1Z6P1616.jpg

Ostatni dzień pokazów dynamicznych i prezentacji

29 kwietnia 2022
Pozorowany wypadek drogowy i akcja ratunkowa oraz pokaz psów policyjnych, dostarczyły emocji widzom ostatniego dnia targów Polsecure. Przygotowane pokazy poprzedziła prezentacja policji, dotycząca profilaktyki bezpieczeństwa.

Uczniowie klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego i Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach uczestniczyli w bardzo ważnej konferencji dotyczącej zapobiegania wypadkom w ruchu drogowym. W jej trakcie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zaprezentowali film dotyczący najczęstszych przyczyn wypadków drogowych z udziałem pieszych.

1Z6P1511.jpg [1.20 MB] 1Z6P1561.jpg [1.07 MB] 1Z6P1609.jpg [805.64 KB]

Zaraz po nim, w strefie zewnętrznych pokazów dynamicznych, funkcjonariusze policji, straży pożarnej oraz ratownicy medyczni, odegrali scenkę przedstawiającą działania wszystkich służb na miejscu zdarzenia. Strażacy, przy użyciu specjalistycznego sprzętu wydobyli z auta poszkodowanego, a obecni na miejscu ratownicy udzielili potrzebnej pomocy. W tym czasie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabezpieczyli miejsce wypadku i rozpoczęli badanie okoliczności jego powstania.

1Z6P1638.jpg [1.97 MB] 1Z6P1667.jpg [1.33 MB] 1Z6P1647.jpg [886.74 KB]

Na zakończenie piątkowych pokazów widzowie zobaczyli pokaz psów policyjnych przygotowany przez Wydział Prewencji KWP w Kielcach. Funkcjonariusze wydziału zaprezentowali tresurę czworonogów i możliwości wykorzystania zwierząt w służbie w policji.

Targi-Polsecure-352.jpg [3.21 MB] Targi-Polsecure-311.jpg [4.08 MB] Targi-Polsecure-298.jpg [2.43 MB]

(ŁK)

Polecane aktualności
13 czerwca 2022
Termin II edycji wydarzenia został ustalony podczas posiedzenie Rady Programowej POLSECURE podsumowującego pierwszą.
29 kwietnia 2022
Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego zostały zakończone uroczystym wręczeniem nagród dla najlepszych produktów.
28 kwietnia 2022
O nowych mundurach, asortymencie i wpływie postrzegania na pracę policji i innych służb bezpieczeństwa publiczne rozmawiali podczas panelu dyskusyjnego przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz służb więziennych.
28 kwietnia 2022
Drony firmy SKY-HERO,DJI oraz Parrot i ich możliwości wykorzystania w służbach mundurowych można było oglądać również drugiego dnia Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE w Targach Kielce.
28 kwietnia 2022
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego Grupa WB, partner strategiczny wydarzenia podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Tarnobrzega. Producent systemów bezzałogowych będzie pomagał w kształceniu kadr technicznych w klasach mundurowych o profilu wojskowym związanym z bezzałogowymi statkami powietrznymi.
28 kwietnia 2022
Projekt tego, jak mają wyglądać nowe auta policyjne można było zobaczyć już wielokrotnie na różnych pokazać. Od teraz będzie je można zobaczyć także na ulicach polskich miast. Oficjalna premiera odbyła się w drugim dniu Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE.
28 kwietnia 2022
Nie tylko pojazdy policyjne otrzymały w tym roku nowy wizerunek. Na targach policyjnych POLSECURE w Targach Kielce przedstawiciele polskiej policji omawiali zmiany wizerunkowe dotyczące umundurowania funkcjonariuszy.
27 kwietnia 2022
"Cyberwyzwania w dobie pandemii-ochrona informacji w świecie wirtualnym" to temat dyskusji podjętej przez ekspertów od przestępstw wirtualnych. Panel był częścią Targów Policyjnych POLSECURE w Targach Kielce.