20210921-091723.jpg

Z ofertą hali namiotowych od Arbena będzie można zapoznać się podczas targów Ekotech

03 grudnia 2021
Hale namiotowe wychodzą naprzeciw potrzebom profesjonalistów z branży przemysłowej, budowlanej i komunalnej w zakresie tymczasowego lub długoterminowego magazynowania oraz zadaszania. Firma Arbena będzie jednym z wystawców targów Ekotech.

Hale SHELTERALL ® mogą być montowane na każdym typie stabilnego podłoża. Ponadto można je posadowić na ścianach wykonanych z bloków betonowych, a nawet na kontenerach morskich. W ofercie firmy Arbena znajdują się tunele o szerokości od 8 m do 25 m.

Długość hali dobierana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb Inwestora, i jest nieograniczona. Dzięki modułowej budowie hale można przebudować, powiększyć, jak również zmienić ich lokalizację lub całkowicie zdemontować. Głównymi atutami hal tunelowych od firmy Arbena są duża kubatura obiektu pozwalająca na optymalne wykorzystanie przestrzeni roboczej oraz wysokość rozładunku maszyn aż do 15 metrów. W ofercie firmy znajdują się różne opcje wykończenia szczytów, jest też możliwość wykonania izolacji termicznej.

Magazyny dla branży recyklingowej sprawdzają się jako zadaszenie odpadów belowanych, zadaszenie odpadów luzem czy zadaszenie odpadów komunalnych. Ponadto, hale tunelowe Shelterall wykorzystywane są jako magazyny surowców wtórnych w zakładach zagospodarowania odpadów. Co ważne, łukowy kształt konstrukcji ułatwia pracę maszyn wewnątrz magazynu.

Hale łukowe od firmy Arbena charakteryzuje zgodność z normami, trwałość konstrukcji, odporność na obciążenia śniegowe i wiatrowe. Szkielet nośny wykonany ze stali ocynkowanej spełnia polskie i europejskie normy budowlane (Eurokody). Projekt koncepcyjny tej konstrukcji oraz jej produkcja uzyskały dopuszczenie SOCOTEC. Membrana pokryciowa z atestem trudnopalności jest objęta 10-letnią gwarancją. Dodatkowo te lekkie modułowe konstrukcje są kompatybilne z blokami betonowymi lego.

 

Polecane aktualności
30 maja 2022
Naukowcy z Tokio opracowali papier o właściwościach podobnych do tworzyw sztucznych, a w Niemczech odkryto enzym rozkładający tworzywa PET w ciągu doby. Te innowacyjne i ekologiczne rozwiązania z pewnością zrewolucjonizują system recyklingu odpadów.
24 maja 2022
Podczas konferencji "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości" organizowanej podczas targów PLASTPOL omawiano m.in. wykorzystanie platform do śledzenia obiegu surowców i recyrkulatów na przykładzie platformy RecoTrace.
11 maja 2022
W kwietniu br. podpisano umowę, na mocy której polsko-tajwańskie konsorcjum zrealizuje projekt polegający na budowie statku, który będzie zbierał odpady z wody i innych statków
22 kwietnia 2022
Z danych statystycznych Eurostatu wynika, że w ciągu ostatniej dekady znacząco wzrósł poziom recyklingu w Polsce. W 2020 roku wyniósł 38,7 proc. Zgodnie z unijnymi dyrektywami ten poziom powinien wzrosnąć do co najmniej 55 proc. Czy przy obecnych nawykach Polaków jest to osiągalne?
12 kwietnia 2022
Powstaje nowy projekt dotyczący rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). Polska ma obowiązek wdrożyć rozszerzoną odpowiedzialność producentów najpóźniej do początku 2023 roku.
30 marca 2022
Następstwem kryzysu energetycznego w Europie i efektem skutków wojny na Ukrainie, może być szybszy rozwój biogazownictwa w krajach unijnych. W Polsce ten proces może dotyczyć zwłaszcza instalacji przy oczyszczalniach ścieków, które można wyposażyć w biogazownie. Obecnie w naszym kraju istnieje ponad 100 instalacji biogazowych przy oczyszczalniach.
15 marca 2022
Z powodu wojny, wielu obywateli opuściło Ukrainę i osiedliło się w Polsce, gdzie otrzymali pomoc w różnej postaci. Branża komunalna również wspiera uchodźców wprowadzając odpowiednie świadczenia i regulacje w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.
08 marca 2022
Projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami oraz odpadami opakowaniowymi zawiera ustalenia dot. systemu kaucyjnego mającego wspierać selektywne zbieranie opakowań. Swoje uwagi do Ministerstwa Klimatu i Środowiska skierowali Pracodawcy RP, których zdaniem konieczne jest stworzenie systemu, który wpłynie na zwiększenie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu.