ulga-2-20220201121305.jpg
Ulga podatkowa za udział w targach!

Ulga podatkowa za udział w targach!

28 lutego 2022
Od 1 stycznia br. przedsiębiorcy mogą korzystać z ulgi podatkowej na ekspansję i rozwój firm m. in. za udział w targach. Dzięki temu firmy zapłacą znacznie niższy podatek dochodowy!

Koszty udziału w targach, takie jak: organizacja miejsca wystawowego, zakup biletów lotniczych dla pracowników oraz zakwaterowanie i wyżywienie pracowników będzie można odliczyć od podatku dochodowego w dwukrotnej wysokości. Przykładowo, wydając na udział w targach 100 zł firma, która płaci 19% podatku dochodowego, będzie mogła od tego podatku odliczyć 38 zł, a więc w praktyce zapłaci nie 100, a 62 zł.

Pamiętać należy, że z ulgi nie można skorzystać jeśli wydatki na udział w targach dotyczą usług świadczonych przez wystawców. Działa ona tylko w przypadku wydatków na zwiększenie sprzedawanych produktów, czyli rzeczy wytwarzanych przez firmę. Ponadto skorzystanie z ulgi wymaga od przedsiębiorcy aby w kolejnych dwóch latach wykazał wzrost przychodów ze sprzedaży lub wykazał przychód ze sprzedaży nowych produktów lub produktów wykonywanych wcześniej, ale sprzedanych na nowych rynkach. Jeśli to się nie uda firma musi zwrócić ulgę w rozliczeniu podatkowym za trzeci rok licząc od roku w którym uczestniczył w targach.

Więcej szczegółów dot. ulgi w materiale video

Polecane aktualności
13 czerwca 2022
Termin II edycji wydarzenia został ustalony podczas posiedzenie Rady Programowej POLSECURE podsumowującego pierwszą.
29 kwietnia 2022
Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego zostały zakończone uroczystym wręczeniem nagród dla najlepszych produktów.
29 kwietnia 2022
Pozorowany wypadek drogowy i akcja ratunkowa oraz pokaz psów policyjnych, dostarczyły emocji widzom ostatniego dnia targów Polsecure. Przygotowane pokazy poprzedziła prezentacja policji, dotycząca profilaktyki bezpieczeństwa.
28 kwietnia 2022
O nowych mundurach, asortymencie i wpływie postrzegania na pracę policji i innych służb bezpieczeństwa publiczne rozmawiali podczas panelu dyskusyjnego przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz służb więziennych.
28 kwietnia 2022
Drony firmy SKY-HERO,DJI oraz Parrot i ich możliwości wykorzystania w służbach mundurowych można było oglądać również drugiego dnia Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE w Targach Kielce.
28 kwietnia 2022
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego Grupa WB, partner strategiczny wydarzenia podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Tarnobrzega. Producent systemów bezzałogowych będzie pomagał w kształceniu kadr technicznych w klasach mundurowych o profilu wojskowym związanym z bezzałogowymi statkami powietrznymi.
28 kwietnia 2022
Projekt tego, jak mają wyglądać nowe auta policyjne można było zobaczyć już wielokrotnie na różnych pokazać. Od teraz będzie je można zobaczyć także na ulicach polskich miast. Oficjalna premiera odbyła się w drugim dniu Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE.
28 kwietnia 2022
Nie tylko pojazdy policyjne otrzymały w tym roku nowy wizerunek. Na targach policyjnych POLSECURE w Targach Kielce przedstawiciele polskiej policji omawiali zmiany wizerunkowe dotyczące umundurowania funkcjonariuszy.