minismieciareczka-GLOBTRAK.jpg
Globtrak Wystawcą targów EKOTECH.

Telematyka komunalna od Globtrak

04 lutego 2022
Globtrak Polska udowadnia, że segregując śmieci można jednocześnie chronić środowisko i dbać o bezpieczeństwo drugiego człowieka. Podczas targów Ekotech firma Globtrak skupi się przedstawieniu zagadnień związanych z telematyką komunalną.

Kielecka firma Globtrak to specjaliści od telematyki, którzy z powodzeniem już od ponad 13 lat wdrażają zaawansowane systemy telematyczne. System Globtrak ma charakter horyzontalny, może być wykorzystywany w różnych branżach i rozwiązaniach biznesowych.

Podczas targów Ekotech zespół Globtrak skupi się na telematyce komunalnej, w skład której wchodzą:
• gwarancja szczegółowych informacji w czasie rzeczywistym o wywozie śmieci,
• raporty i statystyki zrealizowanych przez dany tabor trasówek,
• podgląd #ONLINE z każdego miejsca na świecie przy wyłącznie jednym założeniu – dostępu do przeglądarki internetowej,
• identyfikacja #RFID UHF dająca dokładny wykaz śmieci z konkretnych gospodarstw,
• zintegrowana z aplikacją GLOBTRAK waga, którą można zalegalizować w Głównym Urzędzie Miar w Polsce, z dokładnością odchyłu pomiaru ±10 kg na wadze całej zabudowy. Jedyna waga pokazująca, że na rejon wyjeżdżasz z załadunkiem 0 kg.
• kontrola zużycia paliwa, by dbać o nasze środowisko,
• technologię Select360 światowej marki @BRIGADE czyli specjalistyczny system homologowanych kamer ułatwiający kierowcy manewrowanie poprzez widok z każdej strony oraz wokół pojazdu.

Zagadnienia poruszane przez firmę Globtrak mogą zainteresować szczególnie m.in. przedsiębiorców zarządzających m.in. Zakładem Usług Komunalnych oraz właścicieli prywatnych firm odbierających śmieci bezpośrednio z posesji, burmistrzów lub wójtów zlecających odbiór odpadów w swoim regionie, a także menagerów floty czy dyspozytorów dbających o wydajność trasówek.

Nie zwlekaj z rejestracją na targi Ekotech i odwiedź stoisko Globtrak nr C-39 !

Zapraszamy już od 23 do 24 lutego do Targów Kielce na Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami.

(MCh)

Polecane aktualności
11 maja 2022
W kwietniu br. podpisano umowę, na mocy której polsko-tajwańskie konsorcjum zrealizuje projekt polegający na budowie statku, który będzie zbierał odpady z wody i innych statków
22 kwietnia 2022
Z danych statystycznych Eurostatu wynika, że w ciągu ostatniej dekady znacząco wzrósł poziom recyklingu w Polsce. W 2020 roku wyniósł 38,7 proc. Zgodnie z unijnymi dyrektywami ten poziom powinien wzrosnąć do co najmniej 55 proc. Czy przy obecnych nawykach Polaków jest to osiągalne?
12 kwietnia 2022
Powstaje nowy projekt dotyczący rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). Polska ma obowiązek wdrożyć rozszerzoną odpowiedzialność producentów najpóźniej do początku 2023 roku.
30 marca 2022
Następstwem kryzysu energetycznego w Europie i efektem skutków wojny na Ukrainie, może być szybszy rozwój biogazownictwa w krajach unijnych. W Polsce ten proces może dotyczyć zwłaszcza instalacji przy oczyszczalniach ścieków, które można wyposażyć w biogazownie. Obecnie w naszym kraju istnieje ponad 100 instalacji biogazowych przy oczyszczalniach.
15 marca 2022
Z powodu wojny, wielu obywateli opuściło Ukrainę i osiedliło się w Polsce, gdzie otrzymali pomoc w różnej postaci. Branża komunalna również wspiera uchodźców wprowadzając odpowiednie świadczenia i regulacje w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.
08 marca 2022
Projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami oraz odpadami opakowaniowymi zawiera ustalenia dot. systemu kaucyjnego mającego wspierać selektywne zbieranie opakowań. Swoje uwagi do Ministerstwa Klimatu i Środowiska skierowali Pracodawcy RP, których zdaniem konieczne jest stworzenie systemu, który wpłynie na zwiększenie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu.
01 marca 2022
W pomoc obywatelom Ukrainy angażują się nie tylko osoby fizyczne, ale również organizacje branżowe. Udzielane wsparcie obejmuje nie tylko zbiórkę potrzebnych rzeczy, leków oraz żywności, ale również przygotowanie miejsc pobytu dla uchodźców.
24 lutego 2022
„Wyzwania dla branży recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w roku 2022” i „Jak otworzyć skup złomu lub stację demontażu pojazdów?” – to tematy konferencji, jakie odbyły się w trakcie dwóch dni trwania targów EKOTECH.