System-AutoInvent.jpg
Zdjęcie z ćwiczeń systemu AutoInvent.

Zdalne zarządzanie misją automatycznego systemu pomiarowego zostanie zaprezentowane podczas IDE – Świat Pomiarów!

23 października 2023
Zespoły Projektowe w JSW Nowe Projekty posiadają doświadczenie w różnych obszarach branży lotniczej w tym wykonywania lotów BSP poza zasięgiem wzroku do 25kg maks. masy startowej, projektowanie oraz budowę elementów i systemów BSP, a także rozwój oprogramowania stosowanego w BSP. Swoje dokonania zaprezentują podczas IDE-Świat Pomiarów.

Zespoły Projektowe w JSW Nowe Projekty posiadają umiejętności i kompetencje niezbędne do prowadzenia prac badawczo rozwojowych oraz wykonywania zleceń w zakresie systemów autonomicznych czy symulatorów i wirtualnej rzeczywistości. Mają również bogate doświadczenie w różnych obszarach branży lotniczej w tym wykonywania lotów BSP poza zasięgiem wzroku do 25kg maksymalnej masy startowej, projektowanie oraz budowę elementów i systemów BSP, a także rozwój oprogramowania stosowanego w BSP. 

W trakcie konferencji IDE – Świat Pomiarów, która odbędzie się od 23 do 24 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Przedstawiciel JSW Nowe Projekty S.A. Bartosz Brzozowski poprowadzi prelekcje nt. zdalnego zarządzania misją z wykorzystaniem automatycznego systemu pomiarowego AutoInvent. W trakcie wystąpienia Bartosza Brzozowskiego będzie można zobaczyć fragment filmu, na którym dron pod Warszawą sterowany jest z Kiszyniowa w Mołdawii. Jeśli warunki pogodowe będą korzystne, w trakcie konferencji IDE Świat Pomiarów przedstawiciele JSW Nowe Projekty wykonają i przeprowadzą zdalnie misję sterując dronem znajdującym się pod Warszawą z Kielc.

Prototyp systemu AutoInvent jest efektem prac B+R w ramach zrealizowanego projektu dofinansowanego przez NCBR w programie INNOSBZ.  Po pełnym wdrożeniu prototypu, system będzie wykorzystywany na co dzień na potrzeby grupy JSW m.in. do pomiaru objętości kamienia i węgla na hałdach w kopalniach należących do grupy JSW. 

System AutoInvent był już prezentowany w trakcie ćwiczeń poligonowych Wojsk Obrony Terytorialnej, podczas których z powodzeniem zweryfikowano możliwość wykorzystania systemu do ochrony wizyjnej, np. stacji radarowych. Za pomocą systemu przeprowadzono wizyjną inspekcję oświetlenia nawigacyjnego, drogi startowej kołowania na lotnisku w Lublinie oraz testy monitoringu ropociągu dla polskiego koncernu paliwowego.

Z działalnością JSW Nowe Projekty można zapoznać się na stoisku grupy podczas II edycji IDE- Świat Pomiarów. Konferencja i wystawa odbędzie się od 23 do 24 listopada 2023 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

/MSi/

Polecane aktualności
23 listopada 2023
Najnowszy skaner laserowy do drona - DJI Zenmuse L2, który wyróżnia się wyższym poziomem precyzji oraz imponującym zasięgiem zaprezentowała w Centrum Kongresowym Targów Kielce firma NaviGate.
23 listopada 2023
W ostatnich latach fotogrametria multispektralna z użyciem dronów, czyli bezzałogowych statków powietrznych (UAV), stała się kluczowym narzędziem w dziedzinie pomiarów i monitoringu. Ta innowacyjna technologia oferuje szereg korzyści, zwiększając precyzję i efektywność pomiarów, zwłaszcza w obszarze nauk geoprzestrzennych, rolnictwa, leśnictwa czy ochrony środowiska.
23 listopada 2023
- Do obserwacji upraw, monitoringu stanu roślin, wykrywania chorób, szkodników, a także do oprysków… Dron ułatwia, usprawnia prace, roboty wykonuje bardzo precyzyjnie nad uprawami, nie niszcząc ich, co przekłada się na jakość i ilość zbiorów – mówił  Maciej Dusza z kieleckiej firmy AgriSky podczas  konferencji II International Drone Event - Świat Pomiarów w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
23 listopada 2023
Bezzałogowe statki powietrzne wykorzystywane są do rozmaitych zadań i stanowią ważne wsparcie technologiczne w wielu branżach i sektorach gospodarki. Jednym z nich jest geodezja. Obecni podczas International Drone Event eksperci, dzielili się wiedzą m.in. o przepisach prawa, metodach pomiarów i wykorzystaniu dronów do pracy w terenie.
23 listopada 2023
O najnowszych technologiach dronowych, sztucznej inteligencji i systemach pomiarowych rozmawiają specjaliści w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Prezentują drony do oceny stanu powietrza i upraw, do pozyskiwania danych, a nawet do inspekcji budowlanej! Swoją premierę będzie miał najnowszy skaner laserowy do drona DJI Zenmuse L2 - niezwykle skuteczny nawet w obszarach o gęstej roślinności.
07 listopada 2023
Drony do monitoringu oraz identyfikacji obszarów leśnych, a także do zbierania danych i dokumentacji – to tylko niektóre z nowoczesnych rozwiązań dla leśnictwa jakie prezentowane będą już od 23 do 24 listopada w trakcie konferencji i wystawy IDE Świat Pomiarów. Będzie można zapoznać się z działaniem najnowszego skanera laserowgo do drona, który sprawdza się nawet na terenach o bardzo gęstej roślinności.
30 października 2023
Już od 23 do 24 listopada podczas IDE-Świat Pomiarów w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się premiera najnowszego skanera laserowego do drona - DJI Zenmuse L2, który wyróżnia się jeszcze wyższym poziomem precyzji oraz imponującym zasięgiem. Nowość zaprezentuje firma NaviGate – autoryzowany dystrybutor w Polsce i Złoty Partner marki DJI Enterprise.
25 października 2023
Technologie dronowe są obecnie coraz częściej wykorzystywanym narzędziem w budownictwie. Stosują je firmy budowlane, które chcą poprawić wydajność, zredukować koszty, zwiększyć bezpieczeństwo oraz poprawić efektywność. Korzyści płynące z zastosowania dronów w tym sektorze przedstawią prelegenci konferencji IDE-Świat Pomiarów już od 23 do 24 listopada w Kielcach.