enex05a-dz.jpg
Targi ENEX i ENEX Nowa Energia 2003

Targi ENEX i ENEX Nowa Energia 2003 - historia targów

23 listopada 2022
VI Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX i II Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia odbyły się od 25 do 27 marca 2003 roku w Targach Kielce. Spotkanie było okazją do wymiany informacji i doświadczeń w obliczu zmian zachodzących na europejskich rynkach energii elektrycznej i zbliżającego się momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

#25latenex #historiatargów

Targi ENEX od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wystawców i odwiedzających je gości. To już  nie tylko komercyjna działalność wystawiennicza, ale również forum wymiany informacji i doświadczeń oraz możliwość prezentacji nowatorskich rozwiązań technicznych i technologicznych dla przemysłu energetycznego. W trakcie targów oprócz urządzeń służących do wytwarzania, przesyłania i dystrybucji energii energetycznej można było zapoznać się z systemami informatycznymi i telekomunikacyjnymi w energetyce, a  także z metodami oszczędzania energii elektrycznej.

Równolegle do Targów ENEX odbywały się II Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia, na których swoją ofertę przedstawiły firmy prezentujące nowoczesne technologie pozyskania energii ze źródeł odnawialnych i technologie bazujące na energii ze źródeł odnawialnych.

Wydarzeniami towarzyszącymi targom były: konferencja „ Wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych w Polsce – stan aktualny i perspektywy rozwoju”, III seminarium „Rozwój Energetyki Wiatrowej w Polsce – konieczność czy idealizm”, międzynarodowe seminarium „Wykorzystanie Biomasy w instalacjach ciepłowniczych” oraz dyskusja panelowa poświęcona problemom rozwoju energetyki odnawialnej. Dla władz samorządowych i inwestorów stworzono także mini-centra edukacyjne poświęcone szczegółowym zagadnieniom energetyki odnawialnej.

Targi ENEX I ENEX Nowa Energia 2003 powstały we współpracy Targów Kielce oraz Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska. Honorowy Patronat nad targami sprawują: Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Restrukturyzacji Energetyki, senator RP – Jerzy Suchański oraz  Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

(MS)

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.