37257095c9b6094bbfbd.jpg
Seminarium poświęcone obróbce laserowej cieszy się ogromnym zainteresowaniem gości Targów STOM-LASER

Trwa Seminarium Obróbki Laserowej

27 marca 2019
W sali konferencyjnej hali wystawienniczej G w ramach VI Targów Laserów i Technologii Laserowych odbywa się Seminarium Obróbki Laserowej.

Dr hab. inż. Adam Maciak z SGGW rozpoczął seminarium prelekcją na temat wstępnych badań efektów cięcia wilgotnego drewna okrągłego laserem. W planach znajdują się również:

- badania porównawcze rozwoju sadzonek drzew owocowych pielęgnowanych za pomocą klasycznych narzędzi oraz za pomocą lasera,

- badania szybkości wnikania patogenów w strukturę drewna zmienioną w trakcie cięcia laserem,

- oszacowanie korzyści wynikających z ograniczenia stosowania chemicznych środków ochrony roślin w wyniku stosowania technologii laserowych w produkcji sadowniczej,

- pozyskanie partnera „przemysłowego” w celu wspólnego pozyskania środków na dalsze badania oraz ewentualnego wprowadzenia produktu na rynek.

Na seminarium odbywającym się podczas VI Targów Laserów i Technologii Laserowych pojawiło się wielu młodych ludzi. To właśnie oni mieli do dr hab. inż. Adama Maciaka najwięcej pytań.

Ich obecność zauważył również dr inż. Wojciech Napadłek z Wojskowej Akademii Technicznej i podkreślił to na wstępie prelekcji. Dodatkowo, przywołał również krótką historię oraz wskazał na przełomowy laser TEA wynaleziony w 1971 roku.

(JN)

Polecane aktualności
22 marca 2019
Podczas VI Targów Laserów i Technologii Laserowych będzie miało miejsce seminarium, które odbędzie się 27 marca w sali konferencyjnej hali G Targów Kielce.
26 marca 2019

Pracujące maszyny o łącznej masie 1 400 ton, 890 wystawców z 30 krajów, liczna reprezentacja firm z Turcji i Chin, spektakularne premiery i innowacyjne technologie – od wtorku 26 marca Targi Kielce zamienią się w najnowocześniejszą fabrykę w Polsce.

27 marca 2019
Najlepsze produkty i oryginalne stoiska nagrodzone
28 stycznia 2020

Konferencję, dedykowana kadrze zarządzającej i pracownikom działów Utrzymania Ruchu w ostatnim dniu Targów spod znaku STOM zorganizuje wydawnictwo ELAMED.

25 lutego 2020
Na cykl krótkich seminariów podczas Przemysłowej Wiosny zaprasza SIMP Kielce.
01 kwietnia 2020
Branża targowa jest jedną z mocniej dotkniętych przez epidemię koronawirusa – od kilku tygodni nie odbywają się żadne wydarzenia targowe. O wpływie tej sytuacji na targi przemysłowe przeczytacie w MM Magazynie Przemysłowym.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy