jason-blackeye-XYrjl3j7smo-unsplash.jpg
O dronach w rolnictwie na IDE Świat Pomiarów.

Innowacje dronowe dla leśnictwa na IDE Świat Pomiarów! Będą prelekcje przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

07 listopada 2023
Drony do monitoringu oraz identyfikacji obszarów leśnych, a także do zbierania danych i dokumentacji – to tylko niektóre z nowoczesnych rozwiązań dla leśnictwa jakie prezentowane będą już od 23 do 24 listopada w trakcie konferencji i wystawy IDE Świat Pomiarów. Będzie można zapoznać się z działaniem najnowszego skanera laserowgo do drona, który sprawdza się nawet na terenach o bardzo gęstej roślinności.

Bezzałogowe statki powietrzne znajdują zastosowanie już niemal w każdej branży, w tym także w rolnictwie i leśnictwie, o czym rozmawiać będą praktycy podczas drugiej edycji konferencji i wystawy IDE-Świat Pomiarów od 23 do 24 listopada 2023 w Centrum Kongresowym Targów Kielce. To kompleksowe spotkanie poświęcone nowoczesnym technologiom dronowym i ich zastosowaniu w świecie pomiarów.

Drony rewolucjonizują świat leśnictwa

W trakcie IDE Świat Pomiarów zaprezentowane zostaną nowoczesne technologie dronowe wykorzystywane w leśnictwie do monitoringu, identyfikacji obszarów leśnych, wykrywania pożarów, zwalczania szkodnictwa leśnego, do zbierania danych, a także do dokumentacji. W programie wydarzenia zaplanowano wystąpienie przedstawiciela Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, Seweryna Piaseckiego z Nadleśnictwa Zagnańsk oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej. Prelekcja będzie okazją do poznania m.in. możliwości wykorzystania "małych dronów" w kategorii otwartej w Lasach Państwowych.

Bogaty program specjalistycznych wystąpień

Konferencja IDE Świat Pomiarów będzie okazją do oceny potencjału dostaw dronami w Polsce i na świecie oraz potencjału danych pozyskiwanych z wykorzystaniem BSP w procesie inwestycyjno-budowlanym. W trakcie wystąpień zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania: system antydronowy Argus 2.0 zintegrowany z systemami ochrony polskiej infrastruktury krytycznej, adaptacyjne oprogramowanie skanujące do szybkiego zbierania danych i generowania modeli 3D w ultrawysokiej rozdzielczości na dronie Skydio X2E oraz system wielowymiarowej diagnozy zanieczyszczeń powietrza z wykorzystaniem roju dronów - MapAIR. Uczestnicy prelekcji poznają przykłady wykorzystania AI w całym procesie inwestycyjnym w sektorze budownictwa i infrastruktury. Konferencja będzie okazją do zrozumienia zaawansowanych pomiarów archeologicznych, geodezyjnych i budowlanych z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych. Tematem wystąpień jest również fotogrametria cyfrowa jako narzędzie wspomagające tworzenie cyfrowego bliźniaka oraz zdalne zarządzanie misją z wykorzystaniem automatycznego systemu pomiarowego AutoInvent.    

Najnowsze rozwiązania dronowe w Kielcach

Dopełnieniem konferencji w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie wystawa najnowszych technologii i technicznych właściwości dronów, a także prezentacja działań dronów na żywo. Wśród firm, które już zadeklarowały swoją obecność są: aeroMind – specjalizująca się w dystrybucji, integracji oraz serwisowaniu dronów do profesjonalnych zastosowań dla różnych branż, TPI – wiodący dostawca sprzętu pomiarowego na rynku dla budownictwa, geodezji, przemysłu, czy rolnictwa, a także Navigate – firma, która od kilkunastu lat dostarcza na rynek polski innowacyjne rozwiązania pomiarowe i zaawansowane bezzałogowe statki powietrzne dla przemysłu. Najnowsze projekty w zakresie bezzałogowych statków powietrznych zaprezentuje także zespół JSW Nowe Projekty.

