11.JPG
Ósma edycja Targów ENEX odbyła się w Kielcach w 2005 roku.

Targi ENEX na stałe zagościły w Kielcach! - historia targów

07 grudnia 2022
W 2005 roku, gdy rozwój energetyki odnawialnej w Polsce stanowił jeszcze wyzwanie, spotkanie branży energetycznej w Kielcach było okazją do poznania nowych rozwiązań technicznych i technologicznych przemysłu energetycznego, ale także możliwością nawiązania cennych kontaktów branżowych i pozyskania wartościowej wiedzy podczas merytorycznych spotkań. Była to ósma edycja Targów ENEX!

#25latenex #historiatargów

Goście ósmej edycji Międzynarodowych Targów Energetyki ENEX oraz równolegle odbywających się Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX-Nowa Energia spotkali się w Targach Kielce od 16 do 18 marca 2005 roku. W kieleckim ośrodku wystawienniczym pojawili się inżynierowie, technicy, konstruktorzy, główni energetycy, a także urzędnicy ministerialni oraz inwestorzy i przedstawiciele władz samorządowych z całej Polski. W trakcie targów można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami i produktami z dziedziny wytwarzania, przesyłania, a także dystrybucji energii elektrycznej i cieplnej, z maszynami, oraz urządzeniami energetycznymi i elektroenergetycznymi, systemami informatycznymi i telekomunikacyjnymi stosowanymi w energetyce oraz metodami modernizacji istniejących sieci energetycznych. Nie zabrakło również prezentacji nowoczesnych technologii pozyskiwania i wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych.

W trakcie Targów ENEX 2005 zorganizowano szereg merytorycznych spotkań. Jednym z nich była V konferencja „Odnawialne źródła energii – stan aktualny i perspektywy rozwoju” zorganizowana przez Izbę Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Targi Kielce, która swą tematyką obejmowała zagadnienia związane z energetyką wodną, wiatrową i geotermalną oraz biomasą.

Forum Dyskusyjne „Energetyka, jako element zrównoważonego rozwoju kraju”, kolejne spotkanie w trakcie targów, było okazją do wymiany opinii środowisk biznesowych i rządowych na temat nowych rozwiązań prawnych dotyczących energetyki, warunków rozwoju energetyki odnawialnej oraz miejsca całej branży w strategii rozwoju kraju.

Salon Biomasy, który przyciągnął przedstawicieli samorządów lokalnych i potencjalnych inwestorów, umożliwił zapoznanie się z nowymi technikami pozyskiwania, magazynowania i dystrybucji oraz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii ze szczególnym uwzględnieniem sektora bioenergii.

Targi Kielce zorganizowały wystawę poświęconą odnawialnym źródłom energii we współpracy z Izbą Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska, Polską Izbą Biomasy, Towarzystwem Wspierania Elektrowni Wiatrowych oraz Stowarzyszeniem Elektryków Polskich. Targi zostały objęte honorowym patronatem Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Restrukturyzacji Energetyki senatora RP – Jerzego Suchańskiego.

Jubileuszową 25. edycję Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX zaplanowano od 8 do 9 marca 2023 roku. Wydarzeniu towarzyszyć będą Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH i wiele jubileuszowych atrakcji przygotowanych dla Zwiedzających.

Udział w targach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

(MS)

Polecane aktualności
18 stycznia 2023
Jubileuszowe Targi ENEX zorganizowane w marcu 2012 roku zaowocowały pomysłami wprowadzającymi energię odnawialną coraz szerzej do codziennego życia. Nie zabrakło najnowszych rozwiązań branżowych.
17 stycznia 2023
Wśród wystawców jubileuszowych targów ENEX nie brakuje firm oferujących produkty, które pozwalają na wydłużenie żywotności rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii. Jedną z nich jest przedsiębiorstwo Lehmann KG z systemem QLEEN.
16 stycznia 2023
W imieniu Menlo już od 8 do 9 marca 2023 roku serdecznie zapraszamy do Targów Kielce na stoisko firmy, gdzie na odwiedzających będą czekały specjalne rabaty, upominki oraz team ekspertów zawsze gotowych do pomocy! Do zobaczenia na jubileuszowych Targach ENEX.
16 stycznia 2023
W Targach ENEX 2011 uczestniczyło 160 wystawców z 6 krajów m.in. z Niemiec, Szwecji i Włoch. W Kielcach spotkali się eksperci, przedstawiciele administracji publicznej i czołowi uczestnicy polskiego rynku energii, producenci urządzeń, systemów, dystrybutorzy energii, projektanci, operatorzy sieci, wytwórcy energii konwencjonalnej oraz firmy zajmujące się produkcją energii ze źródeł odnawialnych.
11 stycznia 2023
Od 3 do 5 marca 2010 roku w Targach Kielce podczas Targów ENEX/ENEX Nowa Energia prezentowało się ponad 160 firm, które przyjechały do Kielc z Polski, ale również z Niemiec, Włoch, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Targom towarzyszyło kilkanaście konferencji, szkoleń i warsztatów z zakresu odnawialnych źródeł energii, energetyki jądrowej, biopaliw i ekologicznych zastosowań technologicznych w przemyśle.
10 stycznia 2023
W ramach szóstego odcinka z cyklu "Energetyczne Poranki" rozmawialiśmy z Grzegorzem Burkiem, redaktorem naczelnym w serwisie GLOBEnergia. Tematem spotkania były m.in. zmiany cen instalacji fotowoltaicznych, rosnąca liczba prosumentów i mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz "boom" na fotowoltaikę firmową i pompy ciepła. Nie zabrakło także informacji, jakie atrakcje dla Zwiedzających Targi ENEX przygotowuje GLOBEnergia. Odcinek powstał we współpracy z Mercedes-Benz Nobile Motors Kielce.
09 stycznia 2023
12. edycja Targów ENEX, która odbyła się od 3 do 5 marca 2009 roku przyciągnęła do Kielc ponad 120 Wystawców prezentujących najnowsze urządzenia i technologie energetyczne i elektroenergetyczne, maszyny opalane biomasą i na biopaliwa oraz najnowocześniejszy sprzęt związany z odnawialnymi źródłami energii – jej wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją. W tym samym czasie odbywały się Targi EKOTECH oraz PNEUMATICON.
05 stycznia 2023
Elegancki wygląd, ekologiczny czynnik R32, dokładna izolacja termiczna elementów chłodniczych - to tylko kilka z wielu zalet pomp ciepła z serii VGE Eco Air, która została zaprojektowana z myślą o pracy w polskich warunkach klimatycznych. Takie rozwiązania zaprezentuje firma Solgen podczas jubileuszowej edycji Targów ENEX.