Targi-Polsecure-473.jpg

Nowoczesne drony zaprezentowane w strefie pokazów dynamicznych

28 kwietnia 2022
Drony firmy SKY-HERO,DJI oraz Parrot i ich możliwości wykorzystania w służbach mundurowych można było oglądać również drugiego dnia Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE w Targach Kielce.

SKY-HERO to belgijski producent specjalistycznych dronów dla służb mundurowych. Ich produkt, Loki MK 2, pokazany przez firmę DILECTRO, umożliwia personelowi wojskowemu i policjantom zbieranie kluczowych informacji o bezpośrednich zagrożeniach przed wejściem do zamkniętych i trudno dostępnych pomieszczeń. Dzięki ekstremalnej wydajności w większości warunków oświetleniowych kamera umożliwia użytkownikom obserwacje celu nawet przy zerowym oświetleniu. To dedykowany do służb mundurowych dron, wykorzystywany przez najważniejsze jednostki na całym świecie.

099A8386.JPG [1.12 MB] 099A8370.JPG [1.82 MB]

Drugim modelem zaprezentowanym w strefie pokazów przez firmę TRANSACTOR SECURITY był najnowszy model drona DJI M30T. Ten bezzałogowy statek powietrzny dedykowany jest do działań operacyjnych służb mundurowych. Najnowsza technologia pozwala działać w zakresie lotnictwa bezzałogowego do rozpoznania, obserwacji i poszukiwań.

Targi-Polsecure-465.jpg [3.10 MB] Targi-Polsecure-471.jpg [2.76 MB]

Ostatni z dronów, termowizyjny Parrot ANAFI USA Security Edition, zaprezentowany został przez firmę DILECTRO. Jest to dron stworzony z myślą o zastosowaniach w służbach mundurowych, ratowniczych oraz profesjonalnym użytku przemysłowym. Parrot na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo przesyłanych danych oraz możliwości wykorzystania w najtrudniejszych warunkach. Jest to jedyny dron o wadze do 1kg, który wyposażony jest w trzy kamery (termowizyjną, szerokokątną oraz tele). Parrot Anafi USA jako pierwszy dron w swojej klasie posiada 32-krotny zoom obrazu oraz pozwala na nagrania w jakości 4K HDR. Urządzenie dostępne jest tylko dla instytucji rządowych.

(ŁK)

Polecane aktualności
13 czerwca 2022
Termin II edycji wydarzenia został ustalony podczas posiedzenie Rady Programowej POLSECURE podsumowującego pierwszą.
29 kwietnia 2022
Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego zostały zakończone uroczystym wręczeniem nagród dla najlepszych produktów.
29 kwietnia 2022
Pozorowany wypadek drogowy i akcja ratunkowa oraz pokaz psów policyjnych, dostarczyły emocji widzom ostatniego dnia targów Polsecure. Przygotowane pokazy poprzedziła prezentacja policji, dotycząca profilaktyki bezpieczeństwa.
28 kwietnia 2022
O nowych mundurach, asortymencie i wpływie postrzegania na pracę policji i innych służb bezpieczeństwa publiczne rozmawiali podczas panelu dyskusyjnego przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz służb więziennych.
28 kwietnia 2022
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego Grupa WB, partner strategiczny wydarzenia podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Tarnobrzega. Producent systemów bezzałogowych będzie pomagał w kształceniu kadr technicznych w klasach mundurowych o profilu wojskowym związanym z bezzałogowymi statkami powietrznymi.
28 kwietnia 2022
Projekt tego, jak mają wyglądać nowe auta policyjne można było zobaczyć już wielokrotnie na różnych pokazać. Od teraz będzie je można zobaczyć także na ulicach polskich miast. Oficjalna premiera odbyła się w drugim dniu Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE.
28 kwietnia 2022
Nie tylko pojazdy policyjne otrzymały w tym roku nowy wizerunek. Na targach policyjnych POLSECURE w Targach Kielce przedstawiciele polskiej policji omawiali zmiany wizerunkowe dotyczące umundurowania funkcjonariuszy.
27 kwietnia 2022
"Cyberwyzwania w dobie pandemii-ochrona informacji w świecie wirtualnym" to temat dyskusji podjętej przez ekspertów od przestępstw wirtualnych. Panel był częścią Targów Policyjnych POLSECURE w Targach Kielce.