MG-6509-11.jpg
Najnowszy przemysłowy magazyn energii od Huawei na Enex.

Najnowszy wielkoskalowy magazyn energii elektrycznej od Huawei po raz pierwszy w Polsce na targach Enex!

21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.

Obecność Huawei na Targach ENEX, które są jednym z największych wydarzeń branżowych w kraju i w Europie była nieprzypadkowa. Ponad 300 wystawców prezentowało najnowsze, energooszczędne i ekologiczne technologie z zakresu OZE. Huawei, jako wiodący producent rozwiązań wspierających zieloną energetykę, zaprezentował innowacyjne rozwiązania w zakresie wielkoskalowego magazynowania energii. Rozwój tej bezpiecznej i niezawodnej technologii jest kluczem do globalnego przyspieszenia przejścia na bezemisyjną gospodarkę, w tym wsparcia polskiej tranformacji energetycznej.

Elektrownie fotowoltaiczne są w naszym kraju coraz bardziej popularne zarówno wśród prosumentów, jak i przedsiębiorstw. Do sieci elektroenergetycznej w Polsce przyłączonych jest już ponad milion użytkowników. Wielkoskalowe magazyny energii mogą jednak w znacznym stopniu  odciążyć sieć elektroenergetyczną i zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne. W Huawei konsekwentnie więc rozwijamy i promujemy nowoczesne rozwiązania z zakresu Battery Energy Storage Systems (BESS), by wspierać transformację Polski w kierunku ekologicznej, wysoce dostępnej i efektywnej kosztowo energii zarówno dla dla całej gospodarki, jak i społeczeństwamówi Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

Dzięki postępowi technologicznemu już dziś na całym świecie powstają obiekty wyposażone w systemy magazynowania energii, które mogą pomieścić ilość energii odnawialnej wystarczającą do zasilenia setek tysięcy domów i przedsiębiorstw. Rozwój wielkoskalowych magazynów energii stanowi przy tym odpowiedź na kluczowe wyzwanie dla zielonej energetyki – jej cykliczność pomiędzy nadmiarem energii, a jej niedoborem, w zależności od tego czy świeci słońce. Powszechne wykorzystanie magazynowania energii jest istotnym elementem w drodze do globalnego przyspieszenia przejścia na bezemisyjną gospodarkędodaje Maciej Bąkała, Dyrektor sprzedaży PV w Huawei Digital Power.

Cechą wyróżniającą rozwiązania dla fotowoltaiki od Huawei, w tym magazyny energii elektrycznej, jest ich kompleksowość. Magazyn energii może być doskonałym uzupełnieniem elektrowni fotowoltaicznej, korzystnie wpływającym na kondycję sieci elektroenergetycznej oraz przyczyniającym się do zwiększenia rentowności polskich przedsiębiorstw.

Magazyny energii Huawei, bazujące na bezpiecznych technologiach bateryjnych, zostały zaprojektowane tak, by cechowały je przede wszystkim wysoka niezawodność, trwałość, możliwość łatwej rozbudowy ze względu na modułową konstrukcję, a także minimalizacja kosztów serwisowych. Dzięki sztucznej inteligencji, która optymalizuje i nadzoruje pracę poszczególnych komponentów w magazynie energii, rozwiązania Huawei są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku, które mogą realnie przyczynić się do maksymalizowania korzyści dla inwestorów budujących elektrochemiczne zasobniki energii. Wykorzystywane przez nas technologie cyfrowe pomagają ponadto w wykrywaniu awarii, uprzedzając zdarzenia losowe, co przyczynia się do ograniczenia przerw w dostawach energii – tłumaczy Rafał Niestępski, Solution Manager z Huawei Digital Power.

W zakresie wielkoskalowego magazynowania energii Huawei ma na koncie szereg rekordowych projektów. Najlepszym przykładem jest nowo powstająca instalacja magazynu energii w Dubaju łącząca elektrownię fotowoltaiczną o mocy 400MW z magazynem energii o pojemności 1300 MWh. Mega magazyn energii gromadzi energię wyprodukowaną na farmie fotowoltaicznej położonej na wybrzeżu Morza Czerwonego. Ma to być największy na świecie bateryjny magazyn pracujący w środowisku off-grid, a więc bez połączenia z systemem elektroenergetycznym. Projekt będzie częścią lokalnej sieci elektroenergetycznej zasilanej energią pochodzącą z elektrowni  fotowoltaicznej o mocy 400 MWp.

/MS/

Polecane aktualności
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.
08 marca 2023
Panasonic, Fronius Polska, KENO Home i Kehua Tech Polska. Na arenie ENEX zaprezentowano wiele ciekawych i co najważniejsze innowacyjnych rozwiązań branżowych.