Targi-264.jpg
Targi Budownictwa Infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura oficjalnie otwarte!

Targi Budownictwa Infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura oficjalnie otwarte!

10 kwietnia 2024
– W tej chwili w Polsce mamy ponad 5100 kilometrów dróg szybkiego ruchu, dróg o najwyższym standardzie. Kielce są szczególnym miejscem na mapie Polski, jeżeli chodzi o tematykę infrastrukturalną, a targi Autostrada Nowa Infrastruktura jest imprezą o renomowanej pozycji – podkreślił Grzegorz Dziedzina, zastępca generalnego, dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Po raz pierwszy w historii dwie nasze imprezy targowe spotykają się w jednym czasie w jednym miejscu. To już 27. edycja Targów Autostrada Nowa Infrastruktura. Przez 27 lat wszystko się w Polsce zmieniło. 27 lat temu w Polsce było zaledwie 520 kilometrów dróg szybkiego ruchu. W tym roku przybędzie 144 kilometry takich dróg, więc to pokazuję skalę zmian – dodał Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Oferty podczas nowej odsłony Targów Autostrada Nowa Infrastruktura przedstawiły 54 firmy m.in. z Polski, Niemiec, Szwecji i Malezji. Wśród wystawców znaleźli się producenci naczep i przyczep dla ciężarówek, maszyn budowlanych, a także urządzeń zabezpieczających ruch na drogach. Firmy oferujące usługi związane z wynajmem i serwisowaniem pojazdów specjalistycznych prezentują gamę produktów, w tym systemy wydechowe dla maszyn budowlanych, dźwigi oraz sprzęt do pomiarów.

W Polsce przez lata budowało się sporo, buduje się dużo i będzie budowało. Przed nami wyzwania, które są związane bezpośrednio z realizacjami dużych programów rządowych, takich jak program budowy obwodnic, gdzie powstaną, największe w Polsce inwestycje drogowe. Ale nie zapominajmy, również o tym, że są też mniejsze programy, takie jak Program Wzmocnienia Krajowej Sieci Drogowej. Żeby przygotowywać zlecać i realizować inwestycje drogowe w sposób bardzo sprawny i płynny, potrzebujemy wymiany i ugruntowania wiedzy i doświadczenia… Cieszymy się, że możemy być na targach i myślę, że szeroka oferta przygotowana przez organizatorów jest odpowiedzią na oczekiwanie i zapotrzebowanie branży, w tym zakresie – dodał podczas uroczystej gali otwarcia targów Grzegorz Dziedzina, zastępca generalnego, dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Ekologia i budownictwo drogowe

Jednocześnie z wystawą budownictwa drogowego w kieleckim ośrodku wystawienniczym się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech. To wydarzenie poświęcone branży komunalnej. Tematem łączącym dwie imprezy są m.in. zrównoważony rozwój oraz „zielone działania” mające kluczowe znaczenie dla ochrony środowiska.

Te dwa obszary: ekologia i branża drogowa nie do końca się kojarzą, niemniej jednak mają bardzo dużo wspólnego ze sobą. W ostatniej dekadzie na świecie, jak i w Europie poczyniono gigantyczny postęp technologiczny w zakresie przetwarzania odpadów w drogownictwie. Ten postęp ekologiczny dociera także do Polski. Wiedza na ten temat jest nie tylko rozpowszechniona w ośrodkach badawczo-naukowych, akademickich czy dydaktycznych. Wiedzę tę posiadają już firmy wykonawcze. Filmy wykonawcze w ostatnich latach poczyniły też dosyć duże inwestycje w najnowsze technologie – wspomniał Przemysław Kolanowski, Prezydenta Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

Merytoryka na najwyższym poziomie

W czasie Targów Budownictwa Infrastrukturalnego odbywa się wiele dodatkowych wydarzeń. Znani specjaliści prowadzą konferencje i debaty dotyczące różnorodnych tematów, takich jak rozwój sieci dróg w województwie świętokrzyskim, sposoby finansowania projektów, implementacja innowacyjnych rozwiązań na placach budowy oraz adaptacja dróg do nowoczesnych standardów bezpieczeństwa.

W uroczystej gali otwarcia Targów Autostrada Nowa Infrastruktura, Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH oraz Targi Kielce Hackathon wzięli udział także m.in. dr hab. Janusz Bohatkiewicz, Dyrektor Naczelny Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Krzysztof Rusiecki, wiceprezes Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych, Zbigniew Kotlarek, Prezesa Zarządu stowarzyszenia Polski Kongres Drogowy oraz Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk.

Targi Autostrada Nowa Infrastruktura potrwają do 11 kwietnia! 

/YY/

 

Polecane aktualności
11 kwietnia 2024
Podczas uroczystej gali Targów Budownictwa Infrastrukturalnego jurorzy wyróżnili osiem firm. Ocenie podlegały najbardziej innowacyjne produkty w sferze budownictwa drogowego oraz atrakcyjny i nowoczesny styl wystąpienia targowego. Wśród zwycięzców - producent pudru z przetworzonych opon oraz firma produkująca wielofunkcyjne zamiatarki.
11 kwietnia 2024
Rafa Hałeła przed Adamem Plakiem i Arkadiuszem Stachurą zwyciężył w konkursie sprawnościowym zorganizowanym podczas Targów AUTOSTRADA. Zwycięzca otrzymał czek na 1500 złotych.
10 kwietnia 2024
Najlepsi eksperci z kraju spotkali się w Targach Kielce by rozmawiać o oświetleniu, obniżeniu kosztów energii, rozwoju dróg w województwie świętokrzyskim oraz o tym, jak nie być pod kreską… Za nami pierwszy dzień konferencji i debat podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
09 kwietnia 2024
Chińska firma z Malezji specjalizująca się w produkcji sprzętu do budowy mostów i rozwiązań dostosowywania konstrukcji mostów zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Z ofertą wystawcy można zapoznać się już 10 i 11 kwietnia!
08 kwietnia 2024
Samochód ciężarowy oraz profesjonalne maszyny do obróbki powierzchni betonowych, stalowych oraz asfaltowych zaprezentuje firma S-T-P Strahltechnik podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego. Wydarzenie odbędzie się 10 i 11 kwietnia w kieleckim ośrodku wystawienniczym!
08 kwietnia 2024
Firma świadcząca usługi z zakresu sprzedaży, finansowania i ubezpieczenia pojazdów ciężarowych zaprezentuje swoją ofertę podczas targów budownictwa drogowego w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Wydarzenie odbędzie się już od 10 do 11 kwietnia!
05 kwietnia 2024
Dystrybutor i producent przyczep, naczep i wywrotek PTM Polska przedstawi swoją ofertę podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w kieleckim ośrodku wystawienniczym, po raz pierwszy zostanie zaprezentowany przenośnik bunkrowy PBRP35 z ruchomą podłogą CF i zasilaczem hydraulicznym. Odbierz darmowy bilet wstępu i nie przegap tej premiery!
04 kwietnia 2024
Firma specjalizująca się w wynajmie nowych i używanych maszyn budowlanych i drogowych zaprezentuje swoją ofertę w Kiecach już 10 i 11 kwietnia. Z maszynami BELLATOR można będzie zapoznać się podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego.