zbior-felietonow-i-opowiadan-Milczenie-katedry.png
Spotkanie z autorem książki "Milczenie katedry" Janem Maciejewskim.

Spotkanie z Janem Maciejewskim – autorem książki "Milczenie katedry"

12 grudnia 2022
W imieniu Muzeum Diecezjalnego w Kielcach zapraszamy na spotkanie z autorem zbioru felietonów i opowiadań pn. „Milczenie katedry”. To kolejny wykład realizowany w ramach Akademii Wiara-Kultura-Nauka, które odbędzie się w czwartek, 15 grudnia 2022 r. o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

„Bo jeżeli czegoś uczy katedra (...) to właśnie milczenia.” -  to fragment książki „Milczenie katedry” Jana Maciejewskiego, z którym będzie można spotkać się już 15 grudnia o godzinie 17:00, w auli Wydziału Katechetycznego (tuż obok Muzeum Diecezjalnego w Kielcach, ul. Jana Pawła II 3). Na wykład obowiązuje wstęp wolny.

Jan Maciejewski to publicysta i eseista młodego pokolenia. Z właściwą sobie wnikliwością i poetyckością języka potrafi w krótkich słowach przedstawić czytelnikom sedno opisywanych spraw. Na stałe współpracuje jako felietonista z dziennikiem "Rzeczpospolita" i jego weekendowym magazynem - "Plus Minus" oraz jako redaktor z "Magazynem Kontra". Był również redaktorem naczelnym wydawanych przez Klub Jagielloński "Pressji" oraz związany był m.in. z pismami "Do Rzeczy", "Wszystko co najważniejsze" i "Lidove Noviny". W tym roku, nakładem wydawnictwa Teologia Polityczna, ukazała się jego książka stanowiąca zbiór felietonów i opowiadań - "Milczenie katedry".

Więcej informacji na stronie: https://www.diecezja.kielce.pl/wyklad-milczenie-katedry

Polecane aktualności
23 stycznia 2023
Nagranie płyty dokumentującej działanie organów hybrydowych, to wielkie wydarzenie dla Viscount International w Polsce. Organy kościelne Viscount od wielu lat można podziwiać podczas Wystawy Sacroexpo. Ponownie będzie można je zobaczyć od 19 do 21 czerwca 2023 roku w Targach Kielce.
15 października 2022
Muzyka, film, literatura i sztuki plastyczne, to dziedziny w jakich można zgłaszać kandydatów do przyszłorocznej nagrody Per Artem Ad Deum.