WESTIARKI-2-DO-WYBORU.jpg
Prace Zgromadzenia Sióstr Westiarek prezentowane podczas Wystawy Sacroexpo cieszą się dużym uznaniem.

Zgromadzenie Sióstr Westiarek na Wystawie Sacroexpo

19 maja 2023
Unikatowe szaty liturgiczne wykonane przez Westiarki Jezusa cieszą się ogromnym zainteresowaniem podczas wystawy Sacroexpo w Targach Kielce. Najnowsze modele ornatów, stuły kapłańskie uszyte ręcznie, a także z pomocą komputera będzie można obejrzeć i zakupić w dniach od 19 do 21 czerwca.

Z Wystawą Sacroexpo Zgromadzenie Sióstr Westiarek Jezusa związane jest już od 2009 roku. W kieleckim ośrodku wystawienniczym prezentuje najwyższej jakości paramenty liturgiczne.

– Prace nasze są wykonywane ręcznie, haftem malarskim, cieniowanym i klasycznym wysokim. Haftujemy nićmi złotymi, bajorkiem i nićmi atłasowymi, co nadaje szatom wyjątkowe piękno. W ostatnim czasie wykonujemy też haft komputerowy, posiadamy różne wzory i ciągle szukamy nowych – przekazuje s. Lidia.

W prowadzonych przez Westiarki pracowniach hafciarskich powstało wiele cennych prac. Na szczególną uwagę zasługują cztery suknie na cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, suknia na obraz Matki Bożej do Czernej i Studziannej oraz suknia dla Matki Bożej do Kalwarii Zebrzydowskiej i dla Matki Bożej Leżajskiej. Siostry Westiarki stworzyły ornat milenijny jako dar bł. Prymasa Tysiąclecia dla św. Pawła VI, ornat jubileuszowy dla św. Jana Pawła II, podarowany przez Ojców Paulinów z okazji 600-lecia obecności Matki Bożej na Jasnej Górze, a także szaty liturgiczne do Polskiego Seminarium Duchownego do Orchard Lake. Westiarki wykonały liczne prace na pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski oraz komplet szat liturgicznych na Jasną Górę z okazji podróży apostolskiej papieża Franciszka do Polski w 2016 roku. Zgromadzenie Sióstr Westiarek Jezusa dba również o wystrój obiektów sakralnych w trakcie Eucharystii, pielęgnując tradycję ubierania ołtarzy na Boże Ciało, przygotowując dekoracje na uroczystości liturgiczne w parafiach czy haftując bieliznę kielichową.

- Naszym zadaniem jako Westiarki Jezusa jest troska o piękno Kościoła. Dbanie o ozdobę Kościołów, tego co dotyczy kielicha i kapłana jest  naszym charyzmatem.  Szyciem i naprawianiem szat liturgicznych zajmujemy się od powstania Zgromadzenia czyli 140 lat. Nasze poprzedniczki zostawiły nam duży dorobek pięknych wzorów i zasad pracy, przez całe pokolenia  podtrzymujemy to, ale otwieramy się też na nowości – dodaje s. Lidia

Wyjątkowe prace Zgromadzenia Sióstr Westiarek Jezusa zaprezentowane zostaną podczas tegorocznej 24. edycji targów Sacroexpo.

Na tegoroczną Wystawę Sacroexpo zapraszamy od poniedziałku, 19 czerwca do środy, 21 czerwca do Targów Kielce. Wstęp bezpłatny po rejestracji na stronie : https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych

/MSi/

Polecane aktualności
24 maja 2023
Czy anioły mogą pomóc przy budowie ołtarza gotyckiego? Z jaką bestią walczyłby św. Jerzy w XXI wieku? Czy ostatnia wieczerza pasuje do modernistycznej architektury Manhattanu? Odpowiedź na wszystkie pytania będzie można znaleźć w katalogu Aukcji Sacrum, która odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Sacroexpo już 20 czerwca 2023 roku o godzinie 17 w hali Targów Kielce. Licytacja będzie możliwa osobiście, telefonicznie, online lub poprzez zlecenie z limitem.
12 maja 2023
Podczas tegorocznej, 24. edycji targów Sacroexpo Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce oraz Forum Współpracy Międzyzakonnej będą obecni w Targach Kielce na kilku poziomach, tworząc przestrzeń do wartościowych spotkań i organizując różne wydarzenia podczas targów. Jednym z nich będzie spotkanie dla administratorów obiektów zakonnych i kościelnych. Zapraszamy do Targów Kielce od 19 do 21 czerwca 2023 roku!
09 maja 2023
Szeroki asortyment dewocjonaliów, gadżetów, upominków i pamiątek religijnych, szaty, naczynia i akcesoria liturgiczne oraz najpiękniejsze dzieła sztuki sakralnej - to część oferty tegorocznej 24. edycji Wystawy Sacroexpo, która potrwa od poniedziałku, 19 czerwca do środy, 21 czerwca w Targach Kielce. Wstęp bezpłatny po rejestracji.
05 maja 2023
Kilkaset obrazów oraz rzeźb autorstwa ponad stu artystów zaprezentowanych zostanie w Strefie Sztuki dostępnej podczas Wystawy Sacroexpo od 19 do 21 czerwca w Targach Kielce! Oprócz wystawy sprzedażowej poświęconej nowoczesnej sztuce religijnej, w trakcie targów branży sakralnej odbędzie się również aukcja wybranych dzieł.
13 kwietnia 2023
Biura podróży obecne podczas Wystawy Sacroexpo każdego roku przygotowują szeroką, atrakcyjną ofertę wycieczek oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych skierowanych dla Zwiedzających. Podczas tegorocznej edycji spotkania branży sakralnej, od 19 do 21 czerwca w Targach Kielce nie zabraknie ofert z Polski, a także z zagranicy.
11 kwietnia 2023
W Niedzielę Wielkanocną „rozbrzmiał Glos Ojca”, czyli swoją premierę miał największy na świecie dzwon wykonany przez wieloletnich Wystawców Sacroexpo - Pracownię Ludwisarską Jana Felczyńskiego w Przemyślu oraz firmę Rduch Bells & Clocks w Rydułtowach. Dzwon waży mniej więcej tyle co 10 słoni i jest wysoki jak żyrafa. Docelowo zawiśnie on w bazylice w Trindade, w Ameryce Południowej.
06 kwietnia 2023
Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo od 24 lat jest miejscem prezentacji oferty dla wszystkich związanych osób związanych z kościołem. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się od 19 do 21 czerwca 2023 roku. Już można zarejestrować swój udział, wstęp bezpłatny.
31 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy podpisał umowę ze słowackimi targami Incheba Expo Bratislava na organizację wystawy branży sakralnej Sacroexpo Slovakia. Wydarzenie jest skierowane do wystawców i zwiedzających ze Słowacji, Czech, Węgier i Austrii. Zaplanowane zostało na 13 i 14 września 2023.