Debata-bezpieczenstwo-na-placu-budowy-FB-1200x1200px.png
„Zoptymalizowana budowa. Jak zapewnić bezpieczeństwo na placu budowy?”

„Zoptymalizowana budowa. Jak zapewnić bezpieczeństwo na placu budowy?” Niezwykle ważna debata na targach Autostrada Nowa Infrastruktura

15 grudnia 2023
Panel zaplanowany w trakcie targów pomoże nie tylko podnieść standardy pracy w firmie oraz dostosować się do rosnących wymagań inwestorów. To także znakomita okazja do spotkania mnóstwa ekspertów z branży, dzielenia się wiedzą oraz poradami m.in. w kwestii optymalizacji pracy na placu budowy. Debata skierowana została, aż do pięciu grup zawodowych. Sprawdź, jak zgłosić swój udział!

Impulsem do zorganizowania panelu został nie tylko ogólnoświatowy trend związany z podnoszeniem kultury pracy, ale i zwiększające się w tym zakresie wymogami inwestorów.

W krajach o najniższym współczynniku wypadkowości na budowach, w proces zapewnienia bezpieczeństwa zaangażowane są wszystkie strony procesu budowlanego. Zarządzanie bezpieczeństwem rozpoczyna się już od planowania. Takie podejście pozwala nie tylko przewidzieć i zapobiec ryzykom, ale co najważniejsze zoptymalizować całą inwestycję.

Celem panelu jest określenie obszarów i możliwości poprawy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Po debacie każdy będzie miał możliwość skorzystania z porad indywidualnych.

Specjaliści poruszą następujące zagadnienia:

 • Koncepcja bezpieczeństwa u projektanta, inwestora i wykonawcy
 • Rola inwestora w kreowaniu bezpieczeństwa na placu budowy
 • Rozpoznanie i wycena zagrożeń
 • Must have na każdej budowie – dobór rozwiązań zabezpieczających plac budowy i pracowników
 • Optymalizacja inwestycji, uwzględniając czas, termin realizacji oraz dobór rozwiązań i technologii
 • Wellbeing na placu budowy – redukcja stresu.

Jednym z uczestników debaty został Michał Klotschke, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Słupcy, który w ostatnich latach zrealizował inwestycje na ponad 500 mln zł na sieci dróg powiatowych. Utrudnieniem w prowadzeniu tej inwestycji był duży ruch samochodów należących nie tylko mieszkańców, ale także do turystów odwiedzających Jezioro Powidzkie.

Jak zatem udało się pogodzić interesy kierowców, wykonawcy inwestycji, a przy tym zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa, można będzie przekonać się już 11 kwietnia podczas debaty „Zoptymalizowana budowa. Jak zapewnić bezpieczeństwo na placu budowy?”.

Udział w debacie mogą wziąć wszystkie strony zaangażowane w proces inwestycyjny:

 • Firmy budowlane,
 • Inwestorzy publiczni: GDDKiA, Zarządy Dróg Wojewódzkich, Zarządy Dróg Powiatowych, Burmistrze, Wójtowie, przedstawiciele gmin
 • Projektanci
 • Inżynierowie Nadzoru
 • Firmy oferujące urządzenia i technologie

Moderatorem debaty została Anna Krawczyk – trener rozwoju, psycholog holistyczny oraz prezes zarządu Akademii Transformacji.

Debata odbędzie się 11.04.2024 roku w godzinach od 12:00 do 14:00 w Hali E. 

Zarejestruj się: https://www.targikielce.pl/autostrada-nowa-infrastruktura/wydarzenia-towarzyszace/debata-zoptymalizowana-budowa-jak-zapewnic-bezpiec/zglos-udzial 

Targi Autostrada Nowa Infrastruktura zostały zaplanowane od 10 do 11 kwietnia 2024 roku!

 

Polecane aktualności
11 kwietnia 2024
Podczas uroczystej gali Targów Budownictwa Infrastrukturalnego jurorzy wyróżnili osiem firm. Ocenie podlegały najbardziej innowacyjne produkty w sferze budownictwa drogowego oraz atrakcyjny i nowoczesny styl wystąpienia targowego. Wśród zwycięzców - producent pudru z przetworzonych opon oraz firma produkująca wielofunkcyjne zamiatarki.
11 kwietnia 2024
Rafa Hałeła przed Adamem Plakiem i Arkadiuszem Stachurą zwyciężył w konkursie sprawnościowym zorganizowanym podczas Targów AUTOSTRADA. Zwycięzca otrzymał czek na 1500 złotych.
10 kwietnia 2024
Najlepsi eksperci z kraju spotkali się w Targach Kielce by rozmawiać o oświetleniu, obniżeniu kosztów energii, rozwoju dróg w województwie świętokrzyskim oraz o tym, jak nie być pod kreską… Za nami pierwszy dzień konferencji i debat podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
10 kwietnia 2024
– W tej chwili w Polsce mamy ponad 5100 kilometrów dróg szybkiego ruchu, dróg o najwyższym standardzie. Kielce są szczególnym miejscem na mapie Polski, jeżeli chodzi o tematykę infrastrukturalną, a targi Autostrada Nowa Infrastruktura jest imprezą o renomowanej pozycji – podkreślił Grzegorz Dziedzina, zastępca generalnego, dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
09 kwietnia 2024
Chińska firma z Malezji specjalizująca się w produkcji sprzętu do budowy mostów i rozwiązań dostosowywania konstrukcji mostów zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Z ofertą wystawcy można zapoznać się już 10 i 11 kwietnia!
08 kwietnia 2024
Samochód ciężarowy oraz profesjonalne maszyny do obróbki powierzchni betonowych, stalowych oraz asfaltowych zaprezentuje firma S-T-P Strahltechnik podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego. Wydarzenie odbędzie się 10 i 11 kwietnia w kieleckim ośrodku wystawienniczym!
08 kwietnia 2024
Firma świadcząca usługi z zakresu sprzedaży, finansowania i ubezpieczenia pojazdów ciężarowych zaprezentuje swoją ofertę podczas targów budownictwa drogowego w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Wydarzenie odbędzie się już od 10 do 11 kwietnia!
05 kwietnia 2024
Dystrybutor i producent przyczep, naczep i wywrotek PTM Polska przedstawi swoją ofertę podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w kieleckim ośrodku wystawienniczym, po raz pierwszy zostanie zaprezentowany przenośnik bunkrowy PBRP35 z ruchomą podłogą CF i zasilaczem hydraulicznym. Odbierz darmowy bilet wstępu i nie przegap tej premiery!