Projekt-bez-nazwy.png
Drony rewolucjonizują rynek budowlany.

O wykorzystaniu nowoczesnych technologii w branży budowlanej na IDE Świat Pomiarów. Będzie o dronach, a także sztucznej inteligencji

25 października 2023
Technologie dronowe są obecnie coraz częściej wykorzystywanym narzędziem w budownictwie. Stosują je firmy budowlane, które chcą poprawić wydajność, zredukować koszty, zwiększyć bezpieczeństwo oraz poprawić efektywność. Korzyści płynące z zastosowania dronów w tym sektorze przedstawią prelegenci konferencji IDE-Świat Pomiarów już od 23 do 24 listopada w Kielcach.

Drony sprawdzą się na placach budowy jako narzędzie służące m.in. do przestrzennych pomiarów 3D, zarządzania zasobami i materiałami budowlanymi, do nadzoru nad bezpieczeństwem i projektem, a także do inwentaryzacji placu budowy. Drony umożliwiają wykonanie dokładnych pomiarów topograficznych i modelowania 3D, zbieranie danych geodezyjnych oraz danych niezbędnych do skutecznego zarządzania projektem, tworzenie cyfrowych kopii projektów, a także ogólne planowanie i organizacje. Wykorzystanie dronów w branży budowlanej wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i szkolenia personelu, dostosowania przepisów dotyczących lotów bezzałogowych statków powietrznych oraz zachowanie ostrożności na placu budowy.

Informacji o zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań w branży budowlanej nie zabraknie podczas dronowego spotkania IDE Świat Pomiarów, które odbędzie się od 23 do 24 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Jeden z prelegentów konferencji - Paweł Wójcik, Business Development Director w firmie SkySnap będzie miał wykład o wsparciu dronów oraz sztucznej inteligencji w całym procesie inwestycyjnym w sektorze budownictwa i infrastruktury. Firma SkySnap zajmuje się analizą danych i dostawą systemów geoinformatycznych do ich przetwarzania, a także wizualizacji dla szeroko rozumianego rynku budownictwa oraz monitoringu infrastruktury. Potencjał interpretacyjny danych pozyskanych z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych w procesie inwestycyjno-budowlanym przedstawi Marcin Spiralski z Instytutu Lotnictwa, Sieci Badawczej Łukasiewicz. W trakcie konferencji podczas wystąpienia specjalistów z Centrum Dronów NaviGate omówione zostaną zaawansowane pomiary budowlane, archeologiczne i geodezyjne wykonywane za pomocą dronów.

Pełny PROGRAM konferencji można znaleźć na stronie

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebook

Bilety na konferencję i wystawę IDE Świat Pomiarów można kupić na stronie www.targikielce.pl/ide

/MSi/

Polecane aktualności
23 listopada 2023
Najnowszy skaner laserowy do drona - DJI Zenmuse L2, który wyróżnia się wyższym poziomem precyzji oraz imponującym zasięgiem zaprezentowała w Centrum Kongresowym Targów Kielce firma NaviGate.
23 listopada 2023
W ostatnich latach fotogrametria multispektralna z użyciem dronów, czyli bezzałogowych statków powietrznych (UAV), stała się kluczowym narzędziem w dziedzinie pomiarów i monitoringu. Ta innowacyjna technologia oferuje szereg korzyści, zwiększając precyzję i efektywność pomiarów, zwłaszcza w obszarze nauk geoprzestrzennych, rolnictwa, leśnictwa czy ochrony środowiska.
23 listopada 2023
- Do obserwacji upraw, monitoringu stanu roślin, wykrywania chorób, szkodników, a także do oprysków… Dron ułatwia, usprawnia prace, roboty wykonuje bardzo precyzyjnie nad uprawami, nie niszcząc ich, co przekłada się na jakość i ilość zbiorów – mówił  Maciej Dusza z kieleckiej firmy AgriSky podczas  konferencji II International Drone Event - Świat Pomiarów w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
23 listopada 2023
Bezzałogowe statki powietrzne wykorzystywane są do rozmaitych zadań i stanowią ważne wsparcie technologiczne w wielu branżach i sektorach gospodarki. Jednym z nich jest geodezja. Obecni podczas International Drone Event eksperci, dzielili się wiedzą m.in. o przepisach prawa, metodach pomiarów i wykorzystaniu dronów do pracy w terenie.
23 listopada 2023
O najnowszych technologiach dronowych, sztucznej inteligencji i systemach pomiarowych rozmawiają specjaliści w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Prezentują drony do oceny stanu powietrza i upraw, do pozyskiwania danych, a nawet do inspekcji budowlanej! Swoją premierę będzie miał najnowszy skaner laserowy do drona DJI Zenmuse L2 - niezwykle skuteczny nawet w obszarach o gęstej roślinności.
07 listopada 2023
Drony do monitoringu oraz identyfikacji obszarów leśnych, a także do zbierania danych i dokumentacji – to tylko niektóre z nowoczesnych rozwiązań dla leśnictwa jakie prezentowane będą już od 23 do 24 listopada w trakcie konferencji i wystawy IDE Świat Pomiarów. Będzie można zapoznać się z działaniem najnowszego skanera laserowgo do drona, który sprawdza się nawet na terenach o bardzo gęstej roślinności.
30 października 2023
Już od 23 do 24 listopada podczas IDE-Świat Pomiarów w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się premiera najnowszego skanera laserowego do drona - DJI Zenmuse L2, który wyróżnia się jeszcze wyższym poziomem precyzji oraz imponującym zasięgiem. Nowość zaprezentuje firma NaviGate – autoryzowany dystrybutor w Polsce i Złoty Partner marki DJI Enterprise.
23 października 2023
Zespoły Projektowe w JSW Nowe Projekty posiadają doświadczenie w różnych obszarach branży lotniczej w tym wykonywania lotów BSP poza zasięgiem wzroku do 25kg maks. masy startowej, projektowanie oraz budowę elementów i systemów BSP, a także rozwój oprogramowania stosowanego w BSP. Swoje dokonania zaprezentują podczas IDE-Świat Pomiarów.