642l1990-20240112-TargiKielce-Dach-Forum.jpg
Każdego roku w Targach Kielce zamawianych i zużywanych jest ok. 100 tysięcy metrów kwadratowych wykładzin. Ośrodek dąży do opracowania alternatywnego ekologicznego rozwiązania, z którego będą korzystać wystawcy.

Targi Kielce Hackathon – ostatnie dni na zgłoszenie do biogospodarczych zawodów! Na to rozwiązanie czeka cała branża targowa na świecie

27 lutego 2024
Ośrodki targowe w Polsce i wielu krajach, a także liczni organizatorzy wszelakich eventów troszczący się o środowisko oczekują ekologicznego rozwiązania dla wykładzin. Przedsiębiorstwo, które zaprezentuje najkorzystniejszą technologię w Targach Kielce 10 i 11 kwietnia, znajdzie odbiorców na całym świecie. Czas na zgłoszenia do Targi Kielce Hackathon mija 29 lutego.

Kliknij i zgłoś się do Targi Kielce Hackathon na stronie hackathon.procivis.org.pl

Międzynarodowe hackathony biogospodarcze „BioBoosters”, w ramach których organizowany jest Targi Kielce Hackathon to zawody w innowacyjności nakierowane na znalezienie rozwiązań dla wyzwań o charakterze gospodarczym lub technologicznym, które wspomagają zieloną transformację działalności gospodarczej dużych i uznanych przedsiębiorstw.

Do Targi Kielce Hackathon mogą zgłaszać się przedsiębiorcy, podmioty naukowo – badawcze, zespoły akademickie i studenckie oraz osoby fizyczne z Polski, Niemiec i Skandynawii. Wyzwanie, którego podejmą się w ramach tego przedsięwzięcia, polega na stworzeniu biocyrkularnych rozwiązań, które zastąpią tradycyjne wykładziny lub przedstawieniu technologii recyklingu tych wykładzin ze wskazaniem zastosowania dla produktów powstałych w trakcie ich przetwarzania.

Finał, w którym udział wezmą wybrane podmioty i uczestnicy, odbędzie się 10-11 kwietnia 2024 r. w Targach Kielce i towarzyszyć będzie Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Branża targowa czeka na ekologiczne rozwiązanie dla wykładzin 

Wydarzenie pozwoli Targom Kielce zrobić kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologii. Na ekologiczne rozwiązanie dla wykładzin czeka cała branża targowa na świecie. - Targi Kielce Hackathon jest szansą na rozwiązanie jednej z istotnych kwestii procesu zielonej transformacji dla ośrodków targowych i organizatorów imprez. Udział w wyzwaniu to nie tylko reakcja na jedno wydarzenie, to odpowiedź na potrzebę całej branży spotkań, która z opracowanych rozwiązań będzie korzystać przez lata. Rozmowy podczas konferencji UFI Global CEO Summit z udziałem szefów najważniejszych ośrodków targowych na świecie dowiodły, że patrzymy w tym samym kierunku. Celem światowego przemysłu targowego jest zrównoważony rozwój i ochrona środowiska. Wśród ważnych tematów dokładnie omówiliśmy kwestię wykładzin, które są wykorzystywane w centrach wystawienniczych na setkach tysięcy metrów kwadratowych rocznie – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Każdego roku w Targach Kielce zamawianych i zużywanych jest ok. 100 tysięcy metrów kwadratowych wykładzin. Polipropylenowe materiały dywanowe wykorzystywane są na stoiskach wystawców i w ciągach komunikacyjnych. Przez cały rok przechadza się po nich ponad 300 tysięcy odwiedzających kielecki ośrodek. Po każdorazowym wydarzeniu zużyte wykładziny trafiają do kontenera i kończą na śmietniku.

 

Perspektywa współpracy z Targami Kielce 

Do udziału w tym hackathonie zaproszeni są wszyscy polscy innowatorzy, w tym przedsiębiorcy, podmioty naukowo – badawcze, zespoły akademickie i studenckie oraz osoby fizyczne z Regionu Morza Bałtyckiego, a więc z Polski, Niemiec i Skandynawii. Zwycięzcy Targi Kielce Hackathon otrzymają perspektywę współpracy rozwojowej i produktowej z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym.

