DSCN1919.JPG
Najlepsze wyroby i usługi branżowe nagrodzone podczas Targów ENEX.

Targi ENEX powszechnie potrzebne - historia targów

14 grudnia 2022
Przemysł, usługi, handel, a przede wszystkim każde gospodarstwo domowe – to obszary w których niezbędna jest energia. Spotkania bezpośrednie, wymianę argumentów i poznanie nowych rozwiązań przez zainteresowanych korzystaniem z energii stron umożliwiły Targi ENEX zorganizowane w 2006 roku już po raz 9. w Targach Kielce.

#25latenex #historiatargów

Energetyka to niezwykle szybko rozwijająca się gałąź gospodarki, bez której nie mogą się rozwijać pozostałe branże. IX Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX-NOWA ENERGIA zorganizowane od 21 do 23 marca 2006 roku były okazją do prezentacji najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych dla przemysłu energetycznego. Na liście Wystawców znalazło się 93 Wystawców z Polski, Niemiec, Słowacji i Szwecji. Odbiorcy targów to: przedsiębiorcy, inżynierowie, projektanci, konstruktorzy, energetycy, przedstawiciele nauki, przedstawiciele władz samorządowych oraz osoby zainteresowane zastosowaniem odnawialnych źródeł energii.

Targom towarzyszy bogaty program seminariów, konferencji i debat. Konferencja „Energetyka Jądrowa dla Polski” była pierwszą konferencją mającą na celu przekazanie do wiadomości społecznej prawdziwych i obiektywnych informacji na temat aktualnych problemów energetyki jądrowej i możliwości wprowadzenia energetyki jądrowej w Polsce. Równie ważna była debata „Stan organizacyjny sektora energetycznego”. W trakcie wydarzenia skupiono się również na racjonalnym wykorzystaniu energii ze źródeł odnawialnych podczas konferencji pn. „Odnawialne źródła energii – Enex 2006” organizowanej przez Izbę Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Targi Kielce. W ramach Salonu Biomasy stworzona została „Aleja kotłów na biomasę” oraz wystawa ekologicznego paliwa z biomasy.

Najlepsze wyroby i usługi prezentowane na targach otrzymały wyróżnienia w konkursach targowych, w tym Medal Prezesa SEP. Targi ENEX 2006 zostały objęte Patronatem Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Jubileuszową 25. edycję Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX zaplanowano od 8 do 9 marca 2023 roku. Wydarzeniu towarzyszyć będą Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH i wiele jubileuszowych atrakcji przygotowanych dla Zwiedzających.

Udział w targach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

 

Polecane aktualności
18 stycznia 2023
Jubileuszowe Targi ENEX zorganizowane w marcu 2012 roku zaowocowały pomysłami wprowadzającymi energię odnawialną coraz szerzej do codziennego życia. Nie zabrakło najnowszych rozwiązań branżowych.
17 stycznia 2023
Wśród wystawców jubileuszowych targów ENEX nie brakuje firm oferujących produkty, które pozwalają na wydłużenie żywotności rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii. Jedną z nich jest przedsiębiorstwo Lehmann KG z systemem QLEEN.
16 stycznia 2023
W imieniu Menlo już od 8 do 9 marca 2023 roku serdecznie zapraszamy do Targów Kielce na stoisko firmy, gdzie na odwiedzających będą czekały specjalne rabaty, upominki oraz team ekspertów zawsze gotowych do pomocy! Do zobaczenia na jubileuszowych Targach ENEX.
16 stycznia 2023
W Targach ENEX 2011 uczestniczyło 160 wystawców z 6 krajów m.in. z Niemiec, Szwecji i Włoch. W Kielcach spotkali się eksperci, przedstawiciele administracji publicznej i czołowi uczestnicy polskiego rynku energii, producenci urządzeń, systemów, dystrybutorzy energii, projektanci, operatorzy sieci, wytwórcy energii konwencjonalnej oraz firmy zajmujące się produkcją energii ze źródeł odnawialnych.
11 stycznia 2023
Od 3 do 5 marca 2010 roku w Targach Kielce podczas Targów ENEX/ENEX Nowa Energia prezentowało się ponad 160 firm, które przyjechały do Kielc z Polski, ale również z Niemiec, Włoch, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Targom towarzyszyło kilkanaście konferencji, szkoleń i warsztatów z zakresu odnawialnych źródeł energii, energetyki jądrowej, biopaliw i ekologicznych zastosowań technologicznych w przemyśle.
10 stycznia 2023
W ramach szóstego odcinka z cyklu "Energetyczne Poranki" rozmawialiśmy z Grzegorzem Burkiem, redaktorem naczelnym w serwisie GLOBEnergia. Tematem spotkania były m.in. zmiany cen instalacji fotowoltaicznych, rosnąca liczba prosumentów i mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz "boom" na fotowoltaikę firmową i pompy ciepła. Nie zabrakło także informacji, jakie atrakcje dla Zwiedzających Targi ENEX przygotowuje GLOBEnergia. Odcinek powstał we współpracy z Mercedes-Benz Nobile Motors Kielce.
09 stycznia 2023
12. edycja Targów ENEX, która odbyła się od 3 do 5 marca 2009 roku przyciągnęła do Kielc ponad 120 Wystawców prezentujących najnowsze urządzenia i technologie energetyczne i elektroenergetyczne, maszyny opalane biomasą i na biopaliwa oraz najnowocześniejszy sprzęt związany z odnawialnymi źródłami energii – jej wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją. W tym samym czasie odbywały się Targi EKOTECH oraz PNEUMATICON.
05 stycznia 2023
Elegancki wygląd, ekologiczny czynnik R32, dokładna izolacja termiczna elementów chłodniczych - to tylko kilka z wielu zalet pomp ciepła z serii VGE Eco Air, która została zaprojektowana z myślą o pracy w polskich warunkach klimatycznych. Takie rozwiązania zaprezentuje firma Solgen podczas jubileuszowej edycji Targów ENEX.