Wh2i2430-20190227-TargiKielce-Enex.jpg
Enex w Targach Kielce - to najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce.

Targi ENEX – jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Polsce – historia targów

23 lutego 2023
Polska branża energetyki i elektrotechniki stanowi niezwykle ważny sektor polskiego przemysłu wpływający na rozwój polskiej gospodarki, a Targi Enex organizowane już po raz kolejny w Targach Kielce mają duży wpływ na rozwój polskiej branży energetycznej. Jubileuszowa 25. edycja Targów Enex odbędzie się od 8 do 9 marca 2023 roku.

#historiatargów #25latenex #enex2019

Targi ENEX od lat stanowią miejsce spotkań branży energetycznej, ułatwiają kontakt między przedsiębiorcami skupiającymi się wokół energii pozyskiwanej w tradycyjny, ale także nowatorski sposób. W lutym 2019 roku odbyła się 22. Edycja Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki, którym towarzyszyła konferencja ENERGIA PL oraz Kongres Ekologii Powietrza. W tym samym czasie odbywały się Targi Enex Nowa Energia przeznaczone dla branżowych zwiedzających chcących nawiązać współpracę z przedstawicielami sektora energetyki zawodowej oraz odnawialnych źródeł energii (OZE). W Targach Kielce zorganizowano również Targi 4 INSULATION będące miejscem prezentacji najnowszych rozwiązań technicznych i najlepszych praktyk stosowania izolacji przemysłowych oraz Targi EKOTECH – spotkanie branży komunalnej.

Od 8 do 9 marca 2023 roku odbędzie się jubileuszowa 25. edycja targów ENEX!

W programie 25. Targów ENEX zaplanowano m.in.: Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR + poświęcone PV i magazynom energii, Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej, Konferencję Energia PL o magazynach energii, Salon Elektromobilności z pokazami najnowszych modeli samochodów elektrycznych, GRĘ MIEJSKĄ w MIEŚCIEOZE z cennymi nagrodami, Rozstrzygnięcie Konkursu „Dobre Praktyki w Dobrych Rękach”, Turniej „Instalator Roku 2023” od CORAB S.A. Uczestnicy Targów będą mieli okazję spotkać aż dziesięciu najbardziej rozpoznawalnych polskich youtuberów zajmujących się branżą OZE, w tym Waldek z „Pompa ciepła i PV”, Sławomir – prowadzący kanał „Panele fotowoltaiczne”, Maciej z „HOLIBOOD” oraz Michał z kanału „Na prąd po Polsce”.

Od 8 do 9 marca 2023 roku odbędzie się również 23. edycja Targów Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami EKOTECH pełną atrakcji dla Zwiedzających. Zapraszamy do Targów Kielce!

Wstęp bezpłatny! Aby wziąć udział w targach, wystarczy się zarejestrować : https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

 

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.