green-foundry-07-1.jpg

Seminarium Foundry Goes Green

01 sierpnia 2022
Dwudniowe seminarium pn. Foundry Goes Green będzie częścią targów METAL, które odbędą się w Targach Kielce już od 20 do 22 września 2022 roku. Podzielone na dwa bloki tematyczne, spotkanie z uczestnikami, będzie ważnym uzupełnieniem oferty i programu wydarzenia.

W trakcie dwóch dni seminarium, które odbędzie się 20 i 21 września w godzinach 11.00 do 13.00, poruszane będą m.in. tematy związane z: czystym powietrzem, nowoczesnymi technologiami przemysłu, czy obróbką cieplną metali. Ciekawym punktem spotkania z uczestnikami będzie wykład na temat redukcji kosztów eksploatacji dla procesów obróbki cieplnej który przeprowadzi firma BURKERT GmbH.

Cyfryzacja, która dotyka niemal każdej dziedziny życia i różnych sektorów przemysłu będzie tematem kolejnej prelekcji podczas seminarium Foundry Goes Green. Abas Business Solutions Poland w swoim bloku mówić będzie o „Cyfryzacji produkcji w branży metalurgicznej: optymalizacji 8 kluczowych obszarów z abas ERP”. W jej trakcie uczestnicy poznają m.in.: osiem najważniejszych procesów w branży odlewniczej i sposoby ich optymalizacji. System nagrodzony został „Symbolem Innowacji” za wsparcie procesu transformacji cyfrowej przedsiębiorstw i wyjątkową elastyczność.

Swoje „pięć minut” podczas seminarium będzie również miała firma LUNEOS Polska, która omawiać będzie zagadnienia związane z transformacją energetyczną w odlewniach. Pracownicy Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, obecni podczas jesiennych targów METAL, powiedzą z kolei o Technologii Przemysłu 4.0., która jest jednym z kierunków kształcenia na krakowskiej uczelni. Jej absolwenci po ukończonych studiach są gotowi do podjęcia pracy w firmach funkcjonujących w ramach szeroko pojętej czwartej rewolucji przemysłowej.

Jesienne wydarzenie skupiające firmy związane z rynkiem metalurgicznym, cały czas otwarte jest na kolejnych wystawców, a towarzyszące mu seminarium może być znakomitą okazją do zaprezentowania nowoczesnych rozwiązań dla branży i olbrzymią dawkę praktycznej wiedzy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXIV Międzynarodowych Targach Technologii dla Odlewnictwa METAL oraz towarzyszących wydarzeniach: HEAT TREATMENT, ALUMINIUM & NonFerMet, CONTROL-TECH I RECYKLING, które odbędą się już od 20 do 22 września 2022 roku w Targach Kielce!

green-foundry-06.jpg [179.29 KB]

(ŁK)

Polecane aktualności
02 sierpnia 2022
„Automatyzacja Badań Rentgenowskich na przykładzie badań RTG aluminiowych komponentów cienkościennych wykonanych przy pomocy kabiny rentgenowskiej XE-S GILARDONI” - to temat warsztatów, jakie odbędą się w trakcie targów Metal i towarzyszących im targów Control-Tech.
27 czerwca 2022
Metal 2022 to seria międzynarodowych spotkań kooperacyjnych dedykowanych odlewnictwu i technologiom obróbki metali. 21 września po raz kolejny eksperci z branży będą rozmawiali na temat technologii i jej wykorzystaniu, tym razem, w formie hybrydowej.
21 czerwca 2022
Targi Kielce zostały srebrnym sponsorem Forum Prezesów i Dyrektorów Odlewni - najważniejszego spotkania głównych graczy na rynku odlewniczym w Polsce. Każda edycja przyciąga Prezesów i Dyrektorów wszystkich polskich odlewni oraz firm będących dostawcami dla odlewnictwa.
14 kwietnia 2022
Confindustria Polonia organizuje Koncert Charytatywny, który odbędzie się 28 kwietnia w Oratorium Marianum, Plac Uniwersytecki 1 we Wrocławiu. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Ambasady Włoch i Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie.
15 grudnia 2021
Ruszył elektroniczny system zgłoszeń na targi. Zajrzyj do Portalu Wystawcy!
01 grudnia 2021
W uroczystości wziął udział dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce
23 listopada 2021
Tegoroczne święto odlewników połączone będzie z jubileuszem 85-lecia Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich.