Targi-Kielce-148.jpg
Potrzeba spotkań branży energetycznej w Targach Kielce jest bardzo duża.

Siła branży energetycznej – wspomnienia poprzednich edycji Targów Enex

28 lutego 2023
Ostatnie trzy lata utwierdziły organizatorów Targów Enex w tym, że dla przedstawicieli sektora OZE to właśnie Kielce stanowią najważniejszy punkt na mapie Polski. Podczas pandemii wzrastała potrzeba spotkań, wymiany doświadczeń, a także potrzeba zapoznania się z produktami energooszczędnymi i odnawialnymi źródłami energii niezbędnymi w czasach kryzysu. Kolejna okazja do spotkania będzie już 8 i 9 marca w Targach Kielce.

#historiatargów #25latenex #enex2020 #enex2021 #enex2022

Targi ENEX w 2020 roku zakończyły się sukcesem i umocniły swoją pozycję na rynku. W Targach Kielce na powierzchni prawie 7000 m2 swoją ofertę zaprezentowało ponad 170 wystawców z kilkunastu krajów.

Z powodu pandemii, w 2021 roku Targi Enex zorganizowano wydarzenie online „Enex sieci”, umożliwiając tym samym odbycie rozmów na tematy dotyczące przyszłości odnawialnych źródeł energii. Takiego wydarzenia, dedykowanego branży OZE nie było w tym roku w Polsce! Podczas spotkania online „Enex w sieci” 20 firm z europejskiej czołówki zaprezentowało swoje innowacyjne produkty setkom widzów w całej Polce.

Niemal dwukrotnie większa powierzchni wystawiennicza i o 20% więcej Wystawców niż przed pandemią – tak w statystykach prezentowały się  wyniki Targów Enex w 2022 roku. Oprócz spotkań biznesowych, goście targów ENEX mogli liczyć na prezentacje najnowszych rozwiązań technologicznych oraz być świadkami premier produktowych największych producentów z  branży.

Od 8 do 9 marca 2023 roku odbędzie się jubileuszowa 25. edycja targów ENEX!

W programie 25. Targów ENEX zaplanowano m.in.: Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR + poświęcone PV i magazynom energii, Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej, Konferencję Energia PL o magazynach energii, Salon Elektromobilności z pokazami najnowszych modeli samochodów elektrycznych, GRĘ MIEJSKĄ w MIEŚCIEOZE z cennymi nagrodami, Rozstrzygnięcie Konkursu „Dobre Praktyki w Dobrych Rękach”, Turniej „Instalator Roku 2023” od CORAB S.A. Uczestnicy Targów będą mieli okazję spotkać aż dziesięciu najbardziej rozpoznawalnych polskich youtuberów zajmujących się branżą OZE, w tym Waldek z „Pompa ciepła i PV”, Sławomir – prowadzący kanał „Panele fotowoltaiczne”, Maciej z „HOLIBOOD” oraz Michał z kanału „Na prąd po Polsce”.

Od 8 do 9 marca 2023 roku odbędzie się również 23. edycja Targów Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami EKOTECH pełną atrakcji dla Zwiedzających. Zapraszamy do Targów Kielce!

Wstęp bezpłatny! Aby wziąć udział w targach, wystarczy się zarejestrować : https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.