Logo tworzywa sztuczne.png

SABIC i SIEROSŁAWSKI Group RAZEM PRZECIWKO COVID-19

28 kwietnia 2020
Jedno działanie cenniejsze od dziesięciu pomysłów – tymi słowami Emre Yilmaza można w krótki sposób podsumować spontaniczne działanie dwóch firm, które w ramach akcji Plastics 4 Life postanowiły dać w czytelny sposób sygnał dla całej branży przetwórców tworzyw sztucznych, że RAZEM znaczy WIĘCEJ i LEPIEJ.

W ciągu kilku dni SABIC Poland zrealizował proces decyzyjny i poprzez swojego dystrybutora, firmę PLASTOPLAN dostarczy 3 palety (4.125,- kg) polietylenu niskiej gęstości LDPE SABIC®LDPE 2008, produkowanego przy użyciu technologii Clean Tubular Reactor (CTR), na potrzeby produkcji przyłbic ochronnych. Produkcja sprzętu ochronnego będzie realizowana przez działającą w Mielcu firmę SIEROSŁAWSKI Group (SG), która również przystąpiła do akcji i bierze w niej czynny udział.

Wyprodukowane przyłbice, w ilości 100 tysięcy sztuk, zostaną w całości przeznaczone na potrzeby placówek służby zdrowia oraz innych potrzebujących je podmiotów i będą wykonane całkowicie bezpłatnie w ramach kolejnych działań pomocowych prowadzonych przez SG.

Ogromnie się cieszę, że mogliśmy się przyłączyć do akcji Plastics 4 Life i wesprzeć ją swoim konkretnym, materialnym działaniem - mówi Piotr KWIECIEŃ, Dyrektor Zarządzający SABIC Poland z siedzibą w Warszawie. Dostawa surowca dla potrzeb firmy SIEROSŁAWSKI Group stanowi nasz wkład w pomoc w walce z koronawirusem, a jednocześnie mam nadzieję, że jest doskonałym przykładem możliwości wzajemnego zaangażowania całej branży i środowiska przetwórców tworzyw sztucznych - dodał. 

Należy dodać, że wspomniana technologia CTR zapewnia gatunki o wysokiej jakości i czystości a zastosowany w produkcji wtryskowej materiał charakteryzuje się wysoką udarnością i dobrą elastycznością oraz dużą odpornością na korozję naprężeniową pod wpływem czynników środowiskowych.

- To trudny czas dla wielu firm i ludzi. Niemniej jednak uważam, że wszyscy bez wyjątku i w każdy możliwy choćby najmniejszy sposób powinni pomagać tym, którzy walczą i dbają o nasze życie i zdrowie – mówi Barbara SZTYLER, Dyrektor Zarządzający SIEROSŁAWSKI Group. Dla naszej firmy było i jest oczywistym, że każde tego typu działanie to wyraz solidarności tak całej branży i środowiska przetwórców, jak również osobisty wkład w walkę z koronawirusem. Jest to tym bardziej istotne, że te działania mają charakter charytatywny i są w pełni realizowane ze środków własnych - dodaje.

SABIC jest spółką publiczną z siedzibą w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej, zaliczaną do największych na świecie producentów petrochemicznych. 70% akcji Spółki jest własnością rządu Arabii Saudyjskiej, a pozostałe 30% akcji jest notowane na giełdzie w Arabii Saudyjskiej. SABIC rozpoczął działalność w 1976 r. na bazie dekretu królewskiego. Obecnie firma prowadzi działalność w ponad 50 krajach, zatrudniając ponad 33.000 pracowników na całym świecie.

O FIRMIE SIEROSŁAWSKI Group

SIEROSŁAWSKI Group z siedzibą w Mielcu to prywatna firma mająca ponad 50-letnie doświadczenie i dynamicznie działająca w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych i branży narzędziowej. Zatrudniając ponad 200 pracowników SG skupia się na połączeniu nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań, w każdym obszarze swojej działalności. Dostarczając swoje produkty i usługi do wielu segmentów branży przetwórstwa tworzyw sztucznych firma SG stanowi rzetelnego i solidnego partnera w produkcji wyrobów wtryskiwanych oraz montażu podzespołów.

image001.png [26.96 KB]

Plastics 4 Life stanowi internetową platformę stworzoną na potrzeby łączenia osób, firm, wszelkiego rodzaju organizacji, jednostek i instytucji oferujących z jednej strony swoją CAŁKOWICIE BEZPŁATNĄ pomoc, a z drugiej jej potrzebujących od wszelkiego rodzaju darczyńców, donatorów, mecenasów, sponsorów i partnerów.

B 300x300.jpg [37.64 KB]

 CELE AKCJI

  • Umożliwienie niesienia skoordynowanej pomocy wszystkim placówkom służby zdrowia potrzebujących wsparcia w zakresie dostarczania środków ochrony zdrowia personelu medycznego w dobie walki z wirusem COVID-19,
  • Integracja całego środowiska branży przetwórstwa tworzyw sztucznych (w tym sektora druku 3D) dla udzielenia wszelkiego możliwego wsparcia działań prowadzonych w walce z koronawirusem,
  • Docenienie poświęcenia osób ratujących ludzkie życie i zdrowia będące dla nich wyrazem podziękowania,
  • Zmiana negatywnego wizerunku tworzyw sztucznych na drodze uświadomienia ich roli i znaczenia w codziennym życiu człowieka, jak również w obliczu jego zagrożenia.

 * * * Partnerem projektu i koordynatorem działań medialnych jest Serwis Internetowy WWW.TWORZYWA.PL a wsparcie IT realizuje Software House Ideo (www.ideo.pl).

Więcej informacji o projekcie na stronie www.plastics4life.pl 

źródło: informacja prasowa www.tworzywa.pl

(AO)

 

Polecane aktualności
24 stycznia 2020

Nowa formuła, większa ilość stron i najważniejsze informacje o targach PLASTPOL – wszystko to będzie można znaleźć w odmienionym biuletynie targowym

24 lutego 2020
W ramach tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, do Targów Kielce przyjedzie wielu branżowych dziennikarzy
24 lutego 2020
Akademia Rolbatch poprowadzi cykl szkoleń w trakcie targów Plastpol od 19 do 22 maja w Targach Kielce
09 marca 2020
Klaster Gospodarki Odpadami i Recyklingu - Krajowy Klaster Kluczowy zorganizuje podczas PLASTPOLU konferencję "Opakowania dla recyklingu. Dobre przykłady w gospodarce o obiegu zamkniętym".
03 kwietnia 2020
Trwająca pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 nakazuje ostrożność najwyższego stopnia. Szczególnie uważnie należy podchodzić do zaopatrywania się w żywność. Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych apeluje, by w najbliższych tygodniach korzystać wyłącznie ze szczelnie zapakowanych produktów żywnościowych.
23 kwietnia 2020
Wbrew mającej miejsce w ostatnich miesiącach i prowadzonej z wyjątkową intensywnością negatywną kampanią wizerunkową całej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych warto zwrócić uwagę wszystkich obywateli naszego kraju na swoisty paradoks występujący w ostatnim czasie, związany z tą właśnie grupą materiałów
23 kwietnia 2020
Cały świat stanął przed wyzwaniem, którego skali, rozmiarów, skutków i następstw nie jest w stanie zaprojektować i przewidzieć żaden umysł. Bez względu na to jak bardzo zmieni się nasze życie po „epoce koronawirusa” musimy pamiętać, że samo w sobie jest ono wartością największą i najcenniejszą. I zrobić wszystko by je chronić w każdy możliwy sposób w odniesieniu do każdego człowieka.
15 lipca 2020
PLASTPOL to cenione w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie organizowane przez TARGI KIELCE, corocznie skupiające wokół siebie największe firmy i przedstawicieli branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Zapraszamy od 6 do 9 października.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy