1Z6H3005.jpg

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL otwarte!

06 października 2020
Wyjątkowa edycja targów Plastpol właśnie wystartowała. Wystawa, początkowo planowana na maj, zgromadziła 147 wystawców z 12 krajów. Przedstawiciele firm z Austrii, Czechy, Danii, Holandii, Litwy, Niemiec, Polski, Serbii, Słowenii, Szwajcarii, Ukrainy i Włochy przez trzy targowe dni będą prezentować swoją ofertę zwiedzającym z całej Europy.

Tegoroczna wystawa jest nietypowa ze względu na termin jej organizacji. Targi Plastpol zwyczajowo odbywają się w maju, jednak z powodu pandemii COVID-19 Zarząd Targów Kielce podjął decyzję o przesunięciu wydarzenia na październik.

Na ekspozycję dwudziestej czwartej edycji targów składa się sprzęt prezentowany przez 147 wystawców. Warto podkreślić, że maszyny są uruchomione, można więc na żywo zobaczyć ich pracę.

Zwiedzający oprócz najnowszego sprzętu będą mogli wziąć udział w Seminarium Technicznym - PLASTECH INFO. Zaskakujący temat: „Tworzywa sztuczne jako materiał przyjazny dla środowiska naturalnego i życia człowieka”, przyciągnie niejednego sceptyka. Konferencja odbędzie się 7 października.

Ciekawą alternatywą jest także bezpłatne seminarium on-line organizowane przez PlasticsEurope Polska i Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych. Wydarzenie będzie transmitowane w czasie rzeczywistym ze studia w Warszawie 6 października.

Nowością targów jest strefa BioTworzyw. Firmy produkujące wyroby biodegradowalne, kompostowalne i biopochodne zaprezentują swoją szeroką ofertę. Warto podkreślić, że jest to wciąż rozwijającą się gałąź gospodarki, stąd też swoje miejsce podczas targów Plastpol znalazły firmy konsultingowe i badawcze.

Wszystkich zwiedzających zapraszamy między 6 a 8 października do Targów Kielce.

Polecane aktualności
07 października 2020
Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji targów PLASTPOL jest tradycyjnie seminarium techniczne PLASTECH-INFO.
06 października 2020
Jak każdego roku, również i tym razem podczas targów PLASTPOL odbyło się spotkanie branży tworzyw sztucznych.
06 października 2020
W XXIV Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL weźmie udział firma Sygnis.
05 października 2020
Celem firmy jest wspieranie rozwoju przemysłu poprzez fachowe doradztwo techniczne oraz dostarczanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i maszynowych. Oferty tej firmy nie mogło zabraknąć na tegorocznych Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL
01 października 2020
Jak uzyskać akredytację na nadchodzące Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL?
29 września 2020
Seminarium online będzie uzupełnieniem tradycyjnej odsłony tegorocznych Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL
29 września 2020
Sezon jesienny w Targach Kielce upływa pod znakiem przemysłowych wydarzeń. We wrześniu odbył się już Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego oraz Salon Technologii Obróbki Metali wraz z wydarzeniami towarzyszącymi. Już w październiku kolejna odsłona iście przemysłowego przedsięwzięcia, którym będą Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy – 6-8 października
25 września 2020
Do wystawców targów Plastpol dołącza kolejna firma. Meusburger jest wiodącym producentem elementów znormalizowanych o wysokiej precyzji. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się podczas targów Plastpol, które zaczynają się już 6 października w Targach Kielce.