Targi Kielce Hackathon jest zrealizowany w ramach projektu „BioBoosters – boosting the circular transition” przez międzynarodowe konsorcjum renomowanych uczelni wyższych, hubów innowacyjności oraz podmiotów społecznych i gospodarczych. Polskim reprezentantem w projekcie jest Fundacja PRO CIVIS, organizator Targi Kielce Hackathon. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału.

Szczegółowe informacje na stronach www.procivis.org.pl oraz targikielce.pl/targi-kielce-hackathon.

Do udziału zgłaszać się można pod linkiem hackathon.procivis.org.pl
Czas na zgłoszenia na mija 29 lutego.

 

 ZOBACZ ZAPIS WEBINARU DOTYCZĄCEGO WYZWANIA TARGI KIELCE HACKATHON

 

 

 

Polecane aktualności
12 kwietnia 2024
Zwiedzający zobaczą model t-win, serwo-hydrauliczną maszynę dwupłytową, której projekt bazuje na wieloletnim doświadczeniu firmy w branży i jest ukierunkowany na maksymalizację efektywności oraz niezawodności produkcji wtryskowej. Na targi Plastpol 2024, które potrwają od 21 do 24 kwietnia, trwa rejestracja uczestników.
05 kwietnia 2024
Rosnąca potrzeba wprowadzenia zmian w przemyśle tworzyw sztucznych w kierunku zrównoważonej produkcji i skutecznych metod recyklingu zainicjowała organizację Konferencji i Warsztatów Networkingowych dla środowiska akademickiego i przemysłowego. Wydarzenie przygotowane przez przedsiębiorstwo TMBK Partners odbędzie się 22 i 23 maja 2024 roku w Targach Kielce.
05 kwietnia 2024
Podczas targów Plastpol Sumitomo (SHI) Demag po raz kolejny udowodni swoją mocną pozycję w dziedzinie efektywności energetycznej oraz precyzyjnego przetwórstwa tworzyw sztucznych prezentując energooszczędne, kompletne gniazdo produkcyjne oparte na wtryskarce w pełni elektrycznej z serii IntElect2 180/570-250. Na wydarzenie, które potrwa od 21 do 24 maja w Targach Kielce, zwiedzający mogą się rejestrować.
26 marca 2024
Arburg, ceniony na świecie producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i stały wystawca majowych targów Plastpol w Kielcach, na najbliższą edycję wydarzenia przygotowuje prezentację najnowszej wtryskarki ALLROUNDER 720 E GOLDEN ELECTRIC. Atrakcją na stoisku przedsiębiorstwa będzie pokaz produkcji półlitrowych kufli do piwa w ekspresowym tempie.
22 marca 2024
Najnowocześniejsze technologie, najnowsze surowce i usługi z całego świata odpowiadające na wyzwania branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy już od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Warto zarejestrować swój udział, kupić bilet na stronie plastpol.com i poznać rozwiązania, które zrewolucjonizują prace przedsiębiorstw.
19 marca 2024
– Mimo że poziom recyklingu w Polsce jest poniżej europejskiej średniej, to trend jest wzrostowy. W porównaniu do 2018 roku poziom recyklingu wzrósł o 8,7% – komentuje dane Anna Kozera-Szałkowska, dyrektor zarządzająca Fundacji PlasticsEurope Polska, polskiego oddziału europejskiego stowarzyszenia.
11 marca 2024
O zastosowaniu sztucznej inteligencji w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, m.in. w monitorowaniu i kontroli procesu formowania wtryskowego, pisze Paweł Wiśniewski w ostatnim wydaniu Plastecho.
29 stycznia 2024
O przygotowaniach do startu i efektach udziału w konkursie Omniplast opowiada czterokrotny laureat Jacek Łyżwa, Key Account Manager w Plastoplan Polska Sp. z o.o. Przedsięwzięcie w ramach Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol organizują Targi Kielce we współpracy z serwisem internetowym tworzywa.pl. Od 1 lutego można się zgłaszać do 13. edycji.