IMG-4225.jpg

Trwa misja MSPO 2023

16 maja 2023
Każdego roku podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce służbę pełni około tysiąca żołnierzy. Przygotowanie Wystawy Sił Zbrojnych traktowane jest jako zadanie bojowe i jako takie wymaga rekonesansu. Spotkanie różnych formacji w kieleckim ośrodku potrwa od 16 do 18 maja.

W wydarzeniu biorą udział koordynujący Wystawę Sił Zbrojnych przedstawiciele Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, reprezentanci Baz Logistycznych oraz przedstawiciele grupy zadaniowej Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Rekonesans jest okazją do wielu niezbędnych ustaleń dotyczących rozmieszczenia stoisk, zakwaterowania żołnierzy czy transportu sprzętu. Omawiana jest także ekspozycja organizowanej już po raz 24. Wystawy Sił Zbrojnych, która w tym roku zatytułowana będzie „Nowy sprzęt-nowe wyzwania-nowe możliwości.”

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego zaplanowany jest od 5 do 8 września. Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym MSPO jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

Polecane aktualności
04 stycznia 2023
Pojawienie się azjatyckiego partnera w roli Kraju Wiodącego podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego to naturalny krok, Polska zdecydowała się na zakup olbrzymiej ilości sprzętu z tego kraju.
02 listopada 2022
Planowane wydatki na obronę w 2023 roku będą wynosiły niemal 100 mld zł. 31. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego zapowiada się zatem bardzo interesująco.
02 listopada 2022
Po raz kolejny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce uzyskał wsparcie wyjątkowego patrona.