IMG-7436.jpeg

Spotkanie w CIOP-PIB o bezpieczeństwie podczas Przemysłowej Wiosny 2026

30 stycznia 2026
W siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego (CIOP-PIB) w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa podczas targów Przemysłowa Wiosna. Rozmowy stanowiły kontynuację wcześniejszych ustaleń i dotyczyły organizacji oraz kontroli bezpieczeństwa w trakcie jednego z największych wydarzeń przemysłowych w naszej części Europy.

W spotkaniu z Piotrem Pawelcem, dyrektorem projektów spod znaku STOM oraz zastępcą Damianem Kudaką uczestniczył dr inż. Jacek Kubica z Zakładu Techniki Bezpieczeństwa, Pracowni Promieniowania Optycznego CIOP-PIB, który przedstawił eksperckie podejście do kwestii oceny ryzyka i zapewnienia bezpiecznych warunków dla wystawców, zwiedzających oraz obsługi targów. Szczególną uwagę poświęcono aspektom związanym z prezentacją technologii przemysłowych oraz funkcjonowaniem maszyn i urządzeń w przestrzeni wystawienniczej.

W rozmowach udział wziął również dr inż. Michał Urbańczyk z Sieci Badawczej Łukasiewicz – Górnośląskiego Instytutu Technologicznego, wnosząc do dyskusji doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa technologii i procesów przemysłowych.

Spotkanie było ważnym elementem przygotowań do Przemysłowej Wiosny, podczas której kwestie bezpieczeństwa stanowią jeden z kluczowych priorytetów organizacyjnych. Współpraca z CIOP-PIB oraz Siecią Badawczą Łukasiewicz pozwala na wdrażanie rozwiązań i procedur zapewniających najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas targów.

Polecane aktualności
28 stycznia 2026
Od 24 do 27 marca 2026 roku Targi Kielce ponownie staną się centrum nowoczesnych technologii przemysłowych. Przemysłowa Wiosna 2026, jeden z największych cykli targów przemysłowych w naszej części Europy, zgromadzi specjalistów, producentów i dostawców innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu. Rejestracja online dla zwiedzających już działa.
22 stycznia 2026
Michał Gąsior, dyrektor handlowy SIAD Poland odwiedził dziś Targi Kielce i spotkał się z grupą zadaniową Przemysłowej Wiosny. Spotkanie było okazją do omówienia roli SIAD w zbliżających się targach.
12 stycznia 2026
Targi Kielce podpisały umowę kredytową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, która umożliwi dalsze finansowanie jednej z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w historii ośrodka – budowy nowej hali wystawienniczej. Kredyt w wysokości 55 mln zł został udzielony na okres 10 lat i stanowi istotny element realizacji strategii rozwoju Targów Kielce.
03 października 2025
Po tegorocznej edycji w Hanowerze, w 2027 roku światowa wystawa branży obróbki metali EMO powróci do Mediolanu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4–8 października 2027 r. w centrum wystawienniczym Fieramilano.
03 października 2025
- Już cieszymy się na ten moment, kiedy we wrześniu 2026 roku będziemy witać uczestników MSPO w nowym obiekcie – mówił dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali wystawienniczej w piątek, 3 października. W uroczystości udział wzięli także Prezydentka Kielc Agata Wojda oraz Wojciech Trojanowski, członek zarządu firmy Strabag.
09 września 2025
Trwają zgłoszenia wystawców na Przemysłową Wiosnę 2026 w Targach Kielce. Wydarzenie odbędzie się 24–27 marca 2026 r., a znaczna część powierzchni wystawienniczej jest już zarezerwowana. Jeśli planujesz premierę lub pokaz technologii „na żywo”, to dobry moment, by potwierdzić swój udział.