Projekt-bez-tytulu.png
Najnowsze modele falowników na stoisku firmy SOLIS.

Solis wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na coraz większe projekty fotowoltaiczne, prezentując na targach ENEX nowe inwertery

06 marca 2023
Na jubileuszowych targach Enex od 8 do 9 marca w Targach Kielce nie mogło zabraknąć firmy Solis, która zaprezentuje dwa nowe modele falowników: 100K-5G-PRO i 255kW-EHV , które są zoptymalizowane dla dynamicznie rosnących projektów.

Ginlong (Solis) Technologies, jeden z najbardziej doświadczonych i największych producentów falowników na świecie na Targach Enex zaprezentuje dwa najnowsze modele falowników: seria 100K-5G-PRO, przeznaczona do zastosowań komercyjnych i przemysłowych o większej mocy oraz trójfazowy falownik 255kW-EHV do systemów wielkopowierzchniowych.

Falownik Solis 100K-5G-PRO zawiera unowocześnione komponenty i elementy produkcyjne, które umożliwiają pełną kompatybilność z dzisiejszymi modułami fotowoltaicznymi o dużej mocy 182 mm i 210 mm, co pozwala na uzyskanie większej wydajności i niższego poziomu kosztów energii - wszystko przy mniejszej powierzchni. Kompleksowe przeprojektowanie serii PRO pomogło również przezwyciężyć rosnące wąskie gardła w łańcuchu dostaw dla wielu trudnych do pozyskania komponentów.

Travis Snyder, Product Manager w Solis Europe, mówi: "Solis 100K-5G-PRO to falownik nowej generacji, zaprojektowany z myślą o rosnącym przyjęciu paneli PV o większej mocy 182mm i 210mm na rynku komercyjnym i przemysłowym. 5G PRO ma zwiększoną moc znamionową, o ponad 600W, większą wydajność prądową, do 18A na ciąg, oraz śledzenie punktu mocy maksymalnej w liczbie ośmiu; każdy z dostępem do dwóch grup ciągów."

255kW-EHV jest gotowy do przechowywania i oferuje dużą pojedynczą moc (do 1500V i 255kW) z wysokim śledzeniem punktu mocy maksymalnej (do 12). Może również pomieścić 24 wejścia łańcuchowe i obsługiwać panele słoneczne o wysokiej mocy 500W+ i bifacjalne.

Travis dodaje: "Dzięki sprawności sięgającej 99%, nasz wysokonapięciowy falownik stringowy 255kW-EHV został zaprojektowany w celu maksymalizacji wydajności elektrowni PV w nowej erze wysokowydajnych wielkopowierzchniowych systemów słonecznych, przy jednoczesnym znacznym obniżeniu Levelised Cost of Energy."

Niezawodność i wydajność w szerokim zakresie klimatów jest zapewniona przez klasyfikację IP66 falownika Solis-255K-EHV i stopień ochrony przed korozją C5. Jego unikalna i wydajna konstrukcja rozpraszająca ciepło, w połączeniu z inteligentnym zabezpieczeniem kontroli temperatury, może skutkować 5%-7% wyższą wydajnością w ekstremalnych temperaturach niż u konkurencji; co jest równoważne z produkcją do dodatkowych 50-70 kWh na MW na godzinę.

Jak podsumowuje Eric Zhang, Globalny Dyrektor Sprzedaży Solis, te rozszerzone gamy produktów pojawiają się w ekscytującym czasie dla firmy: "W 2022 roku byliśmy dumni z tego, że zajęliśmy trzecie miejsce w światowych dostawach falowników według S&P Global, wygraliśmy kategorię Green Leadership w Asia Responsible Enterprise Awards, a także zostaliśmy ocenieni w dwóch najlepszych chińskich firmach notowanych na giełdzie przez PVP365 - wiodącą w kraju profesjonalną platformę dla wiadomości z branży solarnej. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Solis otrzymał dwie kolejne prestiżowe pieczęcie dla "Top Inverter Brand" od szanowanej firmy badawczej EUPD, zwiększając naszą łączną liczbę do dziewięciu. W połączeniu z poprawioną wydajnością, skalowalnością i elastycznością naszych poprawionych falowników 5G-PRO, jesteśmy pewni ciągłego wzrostu w rankingach branżowych w 2023 roku i później."

Zapraszamy do Targów Kielce od 8 do 9 marca na jubileuszową edycję Targów Enex.

Wstęp na targi jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

(MSi)

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.