276943079-407659144184810-2589009196962435990-n.jpg

Nowy image polskiej policji na POLSECURE

28 kwietnia 2022
Nie tylko pojazdy policyjne otrzymały w tym roku nowy wizerunek. Na targach policyjnych POLSECURE w Targach Kielce przedstawiciele polskiej policji omawiali zmiany wizerunkowe dotyczące umundurowania funkcjonariuszy.

Nowe mundury wyjściowe wzorowane są na stylistyce strojów policyjnych z okresu międzywojennego, zostały jednak zaprojektowane w zgodzie z nowoczesnymi trendami świata mody.

Zmianie poddano również umundurowanie ćwiczebne. Czarne stroje zastąpią nowe, granatowe umundurowanie o wyższej, spełniającej najnowsze normy jakości.

Służba więzienna także otrzymała zmianę image’u. Najważniejsza zmiana to nowy wzór wyposażenia polowego dla funkcjonariuszy służby więziennej. Kolor „moro” zamieniono na ciemny granat. Mundury uszyte są też z wygodniejszych materiałów. – Zmiana stroju pozytywnie wpłynęła na zmianę postrzegania. Służba więzienna jest nowoczesna i tak też wygląda – mówi Maja Podolszyńska, zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Gdańsku.

Przedstawiciele służby mundurowej zapowiadają, że to nie koniec zmian wizualnych formacji. „Mamy wiele pomysłów i zamierzamy je wdrażać” mówią.

Polecane aktualności
13 czerwca 2022
Termin II edycji wydarzenia został ustalony podczas posiedzenie Rady Programowej POLSECURE podsumowującego pierwszą.
29 kwietnia 2022
Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego zostały zakończone uroczystym wręczeniem nagród dla najlepszych produktów.
29 kwietnia 2022
Pozorowany wypadek drogowy i akcja ratunkowa oraz pokaz psów policyjnych, dostarczyły emocji widzom ostatniego dnia targów Polsecure. Przygotowane pokazy poprzedziła prezentacja policji, dotycząca profilaktyki bezpieczeństwa.
28 kwietnia 2022
O nowych mundurach, asortymencie i wpływie postrzegania na pracę policji i innych służb bezpieczeństwa publiczne rozmawiali podczas panelu dyskusyjnego przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz służb więziennych.
28 kwietnia 2022
Drony firmy SKY-HERO,DJI oraz Parrot i ich możliwości wykorzystania w służbach mundurowych można było oglądać również drugiego dnia Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE w Targach Kielce.
28 kwietnia 2022
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego Grupa WB, partner strategiczny wydarzenia podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Tarnobrzega. Producent systemów bezzałogowych będzie pomagał w kształceniu kadr technicznych w klasach mundurowych o profilu wojskowym związanym z bezzałogowymi statkami powietrznymi.
28 kwietnia 2022
Projekt tego, jak mają wyglądać nowe auta policyjne można było zobaczyć już wielokrotnie na różnych pokazać. Od teraz będzie je można zobaczyć także na ulicach polskich miast. Oficjalna premiera odbyła się w drugim dniu Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE.
27 kwietnia 2022
"Cyberwyzwania w dobie pandemii-ochrona informacji w świecie wirtualnym" to temat dyskusji podjętej przez ekspertów od przestępstw wirtualnych. Panel był częścią Targów Policyjnych POLSECURE w Targach Kielce.