11.JPG
Ósma edycja Targów ENEX odbyła się w Kielcach w 2005 roku.

Targi ENEX na stałe zagościły w Kielcach! - historia targów

07 grudnia 2022
W 2005 roku, gdy rozwój energetyki odnawialnej w Polsce stanowił jeszcze wyzwanie, spotkanie branży energetycznej w Kielcach było okazją do poznania nowych rozwiązań technicznych i technologicznych przemysłu energetycznego, ale także możliwością nawiązania cennych kontaktów branżowych i pozyskania wartościowej wiedzy podczas merytorycznych spotkań. Była to ósma edycja Targów ENEX!

#25latenex #historiatargów

Goście ósmej edycji Międzynarodowych Targów Energetyki ENEX oraz równolegle odbywających się Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX-Nowa Energia spotkali się w Targach Kielce od 16 do 18 marca 2005 roku. W kieleckim ośrodku wystawienniczym pojawili się inżynierowie, technicy, konstruktorzy, główni energetycy, a także urzędnicy ministerialni oraz inwestorzy i przedstawiciele władz samorządowych z całej Polski. W trakcie targów można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami i produktami z dziedziny wytwarzania, przesyłania, a także dystrybucji energii elektrycznej i cieplnej, z maszynami, oraz urządzeniami energetycznymi i elektroenergetycznymi, systemami informatycznymi i telekomunikacyjnymi stosowanymi w energetyce oraz metodami modernizacji istniejących sieci energetycznych. Nie zabrakło również prezentacji nowoczesnych technologii pozyskiwania i wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych.

W trakcie Targów ENEX 2005 zorganizowano szereg merytorycznych spotkań. Jednym z nich była V konferencja „Odnawialne źródła energii – stan aktualny i perspektywy rozwoju” zorganizowana przez Izbę Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Targi Kielce, która swą tematyką obejmowała zagadnienia związane z energetyką wodną, wiatrową i geotermalną oraz biomasą.

Forum Dyskusyjne „Energetyka, jako element zrównoważonego rozwoju kraju”, kolejne spotkanie w trakcie targów, było okazją do wymiany opinii środowisk biznesowych i rządowych na temat nowych rozwiązań prawnych dotyczących energetyki, warunków rozwoju energetyki odnawialnej oraz miejsca całej branży w strategii rozwoju kraju.

Salon Biomasy, który przyciągnął przedstawicieli samorządów lokalnych i potencjalnych inwestorów, umożliwił zapoznanie się z nowymi technikami pozyskiwania, magazynowania i dystrybucji oraz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii ze szczególnym uwzględnieniem sektora bioenergii.

Targi Kielce zorganizowały wystawę poświęconą odnawialnym źródłom energii we współpracy z Izbą Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska, Polską Izbą Biomasy, Towarzystwem Wspierania Elektrowni Wiatrowych oraz Stowarzyszeniem Elektryków Polskich. Targi zostały objęte honorowym patronatem Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Restrukturyzacji Energetyki senatora RP – Jerzego Suchańskiego.

Jubileuszową 25. edycję Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX zaplanowano od 8 do 9 marca 2023 roku. Wydarzeniu towarzyszyć będą Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH i wiele jubileuszowych atrakcji przygotowanych dla Zwiedzających.

Udział w targach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

(MS)

Polecane aktualności
03 lutego 2023
MiastOZE to wielka strefa wystawiennicza GLOBENERGIA, do której będzie można wybrać się podczas Targów ENEX. Zwiedzający Targi Kielce będą mieli okazję poznać liderów z branży z najnowszymi technologiami energooszczędnymi i urządzeniami OZE, wziąć udział w merytorycznych forach i konferencjach oraz grze miejskiej z atrakcyjnymi nagrodami.
03 lutego 2023
Wszystkich instalatorów pomp ciepła, fotowoltaiki i kolektorów słonecznych zapraszamy do udziału w konkursie: "Dobre praktyki w dobrych rękach"! Celem projektu jest znalezienie pomysłodawców innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz ekologicznych i energooszczędnych inwestycji. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się pierwszego dnia Targów ENEX.
02 lutego 2023
SolarEdge tworzy inteligentne technologie energetyczne, które napędzają rozwój przyszłości. Jednym z nich są innowacyjne rozwiązania falownikowe, z którymi będzie można zapoznać się w trakcie jubileuszowych Targów ENEX od 8 do 9 marca 2023 roku.
02 lutego 2023
Uczestnicy pierwszego dnia jubileuszowych Targów ENEX, 8 marca 2023 mogą wziąć w konferencji ENERGIA PL poświęconej magazynom energii - ich finansowaniu, opłacalności i korzyściach z ich zastosowania. Spotkanie w czterech grupach tematycznych odbędzie się w godz. 9:00-17:00 w Targach Kielce.
01 lutego 2023
W marcu 2014 roku w halach wystawienniczych Targów Kielce królowała tematyka ściśle powiązana z energetyką, elektrotechniką oraz energią odnawialną, a to za sprawą 17. edycji Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz 12. edycji Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia. W 2023 roku Targi ENEX świętują swój jubileusz 25-lecia.
31 stycznia 2023
Ponad 26-letnie doświadczenie w dziedzinie fotowoltaiki i systemy elektryczne zainstalowane w ponad 150 państwach na świecie – tak w liczbach można przedstawić imponującą działalność firmy Sungrow – jednego z Wystawców jubileuszowych Targów ENEX. Zapraszamy na stoisko przedsiębiorstwa do Targów Kielce od 8 do 9 marca 2023 roku.
30 stycznia 2023
W 2021 roku w Polsce sprzedano ponad 56 tys. pomp ciepła, a w 2022 roku już ponad 206 tys. ! Wszystko wskazuje na to, że rok 2023 może okazać się rekordowy, ponieważ pompy ciepła to technologia, która pozwala na ekologiczne, efektywne i tanie ogrzewanie. Będzie się można o tym przekonać podczas Forum Pomp Ciepła, w trakcie jubileuszowych Targów ENEX. Wstęp na wydarzenie bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
30 stycznia 2023
Moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce na koniec listopada 2022 r. zbliżyła się do 12 GW i to właśnie fotowoltaika w sektorze odnawialnych źródeł energii zajmuje pierwsze miejsce z ponad 54-proc. udziałem w stosunku do pozostałych źródeł. Branży PV w całości poświęcone zostanie XIV FORUM SOLAR + organizowane drugiego dnia jubileuszowych Targów ENEX. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja.