KidsTime23-FB-1200x1200px-Prelegenci-Bylina.png

Wykład dr hab. inż. Beaty Grynkiewicz-Bylina nt. wymagań dotyczących bezpieczeństwa nowych produktów

16 lutego 2023
Prelekcję dotyczącą zakresu wymagań bezpieczeństwa wprowadzanych na rynek wyrobów oraz badań laboratoryjnych potwierdzających ich spełnienie zaprezentuje Beata Grynkiewicz-Bylina z Instytutu Techniki Górniczej Komag.

Jest kierownikiem akredytowanego Laboratorium Inżynierii Materiałowej i Środowiska ITG KOMAG, jednostki notyfikowanej w UE w zakresie Dyrektywy 2009/48/WE, specjalizującej się w  badaniach bezpieczeństwa użytkowania zabawek i artykułów dziecięcych. Jej zainteresowania naukowe skupiają się na identyfikacji i ocenie czynników szkodliwych występujących w środowisku życia dzieci, w tym związanych z użytkowanymi wyrobami. Przewodnicząca Komitetu Technicznego KT 237 ds. Artykułów dla Niemowląt i Małych Dzieci oraz Bezpieczeństwa Zabawek Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie.

Od pierwszej edycji Targów Kids Time jest członkiem Komisji Konkursowej, w której analizuje aspekty bezpieczeństwa zgłaszanych do konkursu wyrobów.

Laboratorium Inżynierii Materiałowej i Środowiska Instytutu KOMAG, jako jedyna w Polsce jednostka badawcza, oferuje w pełnym zakresie akredytowane badania wózków dziecięcych, m.in.:  wózków głębokich, spacerowych oraz wózków podwójnych.

(ŁK)

Polecane aktualności
24 lutego 2023
Pochodząca z Nowego Jorku ekspertka i specjalistka od zabawek Rayne Rice podzieliła się swoimi przewidywaniami na temat nadchodzących trendów w 2023 roku. Spotkanie miało miejsce podczas targów KIDS' TIME.
24 lutego 2023
Trzeciego dnia targów Kids' Time, na stoisku firmy Marko, podpisano umowę o kolejnych latach współpracy między dotychczasowym Partnerem Strategicznym targów Kids' Time, a Targami Kielce. Umowę parafowali właściciel firmy Marko Janusz Musioł i Prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń.
24 lutego 2023
Możliwości, jakie daje producentom raport o rynku zabawek zaprezentował podczas targów  Kids’ Time w Kielcach Paweł Szmidt, menedżer ds. rozwoju rynkowego w firmie badawczej RMD Research. – Dane, które podajemy, nie stanowią żadnej estymacji, to suma sprzedaży towarów. Nie ma więc błędu oszacowania – podkreśla.
23 lutego 2023
Spotkania z przedstawicielami takich marek jak Mattel i ELC oraz porady od radców prawnych specjalizujących się w branży zabawek. Drugi dzień targów KIDS' TIME owocował w wiele wartościowych wydarzeń.
23 lutego 2023
Po raz pierwszy podczas Targów KIDS’ Time odbyła się Strefa Targowych Debiutów, w której zaprezentowało się 9 firm oferujących innowacyjne produkty z branży dziecięcej. Wśród debiutów pojawiły się m.in. nianie elektroniczne, zdalnie sterowane huśtawki, samopodgrzewająca się butelka, podnóżki do samochodu, edukacyjne gry planszowe oraz stroje do chrztu i komunii. Targi KDS’ Time potrwają jeszcze do piątku, 24 lutego.
23 lutego 2023
Przed nami kolejny dzień, który zapowiada się naprawdę interesująco. Dziś do głosu dojdą debiutanci, którzy pojawią się na Speech Arenie o godzinie 11.00. Później, jak zwykle, wiele interesujących prelekcji ekspertów.
22 lutego 2023
13. edycja targów branży zabawkarskiej KIDS’ TIME nie zawiodła, jeśli chodzi o merytoryczną wiedzę dotyczącą sektora zabawek.
22 lutego 2023
Nagrody KIDS’ TIME STAR to już tradycja. Co roku najlepsi producenci artykułów dla niemowląt czy starszych dzieci, wózków, fotelików, a także produktów dla rodziców walczą o nagrodę przyznawaną przez komisję konkursową złożoną z ekspertów.