Targi-320.jpg
Konferencje i debaty podczas pierwszego dnia Targów Autostrada Nowa Infrastruktura.

Autostrada Nowa Infrastruktura: tu królują nowe technologie i wiedza

10 kwietnia 2024
Najlepsi eksperci z kraju spotkali się w Targach Kielce by rozmawiać o oświetleniu, obniżeniu kosztów energii, rozwoju dróg w województwie świętokrzyskim oraz o tym, jak nie być pod kreską… Za nami pierwszy dzień konferencji i debat podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego w kieleckim ośrodku wystawienniczym.

Koszty związane z utrzymaniem oświetlenia ulicznego są coraz większym obciążeniem dla wielu gmin, zwłaszcza w kontekście ciągłego wzrostu cen energii. W związku z tym, coraz więcej władz lokalnych rozważa możliwość zastąpienia energochłonnych systemów oświetleniowych bardziej ekonomicznymi rozwiązaniami. Dyskusja, która odbyła się w pierwszy dzień Targów Budownictwa Infrastrukturalnego zaowocowała wieloma pomysłami oraz praktycznymi wskazówkami dotyczących efektywnego zarządzania oświetleniem publicznym.

Podczas konferencji naukowo-technicznej pod tytułem „Perspektywy rozwoju sieci drogowej województwa świętokrzyskiego” organizowanej przez kielecki oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP, eksperci dyskutowali m.in. o recyklingu m.in. mieszanek MC:

Staramy się wykorzystać materiały, które możemy jeszcze wykorzystać, ograniczyć zużycie nowych materiałów, zmniejszyć energochłonność, zwiększyć ochronę środowiska, czyli emisję związków szkodliwych. Z czego składa się mieszanka w technologii recyklingu z asfaltem spienionym? Przede wszystkim, z tego materiału, który przetwarzamy, czyli destrukt kamienny, destrukt betonowy, po recyklingu i materiał doziarniający – mówił dr inż. Krzysztof Maciejewski z Politechniki Świętokrzyskiej.

Kolejnym punktem kieleckich targów budownictwa drogowego była konferencja pod tytułem "Poprawa efektywności energetycznej układów pneumatycznych i hydraulicznych" organizowana przez ekspertów z Politechniki Wrocławskiej.

Prawnicy Kancelarii JDP – radca prawny Maciej Grzybowski oraz radca prawny Mateusz Biciutk podczas targów dzielili się z publicznością tajnikami prawnych aspektów prowadzenia inwestycji budowlanych. Podczas prezentacji poruszyli tematykę m.in. zmiany wynagrodzenia w trakcie trwania umowy, prac dodatkowych, waloryzacji i kosztów pośrednich:

– Tych kosztach, które często są przez generalnych wykonawców czy do zamówień publicznych, czy innych zamówień o roboty budowlane pomijane. Generalnie wykonawcy, zawierając aneksy chroniąc swój interes i chroniąc siebie przed karami umownymi, bardzo często zapominają o tym, że realizacja inwestycji w dłuższym czasie wiąże się tak naprawdę z ponoszeniem dodatkowych kosztów – podkreślał jeden z prelegentów.

11 kwietnia podczas drugiego dnia Targów Autostrada nie zabraknie merytorycznych spotkań. Każdy zwiedzający wystawę będzie miał szansę, by uczestniczyć w dwóch spotkaniach:

11:00 - 12:00     Scena, Hala E     „Zmiana wynagrodzenia w trakcie trwania umowy. Roboty dodatkowe. Polecenia Zmiany. Waloryzacja. Koszty Pośrednie. Czyli o tym jak nie być pod kreską” JDP Drapała & Partners.

12:00 - 14:00     Scena, Hala E     Debata „Zoptymalizowana budowa. Jak zapewnić bezpieczeństwo na placu budowy?” Organizator: Anna Krawczyk Akademia Transformacji.

Targi Autostrada Nowa Infrastruktura potrwają do 11 kwietnia!

/YY/

Polecane aktualności
11 kwietnia 2024
Podczas uroczystej gali Targów Budownictwa Infrastrukturalnego jurorzy wyróżnili osiem firm. Ocenie podlegały najbardziej innowacyjne produkty w sferze budownictwa drogowego oraz atrakcyjny i nowoczesny styl wystąpienia targowego. Wśród zwycięzców - producent pudru z przetworzonych opon oraz firma produkująca wielofunkcyjne zamiatarki.
11 kwietnia 2024
Rafa Hałeła przed Adamem Plakiem i Arkadiuszem Stachurą zwyciężył w konkursie sprawnościowym zorganizowanym podczas Targów AUTOSTRADA. Zwycięzca otrzymał czek na 1500 złotych.
10 kwietnia 2024
– W tej chwili w Polsce mamy ponad 5100 kilometrów dróg szybkiego ruchu, dróg o najwyższym standardzie. Kielce są szczególnym miejscem na mapie Polski, jeżeli chodzi o tematykę infrastrukturalną, a targi Autostrada Nowa Infrastruktura jest imprezą o renomowanej pozycji – podkreślił Grzegorz Dziedzina, zastępca generalnego, dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
09 kwietnia 2024
Chińska firma z Malezji specjalizująca się w produkcji sprzętu do budowy mostów i rozwiązań dostosowywania konstrukcji mostów zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Z ofertą wystawcy można zapoznać się już 10 i 11 kwietnia!
08 kwietnia 2024
Samochód ciężarowy oraz profesjonalne maszyny do obróbki powierzchni betonowych, stalowych oraz asfaltowych zaprezentuje firma S-T-P Strahltechnik podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego. Wydarzenie odbędzie się 10 i 11 kwietnia w kieleckim ośrodku wystawienniczym!
08 kwietnia 2024
Firma świadcząca usługi z zakresu sprzedaży, finansowania i ubezpieczenia pojazdów ciężarowych zaprezentuje swoją ofertę podczas targów budownictwa drogowego w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Wydarzenie odbędzie się już od 10 do 11 kwietnia!
05 kwietnia 2024
Dystrybutor i producent przyczep, naczep i wywrotek PTM Polska przedstawi swoją ofertę podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w kieleckim ośrodku wystawienniczym, po raz pierwszy zostanie zaprezentowany przenośnik bunkrowy PBRP35 z ruchomą podłogą CF i zasilaczem hydraulicznym. Odbierz darmowy bilet wstępu i nie przegap tej premiery!
04 kwietnia 2024
Firma specjalizująca się w wynajmie nowych i używanych maszyn budowlanych i drogowych zaprezentuje swoją ofertę w Kiecach już 10 i 11 kwietnia. Z maszynami BELLATOR można będzie zapoznać się podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego.