Bez-tytulu.png
Altany są wielopoziomowym projektem

Wszystko o altanach odpadowych tylko na targach Ekotech on-line

29 kwietnia 2021
Konferencja "Norma dla Altan Odpadowych. zróbmy w końcu porządek" w toku. Organizatorem spotkania jest firma Eneris Surowce

Rozpoczęła się internetowa edycja Targów Ochrony Środowiska i Gospodarkami Odpadami EKOTECH. W programie wydarzenia nie zabrakło miejsca na merytoryczne spotkania. Jednym z nich, bez wątpienia, jest Konferencja "Norma dla altan odpadowych, zróbmy w końcu porządek" organizowana przez Eneris Surowce. W tematykę spotkania, wprowadziła uczestników Magdalena Sułek - Domańska, Dyrektor ds. komunikacji Eneris Surowce. - (...) Altany są wielopoziomowym projektem. I tak naprawdę musimy sobie zdawać sprawę, że z jednej strony altany mówią o tym, co jest w prawie odpadowym, mówią o tym, że musimy mieć pięć pojemników, (...)  z drugiej strony mamy prawo budowlane, które w tym momencie daje bardzo ogólne wytyczne, na temat tego jak budować altanę, a bardziej jaka ma być odległość od okien i ciągów komunikacyjnych.(...) I trzeci punkt, ignorowany, a jakże istotny!, współodpowiedzialność. Altany nigdy nie będą czyste, odpady nigdy nie będą poprawnie segregowane, jeśli nie weźmiemy, my mieszkańcy i my administratorzy za to odpowiedzialności (...) Zaczynamy mówić głośno o tym, że altany mogą być higieniczne, mogą dobrze komponować się w przestrzeni miejskiej."

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu. W programie jeszcze: 

  1. Altankowy zawrót głowy w Strzegomiu - Wiesław Witkowski, Zastępca Burmistrza miasta Strzegom
  2. Altany w dużym mieście: wyzwanie przyjęte!- Grzegorz Mazurkiewicz, Naczelnik Wydziału Kształtowania Środowiska UM Katowice
  3. Norma na altany odpadowe - WOjciech Gwizdak, Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej
  4. Podsumowanie - Magdalena Sułek - Domańska, Dyrektor ds. komunikacji Eneris Surowce

Konferencja potrwa do ok. 11:10. 

(MB)

Polecane aktualności
20 lipca 2021
W czasie pandemii wzrosła liczba odpadów medycznych oraz koszty ich utylizacji. Eksperci podkreślają jednak, że ich likwidacja mogłaby być tańsza.
22 czerwca 2021
W kwietniu podczas wirtualnej edycji targów Ekotech słuchacze mieli okazję wziąć udział w konferencji dotyczącej norm dla altan śmietnikowych. Współorganizator spotkania – firma Eneris Surowce wraz z Izbą Architektów Rzeczypospolitej przygotowali poradnik, który zawiera szereg praktycznych wytycznych, w tym wzór na odpowiedni wymiar altany.
04 maja 2021
W czasie targów Ekotech on-line przyznano nagrody Ekonowator. Wyróżnienia trafiają do firm i instytucji, których nowatorskie podejście zmienia branżę komunalną. Kto, według komisji konkursowej, zasłużył na tegoroczne nagrody?
29 kwietnia 2021
Specjaliści z zakresu gospodarki odpadowej i recyklingu podczas konferencji „Zamykamy obiegi surowców – energia z Odpadów” rozmawiali o nowych rozwiązaniach opartych o m.in. energię pozyskiwaną z bioodpadów i nowe modele cyrkularne.
29 kwietnia 2021
Wyjątkowa, internetowa edycja Targów Ochrony Środowiska i Gospodarkami Odpadami EKOTECH rozpoczęta.
27 kwietnia 2021
W ofercie firmy znajduje się m.in. produkcja, serwis, modernizacje i montaż instalacji do recyklingu odpadów
27 kwietnia 2021
Polska Ekologia, zajmuje się wymianą informacji w dziedzinie ochrony środowiska oraz edukacją ekologiczną.
27 kwietnia 2021
Firma specjalizuje się w projektach badawczo-rozwojowych, na podstawie których tworzy narzędzia IT wspomagające gospodarkę odpadami.