konkurs-swiat-przyjazny-dziecku.jpg

XXI edycja konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” trwa w najlepsze!

19 lipca 2022
Od 1 czerwca 2022 r. trwa nabór zgłoszeń do XXI edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Jego ideą jest promocja książek, zabawek, gier, miejsc itp., które pozytywnie wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dzieci.

Start nowej edycji konkursu jest nieprzypadkowy, bo właśnie 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Komitet Ochrony Praw Dziecka poprzez konkurs „Świat Przyjazny Dziecku” chce uhonorować te produkty i miejsca, które mają szczególnie korzystny wpływ na życie dzieci. Zabawki, książki, czy gry planszowe rozwijają m.in. wyobraźnię, myślenie obrazowe oraz kompetencje społeczne. Niestety dzieci coraz częściej preferują oglądanie bajek na tablecie, czy granie na smartfonie, dlatego warto pokazać im wartościowe formy spędzenia wolnego czasu.

 

Udział w konkursie wiąże się z dokonaniem opłaty konkursowej. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na działanie statutowe KOPD, które polega m.in. udzielaniu wsparcia psychologicznego i prawnego, prowadzeniu działalności interwencyjnej i edukacyjnej w zakresie ochrony praw dziecka. Do konkursu można zgłaszać książki, gry, zabawy, miejsca i wszelkie inicjatywy, wspomagające rozwój dzieci.

 

Poprzednia, XX edycja Konkursu zaskoczyła nas dużą ilością oraz wysoką jakością zgłoszeń. Mam nadzieję, że w tym roku ponownie Kapituła zostanie pozytywnie zaskoczona, a rodzice dowiedzą się, które inicjatywy, czy też zabawki są przyjazne dzieciom. Najważniejsze dla Komitetu Ochrony Praw Dziecka jest oczywiście dobro i uśmiech na twarzy najmłodszych, a Konkurs już po raz kolejny do tego dąży – podkreśla Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz z KOPD.

 

Nagrody i wyróżnienia przyznawane są przez Kapitułę Konkursu, w skład której wchodzą znakomitości ze świata: psychologii, pedagogiki, marketingu produktów dla dzieci, autorytety ze środowiska filmu i teatru: Artur Barciś, Małgorzata Janina Berwid, Magdalena Dulęba-Basior, Dorota Karbowska-Zawadzka, Mirosława Kątna, Magdalena Łazarkiewicz, Justyna Marszałkowska-Jakubik, Dorota Mazurek, Anna Oka, dr Aleksandra Piotrowska, Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, Katarzyna Stoparczyk, Anna Wakulak, Dorota Zawadzka. W tym roku do grona Kapituły Konkursu dołączyli także Katarzyna Kubacka-Seweryn oraz Andrzej Seweryn.

 

Członkowie Kapituły w swojej ocenie biorą pod uwagę m.in. takie kryteria, jak: pomysłowość, innowacyjność, bezpieczeństwo, korzyści dla dziecka, czy dostosowanie produktu pod względem formy i treści do wieku rozwojowego dziecka. Szczegółowe informacje o kategoriach produktów dostępne są na stronie organizatora.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 grudnia 2022 r. poprzez wypełnienie ankiety rejestracyjnej dostępnej na stronie: www.swiatprzyjaznydziecku.pl lub nadesłanie ankiety na adres m.stachowiak@kopd.pl

Wszystkie materiały, w tym regulamin konkursu, dostępne są na stronie: www.kopd.pl oraz stronie Konkursu. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej gali na przełomie maja i czerwca 2023 r.

Serdecznie zapraszamy do przesyłania propozycji i wspierania inicjatywy!

zaproszenie-2022-do-konkursu.jpg [580.38 KB]

(ŁK)

Polecane aktualności
09 czerwca 2022
XIII edycja Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS' TIME odbędzie się od 22 do 24 lutego 2023 roku. 2 czerwca w Sali Konferencyjnej Sigma odbyło się spotkanie Rady Programowej, na którym omówiono najważniejsze tematy dotyczące przyszłorocznego wydarzenia.
08 kwietnia 2022
Od 20 lat Komisja Konkursowa wyróżnia produkty i miejsca mające pozytywny wpływ na bezpieczny rozwój dzieci. W trakcie dwudziestu edycji zgłoszono ponad 1000 produktów, miejsc i inicjatyw. Tak w liczbach wygląda historia Konkursu Świat Przyjazny Dziecku.
17 lutego 2022
Już po raz 11. właściciele sklepów z zabawkami i artykułami dziecięcymi wybierali swoich ulubionych dostawców
10 lutego 2022
Już po raz 11. sklepy wybrały Firmę i Handlowca Roku w plebiscycie magazynu „Branża Dziecięca” - głównego partnera medialnego targów Kids’ Time
20 grudnia 2021
Ciekawa oferta wystąpień i prelekcji z udziałem gości zagranicznych podczas Business Forum – tak już teraz zapowiada się kolejna edycja targów KIDS’ Time!
15 grudnia 2021
Ruszył elektroniczny system zgłoszeń na targi. Zajrzyj do Portalu Wystawcy!
03 grudnia 2021
Swoją wizytę podczas nadchodzących targów KIDS' TIME zaplanowała m.in Reyne Rice z Nowego Jorku
01 grudnia 2021
Wśród nagrodzonych nie zabrakło klocków, gier planszowych czy projektora do odtwarzania bajek