiedni poziom bezpieczeństwa, ale także niższy poziom hałasu, redukcję emisji spalin czy wprost ratujących zdrowie i życie. Wymagają one jednak interdyscyplinarnych umiejętności pozwalających na odpowiednie ich stosowanie i przede wszystkim przetwórstwo.

Zapraszając do udziału w Seminarium wszystkich uczestników Targów PLASTPOL, chcemy pokazać jak bardzo ciągle rozwijające się i nieustannie udoskonalane technologie przetwórstwa TS zrewolucjonizowały i nadal zmieniają nasze codzienne życie. To dzięki tworzywom i umiejętnie dobranym technologiom produkujemy wyroby lepsze, bardziej trwałe i doskonałe, odpowiadające ciągle zmieniającym się wymogom rynku – dodaje.

Będąc jednoznacznie przekonanymi, że tworzywa sztuczne stanowią materiał zapewniający zrównoważoną przyszłość i rozwój, dla których kluczowymi wyznacznikami są takie obszary jak ecodesign, ekoprojektowanie, zielone technologie czy też zielona energia polskie firmy z całą pewnością wyznaczają europejski kurs rozwoju całej branży. Potwierdzeniem tego stanu jest widoczne zainteresowanie i inwestycyjne zaangażowanie polskich producentów i przetwórców tworzyw sztucznych mającego na celu rozszerzanie swojego portfolio produktowego w kierunku wyznaczanym przez wyzwania klimatyczne i gospodarkę̨ obiegu zamkniętego. I o tym wszystkim będzie traktować tegoroczna edycja naszego Seminarium PLASTECH INFO. Chcemy także eksponować rolę wiedzy, kompetencji i doświadczenia dla procesu projektowania i rozwoju wyrobu oraz jego produkcji poprzez właściwy dobór materiału, technologii i optymalizację procesu przetwórczego.

W przekonaniu Organizatorów w dalszym ciągu w całej branży istnieje silna potrzeba propagacji i zwiększenia odpowiedniego poziomu wiedzy inżynierskiej oraz nieustannego kreowania pozytywnego wizerunku tworzyw i wpływu technologii przetwórstwa oraz ich rozwoju na poprawę warunków życia nas wszystkich.

Zapraszamy do Kielc!

 

Miejsce Wydarzenia | PLASTPOL 2023 | Targi Kielce, Pawilon E, Sala Konferencyjna, 24.05.2023 | WSTĘP WOLNY

Partnerem i Współorganizatorem Seminarium jest Serwis Internetowy WWW.TWORZYWA.PL

 

Pliki do pobrania

 

23-26.05.2023
Godziny otwarcia
 • 23 V 2023
  10:00 - 17:00
 • 24 V 2023
  10:00 - 17:00
 • 25 V 2023
  10:00 - 17:00
 • 26 V 2023
  10:00 - 15:00
  23-26.05.2023
  Godziny otwarcia
  • 23 V 2023
   10:00 - 17:00
  • 24 V 2023
   10:00 - 17:00
  • 25 V 2023
   10:00 - 17:00
  • 26 V 2023
   10:00 - 15:00