plastech-info-2022-plakat.jpg [800.04 KB] Tradycyjnie, tak jak od wielu lat, jednym z Wydarzeń towarzyszących kolejnej edycji Targów PLASTPOL w Kielcach będzie Seminarium Techniczne PLASTECH INFO.

Odbędzie się ono w drugim dniu Targów 25 maja 2022 r. (środa) a hasło przewodnie, wokół którego będzie skupiony techniczny nurt prezentacji i wystąpień, zostało zdefiniowane jako „W DRODZE DO LEPSZEGO JUTRA – POSTĘP I ROZWÓJ W TECHNOLOGIACH PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH”.

Zakres tematyczny Seminarium w największej mierze odnosić się będzie do niezwykle dynamicznego w ostatniej dekadzie rozwoju technologii wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych, przede wszystkim wtryskiwania.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat tworzywa sztuczne oferowały innowacyjne rozwiązania dla stale zmieniających się potrzeb i wyzwań stawianych przez społeczeństwo. Wszechstronne, trwałe i z ogromnym potencjałem dostosowania do różnych potrzeb, tworzywa sztuczne to grupa niezwykłych materiałów, nierozerwalnie związanych z przemysłem, rozwojem technologii, innowacjami a także nauką – mówi Jacek SZCZERBA, reprezentujący Serwis Internetowy WWW.TWORZYWA.PL

 Zapraszając do udziału w Seminarium wszystkich uczestników Targów PLASTPOL, chcemy pokazać jak bardzo ciągle rozwijające się i nieustannie udoskonalane technologie przetwórstwa TS zrewolucjonizowały i nadal zmieniają nasze codzienne życie. To dzięki tworzywom i umiejętnie dobranym technologiom produkujemy wyroby lepsze, bardziej trwałe i doskonałe, odpowiadające ciągle zmieniającym się wymogom rynku. To tak naprawdę już inne wyroby posiadające poprawiony nie tylko komfort ich użytkowania, ale także istotnie wpływające na zwiększenie bezpieczeństwa człowieka. Bo przecież – gwoli przypomnienia – to tworzywa właśnie stanowią połączenie unikalnych właściwości użytkowych, których w przeciwieństwie do nich nie ma żaden inny materiał stanowiący jedynie alternatywę w swoim zastosowaniu. Relatywnie dobre właściwości mechaniczne, termiczne, niski ciężar właściwy, łatwość obróbki i formowania wyrobów, efektywność ekonomiczna połączone z obecnością szeregu nowoczesnych technologii sprawiają, że funkcjonują one w każdym obszarze naszego życia. I nie sposób to zmienić. Pamiętajmy także, że tworzywa sztuczne to bardziej wytrzymałe i jednocześnie lżejsze konstrukcje gwarantujące nie tylko odpowiedni poziom bezpieczeństwa, ale także niższy poziom hałasu, redukcję emisji spalin czy wprost ratujących zdrowie i życie. Wymagają one jednak interdyscyplinarnych umiejętności pozwalających na odpowiednie ich stosowanie i przede wszystkim przetwórstwo.

Chcemy także eksponować rolę wiedzy, kompetencji i doświadczenia dla procesu projektowania i rozwoju wyrobu oraz jego produkcji poprzez właściwy dobór materiału, technologii i optymalizację procesu przetwórczego. Stąd silna potrzeba propagacji i zwiększenia odpowiedniego poziomu wiedzy inżynierskiej w tym zakresie i nasz pomysł by tegorocznych PLASTECH INFO miał formę łączącą w sobie wystąpienia dotyczące kreowania pozytywnego wizerunku tworzyw i wpływu technologii przetwórstwa oraz ich rozwoju na poprawę warunków życia nas wszystkich w każdym jego aspekcie – dodaje.

Tak naprawdę tworzywa sztuczne definiują sposób, w jaki dzisiaj żyjemy. Poprawiają jakość życia milionów ludzi na całym świecie, czyniąc je łatwiejszym, bezpieczniejszym i przyjemniejszym, a jednocześnie są kluczem do przyspieszenia europejskiego przejścia na niskoemisyjną gospodarkę o obiegu zamkniętym, w której zasoby i energia są wykorzystywane w najbardziej efektywny sposób.

Zapraszamy do Kielc!

 

Miejsce Wydarzenia | Targi Kielce, Pawilon E, Sala Konferencyjna, 25.05.2022 | WSTĘP WOLNY

Partnerem i Współorganizatorem Seminarium jest Serwis Internetowy WWW.TWORZYWA.PL

 

Pliki do pobrania

 

24-27.05.2022
Godziny otwarcia
 • 24 V 2022
  10:00 - 17:00
 • 25 V 2022
  10:00 - 17:00
 • 26 V 2022
  10:00 - 17:00
 • 27 V 2022
  10:00 - 16:00
  24-27.05.2022
  Godziny otwarcia
  • 24 V 2022
   10:00 - 17:00
  • 25 V 2022
   10:00 - 17:00
  • 26 V 2022
   10:00 - 17:00
  • 27 V 2022
   10:00 - 16:00