DSC-6817.JPG
Zmagania zawodników w ramach konkursu "Instalator Roku" podczas Targów ENEX 2018.

Targi ENEX – szerokie spektrum możliwości – historia targów!

15 lutego 2023
Energetyka, fotowoltaika, pompy ciepła – to kilka z tematów, jakie pojawiły się podczas merytorycznych spotkań i konferencji organizowanych w trakcie Targów ENEX w 2018 roku. Wiele ciekawych tematów przygotowano także w programie jubileuszowej 25. edycji targów, która odbędzie się od 8 do 9 marca 2023 roku.

#historiatargów #25latenex #enex2018

Wśród wystawców Targów ENEX 2018 nie brakowało firm specjalizujących się w produkcji i dystrybucji urządzeń z zakresu wytwarzania, przesyłania i dystrybucji energii. Odwiedzający mogli zapoznać się z bogatą ofertą maszyn, urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych. W jednym miejscu i czasie eksperci firm prezentowali rożne technologie i rozwiązania z zakresu OZE.

W programie można było znaleźć wiele konferencji i spotkań, w tym XI Forum Pomp i Ciepła i IX Ogólnopolskim Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR+. W trakcie targów zorganizowano także Pasaż Energetyczny GLOBEnergia, którego głównym celem była prezentacja oferty kompletnych systemów energooszczędnych. Targom ENEX towarzyszyły Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, podczas których zaprezentowały się firmy zajmujące się szeroko rozumianą działalnością w obszarze ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

Od 8 do 9 marca 2023 roku odbędzie się jubileuszowa 25. edycja targów ENEX!

W programie 25. Targów ENEX zaplanowano m.in.: Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR + poświęcone PV i magazynom energii, Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej, Konferencję Energia PL o magazynach energii, Salon Elektromobilności z pokazami najnowszych modeli samochodów elektrycznych, GRĘ MIEJSKĄ w MIEŚCIEOZE z cennymi nagrodami, Rozstrzygnięcie Konkursu „Dobre Praktyki w Dobrych Rękach”, Turniej „Instalator Roku 2023” od CORAB S.A. Uczestnicy Targów będą mieli okazję spotkać aż dziesięciu najbardziej rozpoznawalnych polskich youtuberów zajmujących się branżą OZE, w tym Waldek z „Pompa ciepła i PV”, Sławomir – prowadzący kanał „Panele fotowoltaiczne”, Maciej z „HOLIBOOD” oraz Michał z kanału „Na prąd po Polsce”.

Od 8 do 9 marca 2023 roku odbędzie się również 23. edycja Targów Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami EKOTECH pełną atrakcji dla Zwiedzających. Zapraszamy do Targów Kielce!

Wstęp bezpłatny! Aby wziąć udział w targach, wystarczy się zarejestrować : https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

 

 

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.