8.jpg
Laureatem tegorocznej nagrody Per Artem Ad Deum został Giuseppe Tornatore.

Wciąż można zgłaszać kandydatów do medalu Per Artem Ad Deum. Wręczenie nagród odbędzie się w trakcie przyszłorocznej Wystawy Sacroexpo!

15 października 2022
Muzyka, film, literatura i sztuki plastyczne, to dziedziny w jakich można zgłaszać kandydatów do przyszłorocznej nagrody Per Artem Ad Deum.

Medal Per Artem Ad Deum już od 18 lat towarzyszy Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo. Kolejna edycja spotkania branży sakralnej odbędzie się od 19 do 21 czerwca 2023 roku w Targach Kielce. Do tej pory wyłoniono już 31 wybitnych laureatów, w tym m.in. Ennio Morricone, Wojciech Killar, Leszek Mądzik, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Penderecki i Giuseppe Tornatore.

- Wskazanie i wybranie laureatów medalu to dla nas bardzo ważne przedsięwzięcie. Z uwagą traktujemy każde otrzymane zgłoszenie, ponieważ każda kandydatura jest wyjątkowa. W tym roku wciąż czekamy na nowe zgłoszenia zarówno z Polski, jak również z zagranicy. Niezbędne do zgłoszenia dokumenty znajdują się na stronie internetowej Per Artem Ad Deum – podkreśla dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce.

Kandydatów do przyszłorocznej nagrody Per Artem Ad Deum mogą zgłaszać zarówno wydawnictwa książkowe, muzyczne czy filmowe, muzea, galerie, instytucje kultury i sztuki, a także osoby prywatne. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej perartemaddeum.com.

Oceny zgłaszanych kandydatur dokonywali członkowie Kapituły Konkursowej,  której Przewodniczący był do tej pory JE Biskup Marian Florczyk. Oprócz dotychczasowych laureatów medalu Per Artem Ad Deum w Kapitule zasiadał również dr Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce.

Zobaczcie zdjęcia kto już otrzymał medal.

 

Polecane aktualności
31 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy podpisał umowę ze słowackimi targami Incheba Expo Bratislava na organizację wystawy branży sakralnej Sacroexpo. Wydarzenie jest skierowane do wystawców i zwiedzających ze Słowacji, Czech, Węgier i Austrii. Zaplanowane zostało na 13 i 14 września 2023.
27 marca 2023
Od ponad 20 lat. Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo przyciąga do kieleckiego ośrodka wystawienniczego tysiące miłośników i poszukiwaczy sakralnych obrazów, rzeźb, rzemiosła artystycznego, dewocjonaliów i instrumentów muzycznych. To miejsce prezentacji oferty skierowanej dla wszystkich osób związanych z kościołem. 24. edycja spotkania branży sakralnej odbędzie się 19 do 21 czerwca w Targach Kielce.
13 lutego 2023
Rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowej Wystawy Koinè, na której nie mogło zabraknąć również stoiska Targów Sacroexpo – chętnie odwiedzanego przez Gości włoskich targów. Od 13 do 15 lutego 2023 roku w Vicenzy można spotkać także wiele polskich firm – Wystawców kieleckich targów branży sakralnej.
23 stycznia 2023
Nagranie płyty dokumentującej działanie organów hybrydowych, to wielkie wydarzenie dla Viscount International w Polsce. Organy kościelne Viscount od wielu lat można podziwiać podczas Wystawy Sacroexpo. Ponownie będzie można je zobaczyć od 19 do 21 czerwca 2023 roku w Targach Kielce.
12 grudnia 2022
W imieniu Muzeum Diecezjalnego w Kielcach zapraszamy na spotkanie z autorem zbioru felietonów i opowiadań pn. „Milczenie katedry”. To kolejny wykład realizowany w ramach Akademii Wiara-Kultura-Nauka, które odbędzie się w czwartek, 15 grudnia 2022 r. o godzinie 17.00. Wstęp wolny.