DSCN1919.JPG
Najlepsze wyroby i usługi branżowe nagrodzone podczas Targów ENEX.

Targi ENEX powszechnie potrzebne - historia targów

14 grudnia 2022
Przemysł, usługi, handel, a przede wszystkim każde gospodarstwo domowe – to obszary w których niezbędna jest energia. Spotkania bezpośrednie, wymianę argumentów i poznanie nowych rozwiązań przez zainteresowanych korzystaniem z energii stron umożliwiły Targi ENEX zorganizowane w 2006 roku już po raz 9. w Targach Kielce.

#25latenex #historiatargów

Energetyka to niezwykle szybko rozwijająca się gałąź gospodarki, bez której nie mogą się rozwijać pozostałe branże. IX Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX-NOWA ENERGIA zorganizowane od 21 do 23 marca 2006 roku były okazją do prezentacji najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych dla przemysłu energetycznego. Na liście Wystawców znalazło się 93 Wystawców z Polski, Niemiec, Słowacji i Szwecji. Odbiorcy targów to: przedsiębiorcy, inżynierowie, projektanci, konstruktorzy, energetycy, przedstawiciele nauki, przedstawiciele władz samorządowych oraz osoby zainteresowane zastosowaniem odnawialnych źródeł energii.

Targom towarzyszy bogaty program seminariów, konferencji i debat. Konferencja „Energetyka Jądrowa dla Polski” była pierwszą konferencją mającą na celu przekazanie do wiadomości społecznej prawdziwych i obiektywnych informacji na temat aktualnych problemów energetyki jądrowej i możliwości wprowadzenia energetyki jądrowej w Polsce. Równie ważna była debata „Stan organizacyjny sektora energetycznego”. W trakcie wydarzenia skupiono się również na racjonalnym wykorzystaniu energii ze źródeł odnawialnych podczas konferencji pn. „Odnawialne źródła energii – Enex 2006” organizowanej przez Izbę Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Targi Kielce. W ramach Salonu Biomasy stworzona została „Aleja kotłów na biomasę” oraz wystawa ekologicznego paliwa z biomasy.

Najlepsze wyroby i usługi prezentowane na targach otrzymały wyróżnienia w konkursach targowych, w tym Medal Prezesa SEP. Targi ENEX 2006 zostały objęte Patronatem Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Jubileuszową 25. edycję Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX zaplanowano od 8 do 9 marca 2023 roku. Wydarzeniu towarzyszyć będą Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH i wiele jubileuszowych atrakcji przygotowanych dla Zwiedzających.

Udział w targach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

 

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.