IMG-6222.JPG
Innowacje na Targach ENEX.

Targi ENEX energetycznym centrum Polski – historia targów!

13 lutego 2023
Na jubileuszowych Targach ENEX w 2017 roku, na blisko 2400 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej zaprezentowało się 144 firm. Jazda próbna w pełni elektrycznym BMW i3 oraz najnowszej generacji panele fotowoltaiczne i kotły grzewcze - to części nowości jakie można było zobaczyć na początku marca w Targach Kielce. Program 25. edycji Targów ENEX jest bogaty w szereg wydarzeń towarzyszących.

#historiatargów #25latenex #enex2017

W trakcie XX Międzynarodowych Targów Energetyki i XXV Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX-Nowa Energia rozmawiano o sposobach na czyste powietrze w Świętokrzyskim, innowacjach, które będą miały wpływ na światowy biznes, o elektrycznych samochodach czy odnawialnych źródłach energii. Wśród punktów programu Targów ENEX 2017 wartych uwagi były: jazda próbna w pełni elektrycznym BMW i3, otwarcie wystawy „Transformacja energetyczna Niemiec” czy Pasaż Energetyczny, gdzie swoje produkty i usługi prezentowały firmy sektora OZE.

Konferencja „Innowacje w biznesie” poświęcona była finansowaniu, regulacjom prawnym, kontroli i bezpieczeństwu przy realizacji i wdrażaniu nowatorskich pomysłów i technologii. - Inicjatywa, z którą występujemy w Targach Kielce, czyli Strefa innowacji ZPUE to płaszczyzna komunikacji i wymiany doświadczeń dla energetyki, ale i prowokacja, na ile rozumiemy, co to są innowacje – mówił w otwierającym konferencję wystąpieniu Janusz Petrykowski, prezes ZPUE S.A.

W programie po raz kolejny pojawiło się Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej oraz Ogólnopolskie Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR+. O tym, jak wybrać odpowiedni kocioł, jak ocenić koszt montażu danego produktu, nowinkach technicznych związanych z tą technologią grzewczą, można było porozmawiać ze specjalistami czekającymi na zwiedzających Aleję Kotłów.

Od 8 do 9 marca 2023 roku odbędzie się jubileuszowa 25. edycja targów ENEX!

W programie 25. Targów ENEX zaplanowano m.in.: Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR + poświęcone PV i magazynom energii, Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej, Konferencję Energia PL o magazynach energii, Salon Elektromobilności z pokazami najnowszych modeli samochodów elektrycznych, GRĘ MIEJSKĄ w MIEŚCIEOZE z cennymi nagrodami, Rozstrzygnięcie Konkursu „Dobre Praktyki w Dobrych Rękach”, Turniej „Instalator Roku 2023” od CORAB S.A. Uczestnicy Targów będą mieli okazję spotkać aż dziesięciu najbardziej rozpoznawalnych polskich youtuberów zajmujących się branżą OZE, w tym Waldek z „Pompa ciepła i PV”, Sławomir – prowadzący kanał „Panele fotowoltaiczne”, Maciej z „HOLIBOOD” oraz Michał z kanału „Na prąd po Polsce”.

Od 8 do 9 marca 2023 roku odbędzie się również 23. edycja Targów Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami EKOTECH pełną atrakcji dla Zwiedzających. Zapraszamy do Targów Kielce!

Wstęp bezpłatny! Aby wziąć udział w targach, wystarczy się zarejestrować : https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.