20211019-105218.jpg

Targi Kielce „Ambasadorem edukacji”

19 października 2021
Targi Kielce zostały nagrodzone prestiżowym tytułem „Ambasadora Edukacji”. Nagroda Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego przyznawana jest przedsiębiorstwom realizującym edukacyjne zajęcia praktyczne dla studentów i uczniów techników oraz szkół zawodowych. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się we wtorek, 19 października, przy okazji trwających „Przemysłowa Jesień”.

Nagrodę dla Targów Kielce wręczył marszałek Andrzej Bętkowski, na ręce prezesa Targów Kielce S.A., dr Andrzeja Mochonia.

- Targi Kielce mają bardzo pozytywny stosunek do wszystkich staży zawodowych. Bardzo chętnie przyjmujemy co roku studentów zarówno z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, jak również z Politechniki Świętokrzyskiej, a także uczniów szkół zawodowych. To jest korzystne dla obu stron: dla uczniów, którzy mogą zobaczyć jak wygląda prawdziwa praca i nabrać dobrych nawyków, ale również dla nas, uzupełniając w naturalny sposób nasze potrzeby kadrowe. Staramy się, aby uczniowie i studenci po zakończonych u nas praktykach i stażach pozostali naszymi Ambasadorami – podkreśla dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce.

„Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe” to projekt, którego liderem jest Urząd Marszałkowski w Kielcach. Celem projektu jest podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego przy wykorzystaniu co najmniej pięciu modeli implementacji kształcenia praktycznego w miejscu pracy.

Podczas forum upowszechniającego innowacyjny model kształcenia praktycznego odbywającego się w Centrum Kongresowym Targów Kielce, zaprezentowano również Innowacyjny Model Kształcenia Praktycznego oraz założenia programu regionalnego na lata 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Departament Inwestycji i Rozwoju, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Polecane aktualności
06 kwietnia 2022
Ponad 30 firm, instytucji i uczelni wyższych podpisało porozumienie o współpracy w ramach Klastra Metrologicznego. Jednostka ta będzie obejmowała podmioty gospodarcze i instytucje naukowe. Podpisanie odbyło się podczas Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-Stom, wchodzących w skład „Przemysłowej Wiosny” w Targach Kielce.
05 kwietnia 2022
Pracujące maszyny, najnowocześniejsze technologie, 500 wystawców, 7 zajętych hal. Wystartowała "Przemysłowa Wiosna" w Targach Kielce. Cykl wydarzeń związanych z przemysłem metalurgicznym od lat stanowi punkt zwrotny dla branży.
22 października 2021
Targi Kielce we współpracy z Confindustria Polska zorganizowały 20 października w ramach targów Metal i Stom, poświęconych technologiom odlewniczym i obróbki metali, prezentację "phygitalną" targów Connext 2021.
19 października 2021
Główny Urząd Miar w Kielcach podpisał porozumienie z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym na uwzględnienie technologii w procesach badawczych, głównie dotyczących meteorologii. Porozumienie zostało podpisane podczas „Przemysłowej Jesieni” w Targach Kielce.
11 września 2020
Salon Robotyki Przemysłowej to od trzech lat ważny punkt Salonu Technologii Obróbki Metali. Od początku partnerem Targów STOM-ROBOTICS jest firma Yaskawa.
18 sierpnia 2020
Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, Cykl wystaw spod znaku STOM oraz towarzyszące im przemysłowe wydarzenia w ostatnich latach urosły do rangi dużych europejskich imprez branżowych. Konglomerat imprez spod znaku STOM organizowanych pod wspólnym hasłem „Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce” w tym roku wyjątkowo odbędzie się jesienią od 22 do 24 września
24 lutego 2020
Urządzenie do precyzyjnego cięcia rur zaprezentuje na tegorocznych Targach Obróbki Blach i Cięcia FABRYKA NARZĘDZI „GLOB”
28 stycznia 2020

Konferencję, dedykowana kadrze zarządzającej i pracownikom działów Utrzymania Ruchu w ostatnim dniu Targów spod znaku STOM zorganizuje wydawnictwo ELAMED.