11.JPG
Ósma edycja Targów ENEX odbyła się w Kielcach w 2005 roku.

Targi ENEX na stałe zagościły w Kielcach! - historia targów

07 grudnia 2022
W 2005 roku, gdy rozwój energetyki odnawialnej w Polsce stanowił jeszcze wyzwanie, spotkanie branży energetycznej w Kielcach było okazją do poznania nowych rozwiązań technicznych i technologicznych przemysłu energetycznego, ale także możliwością nawiązania cennych kontaktów branżowych i pozyskania wartościowej wiedzy podczas merytorycznych spotkań. Była to ósma edycja Targów ENEX!

#25latenex #historiatargów

Goście ósmej edycji Międzynarodowych Targów Energetyki ENEX oraz równolegle odbywających się Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX-Nowa Energia spotkali się w Targach Kielce od 16 do 18 marca 2005 roku. W kieleckim ośrodku wystawienniczym pojawili się inżynierowie, technicy, konstruktorzy, główni energetycy, a także urzędnicy ministerialni oraz inwestorzy i przedstawiciele władz samorządowych z całej Polski. W trakcie targów można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami i produktami z dziedziny wytwarzania, przesyłania, a także dystrybucji energii elektrycznej i cieplnej, z maszynami, oraz urządzeniami energetycznymi i elektroenergetycznymi, systemami informatycznymi i telekomunikacyjnymi stosowanymi w energetyce oraz metodami modernizacji istniejących sieci energetycznych. Nie zabrakło również prezentacji nowoczesnych technologii pozyskiwania i wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych.

W trakcie Targów ENEX 2005 zorganizowano szereg merytorycznych spotkań. Jednym z nich była V konferencja „Odnawialne źródła energii – stan aktualny i perspektywy rozwoju” zorganizowana przez Izbę Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Targi Kielce, która swą tematyką obejmowała zagadnienia związane z energetyką wodną, wiatrową i geotermalną oraz biomasą.

Forum Dyskusyjne „Energetyka, jako element zrównoważonego rozwoju kraju”, kolejne spotkanie w trakcie targów, było okazją do wymiany opinii środowisk biznesowych i rządowych na temat nowych rozwiązań prawnych dotyczących energetyki, warunków rozwoju energetyki odnawialnej oraz miejsca całej branży w strategii rozwoju kraju.

Salon Biomasy, który przyciągnął przedstawicieli samorządów lokalnych i potencjalnych inwestorów, umożliwił zapoznanie się z nowymi technikami pozyskiwania, magazynowania i dystrybucji oraz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii ze szczególnym uwzględnieniem sektora bioenergii.

Targi Kielce zorganizowały wystawę poświęconą odnawialnym źródłom energii we współpracy z Izbą Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska, Polską Izbą Biomasy, Towarzystwem Wspierania Elektrowni Wiatrowych oraz Stowarzyszeniem Elektryków Polskich. Targi zostały objęte honorowym patronatem Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Restrukturyzacji Energetyki senatora RP – Jerzego Suchańskiego.

Jubileuszową 25. edycję Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX zaplanowano od 8 do 9 marca 2023 roku. Wydarzeniu towarzyszyć będą Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH i wiele jubileuszowych atrakcji przygotowanych dla Zwiedzających.

Udział w targach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

(MS)

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.