enex05a-dz.jpg
Targi ENEX i ENEX Nowa Energia 2003

Targi ENEX i ENEX Nowa Energia 2003 - historia targów

23 listopada 2022
VI Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX i II Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia odbyły się od 25 do 27 marca 2003 roku w Targach Kielce. Spotkanie było okazją do wymiany informacji i doświadczeń w obliczu zmian zachodzących na europejskich rynkach energii elektrycznej i zbliżającego się momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

#25latenex #historiatargów

Targi ENEX od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wystawców i odwiedzających je gości. To już  nie tylko komercyjna działalność wystawiennicza, ale również forum wymiany informacji i doświadczeń oraz możliwość prezentacji nowatorskich rozwiązań technicznych i technologicznych dla przemysłu energetycznego. W trakcie targów oprócz urządzeń służących do wytwarzania, przesyłania i dystrybucji energii energetycznej można było zapoznać się z systemami informatycznymi i telekomunikacyjnymi w energetyce, a  także z metodami oszczędzania energii elektrycznej.

Równolegle do Targów ENEX odbywały się II Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia, na których swoją ofertę przedstawiły firmy prezentujące nowoczesne technologie pozyskania energii ze źródeł odnawialnych i technologie bazujące na energii ze źródeł odnawialnych.

Wydarzeniami towarzyszącymi targom były: konferencja „ Wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych w Polsce – stan aktualny i perspektywy rozwoju”, III seminarium „Rozwój Energetyki Wiatrowej w Polsce – konieczność czy idealizm”, międzynarodowe seminarium „Wykorzystanie Biomasy w instalacjach ciepłowniczych” oraz dyskusja panelowa poświęcona problemom rozwoju energetyki odnawialnej. Dla władz samorządowych i inwestorów stworzono także mini-centra edukacyjne poświęcone szczegółowym zagadnieniom energetyki odnawialnej.

Targi ENEX I ENEX Nowa Energia 2003 powstały we współpracy Targów Kielce oraz Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska. Honorowy Patronat nad targami sprawują: Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Restrukturyzacji Energetyki, senator RP – Jerzy Suchański oraz  Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

(MS)

Polecane aktualności
18 stycznia 2023
Jubileuszowe Targi ENEX zorganizowane w marcu 2012 roku zaowocowały pomysłami wprowadzającymi energię odnawialną coraz szerzej do codziennego życia. Nie zabrakło najnowszych rozwiązań branżowych.
17 stycznia 2023
Wśród wystawców jubileuszowych targów ENEX nie brakuje firm oferujących produkty, które pozwalają na wydłużenie żywotności rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii. Jedną z nich jest przedsiębiorstwo Lehmann KG z systemem QLEEN.
16 stycznia 2023
W imieniu Menlo już od 8 do 9 marca 2023 roku serdecznie zapraszamy do Targów Kielce na stoisko firmy, gdzie na odwiedzających będą czekały specjalne rabaty, upominki oraz team ekspertów zawsze gotowych do pomocy! Do zobaczenia na jubileuszowych Targach ENEX.
16 stycznia 2023
W Targach ENEX 2011 uczestniczyło 160 wystawców z 6 krajów m.in. z Niemiec, Szwecji i Włoch. W Kielcach spotkali się eksperci, przedstawiciele administracji publicznej i czołowi uczestnicy polskiego rynku energii, producenci urządzeń, systemów, dystrybutorzy energii, projektanci, operatorzy sieci, wytwórcy energii konwencjonalnej oraz firmy zajmujące się produkcją energii ze źródeł odnawialnych.
11 stycznia 2023
Od 3 do 5 marca 2010 roku w Targach Kielce podczas Targów ENEX/ENEX Nowa Energia prezentowało się ponad 160 firm, które przyjechały do Kielc z Polski, ale również z Niemiec, Włoch, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Targom towarzyszyło kilkanaście konferencji, szkoleń i warsztatów z zakresu odnawialnych źródeł energii, energetyki jądrowej, biopaliw i ekologicznych zastosowań technologicznych w przemyśle.
10 stycznia 2023
W ramach szóstego odcinka z cyklu "Energetyczne Poranki" rozmawialiśmy z Grzegorzem Burkiem, redaktorem naczelnym w serwisie GLOBEnergia. Tematem spotkania były m.in. zmiany cen instalacji fotowoltaicznych, rosnąca liczba prosumentów i mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz "boom" na fotowoltaikę firmową i pompy ciepła. Nie zabrakło także informacji, jakie atrakcje dla Zwiedzających Targi ENEX przygotowuje GLOBEnergia. Odcinek powstał we współpracy z Mercedes-Benz Nobile Motors Kielce.
09 stycznia 2023
12. edycja Targów ENEX, która odbyła się od 3 do 5 marca 2009 roku przyciągnęła do Kielc ponad 120 Wystawców prezentujących najnowsze urządzenia i technologie energetyczne i elektroenergetyczne, maszyny opalane biomasą i na biopaliwa oraz najnowocześniejszy sprzęt związany z odnawialnymi źródłami energii – jej wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją. W tym samym czasie odbywały się Targi EKOTECH oraz PNEUMATICON.
05 stycznia 2023
Elegancki wygląd, ekologiczny czynnik R32, dokładna izolacja termiczna elementów chłodniczych - to tylko kilka z wielu zalet pomp ciepła z serii VGE Eco Air, która została zaprojektowana z myślą o pracy w polskich warunkach klimatycznych. Takie rozwiązania zaprezentuje firma Solgen podczas jubileuszowej edycji Targów ENEX.