330620257-8746591668744415-8417236847346105680-n.jpg

Dzień premier na targach ENEX

08 marca 2023
Panasonic, Fronius Polska, KENO Home i Kehua Tech Polska. Na arenie ENEX zaprezentowano wiele ciekawych i co najważniejsze innowacyjnych rozwiązań branżowych.

Każda z firm podczas pierwszego dnia targów ENEX zaprezentowała najciekawsze nowinki techniczne i rozwiązania, które wyszły spod ich skrzydeł.

Firma Panasonic zaprezentowała pionierskie pompy ciepła Aquarea A2W z serii K i L.

334269330-731508911687205-841101767529663601-n.jpg [80.99 KB]

- To technologia, którą już teraz wprowadzamy na rynek. Będziemy ją także stale rozwijać. Swoją premierę miały w Paryżu, na targach Interclima. Przyszłość jest świetlana, jeśli chodzi o branżę pomp ciepła, głównie patrząc na dyrektywy unijne. Plany odejścia od paliw kopalnych, więc przyszłość leży w pompach ciepła, a nasza technologia pozwala na ogromne oszczędności - mówi Kuba Traczyk z firmy Panasonic.

Firma Fronius pokazała najnowsze wersje swoich liczników pomiaru zużycia prądu Smart Meter. Jak mówią przedstawiciele, liczniki Smart Meter dzięki wysokiej dokładności pomiaru i szybkości komunikacji za pośrednictwem złącza Modbus RTU, umożliwiają szybsze i dokładniejsze, dynamiczne regulacjowanie zasilania sieci w warunkach ograniczeń zasilania sieci, także w przypadku liczników S0.

KENO Home zaprezentowało technologię budowy tanich drewnianych domów panelowych, wykorzystujących technologię CLT. 
20230308-133928.jpg [4.22 MB] z

Drewno CLT (z ang. cross laminated timber - drewno klejone krzyżowo) to nośny materiał konstrukcyjny w formie płyt, w całości wykonany z litego drewna, składający się zazwyczaj z 3, 5 lub 7 warstw drewnianych lameli, które są ze sobą naprzemiennie poprzecznie klejone. Jak zaznaczają przedstawiciele firmy, z uwagi na dążenie do neutralności klimatycznej, budownictwo drewniane jest coraz bardziej pożądane. CLT staje się technologią XXI wieku. Z drewna CLT budowane są obecnie m. in.: szkoły, przedszkola, szpitale, domy, wieżowce a nawet stacje benzynowe.

Firma Kehua przestawiła serię systemu magazynowania energii dla gospodarstw domowych iStoragE. Ta innowacyjna technologia pozwala na symultaniczne monitorowanie w czasie rzeczywistym, adaptacyjne zarządzanie stanem naładowania, zarządzanie akumulatorami na poziomie pakietu ogniw, aktywne równoważenie ładowania i rozładowywania  oraz inteligentne zarządzanie energią z funkcją prognozowania pogody.

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.