Premiera najnowszego skanera laserowego do drona

W trakcie IDE Świat Pomiarów zaprezentowany zostanie skaner laserowy do drona DJI Zenmuse L2 od NaviGate - innowacyjne rozwiązanie, które łączy ze sobą moduł LiDAR, kamerę mapującą oraz precyzyjny system IMU. To kompletne rozwiązanie. Posiada trójosiowy gimbal, który zapewnia mu niespotykaną dotąd dokładność i wydajność, co jest niezbędnym elementem pozyskiwania danych 3D. Urządzenie w czasie jednego lotu jest w stanie pokryć obszar nawet 2,5 km kw. Jest niezwykle skuteczne w każdego rodzaju misjach, nawet na terenach o bardzo gęstej roślinności. Dzięki swojemu niezwykłemu poziomowi precyzji i imponującemu zasięgowi sprawdzi się w wielu branżach, takich jak energetyka, architektura, inżynieria budowlana i leśnictwo.                                                                    

Zapraszamy do udziału w IDE-Świat Pomiarów, które odbędzie się już od 23 do 24 listopada 2023 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

 

Bilety na wydarzenie w wariancie jednodniowym lub dwudniowym można kupić na stronie www.targikielce.pl/sklep/ide

Więcej informacji na stronie www.targikielce.pl/ide

/MSi/

Polecane aktualności
23 listopada 2023
Najnowszy skaner laserowy do drona - DJI Zenmuse L2, który wyróżnia się wyższym poziomem precyzji oraz imponującym zasięgiem zaprezentowała w Centrum Kongresowym Targów Kielce firma NaviGate.
23 listopada 2023
W ostatnich latach fotogrametria multispektralna z użyciem dronów, czyli bezzałogowych statków powietrznych (UAV), stała się kluczowym narzędziem w dziedzinie pomiarów i monitoringu. Ta innowacyjna technologia oferuje szereg korzyści, zwiększając precyzję i efektywność pomiarów, zwłaszcza w obszarze nauk geoprzestrzennych, rolnictwa, leśnictwa czy ochrony środowiska.
23 listopada 2023
- Do obserwacji upraw, monitoringu stanu roślin, wykrywania chorób, szkodników, a także do oprysków… Dron ułatwia, usprawnia prace, roboty wykonuje bardzo precyzyjnie nad uprawami, nie niszcząc ich, co przekłada się na jakość i ilość zbiorów – mówił  Maciej Dusza z kieleckiej firmy AgriSky podczas  konferencji II International Drone Event - Świat Pomiarów w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
23 listopada 2023
Bezzałogowe statki powietrzne wykorzystywane są do rozmaitych zadań i stanowią ważne wsparcie technologiczne w wielu branżach i sektorach gospodarki. Jednym z nich jest geodezja. Obecni podczas International Drone Event eksperci, dzielili się wiedzą m.in. o przepisach prawa, metodach pomiarów i wykorzystaniu dronów do pracy w terenie.
23 listopada 2023
O najnowszych technologiach dronowych, sztucznej inteligencji i systemach pomiarowych rozmawiają specjaliści w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Prezentują drony do oceny stanu powietrza i upraw, do pozyskiwania danych, a nawet do inspekcji budowlanej! Swoją premierę będzie miał najnowszy skaner laserowy do drona DJI Zenmuse L2 - niezwykle skuteczny nawet w obszarach o gęstej roślinności.
30 października 2023
Już od 23 do 24 listopada podczas IDE-Świat Pomiarów w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się premiera najnowszego skanera laserowego do drona - DJI Zenmuse L2, który wyróżnia się jeszcze wyższym poziomem precyzji oraz imponującym zasięgiem. Nowość zaprezentuje firma NaviGate – autoryzowany dystrybutor w Polsce i Złoty Partner marki DJI Enterprise.
25 października 2023
Technologie dronowe są obecnie coraz częściej wykorzystywanym narzędziem w budownictwie. Stosują je firmy budowlane, które chcą poprawić wydajność, zredukować koszty, zwiększyć bezpieczeństwo oraz poprawić efektywność. Korzyści płynące z zastosowania dronów w tym sektorze przedstawią prelegenci konferencji IDE-Świat Pomiarów już od 23 do 24 listopada w Kielcach.
23 października 2023
Zespoły Projektowe w JSW Nowe Projekty posiadają doświadczenie w różnych obszarach branży lotniczej w tym wykonywania lotów BSP poza zasięgiem wzroku do 25kg maks. masy startowej, projektowanie oraz budowę elementów i systemów BSP, a także rozwój oprogramowania stosowanego w BSP. Swoje dokonania zaprezentują podczas IDE-Świat Pomiarów.