20230308-090510.jpg
Szeroka oferta Wystawców Enex w Targach Kielce.

Rozpoczęła się jubileuszowa edycja targów Enex!

08 marca 2023
Niewidzialne systemy grzewcze, mobilne magazyny energii, nowe falowniki i rozwiązania hybrydowe, jazda testowa samochodem z pionierskim systemem oczyszczającym powietrze oraz premiera technologii małych modułowych reaktorów jądrowych – to tylko przedsmak tego, co przygotowano dla Zwiedzających tegoroczne, jubileuszowe Targi Enex, od 8 do 9 marca w Targach Kielce. W tym samym czasie odbędą się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech – kompleksowe spotkanie branży komunalnej.

Dla przedstawicieli sektora OZE to właśnie Kielce stanowią najważniejszy punkt na mapie Polski. O stale rosnącym zainteresowaniu targami odnawialnych źródeł energii Enex świadczą liczby: powierzchnia wystawiennicza targów w 2023 jest ponad dwukrotnie większa, niż w roku ubiegłym, a także większa niż przed pandemią. W Targach Kielce zaprezentuje się 245 wiodących firm z branży energetycznej z 13 krajów oferujących najnowsze energooszczędne i ekologiczne technologie z zakresu odnawialnych źródeł energii. Po raz pierwszy w Polsce brytyjskie przedsiębiorstwo Rolls-Royce SMR zaprezentuje technologię budowy małych elektrowni produkujących wodór, który może zasilać miasta lub przemysł. Premierowy pokaz będzie miał miejsce podczas targów odnawialnych źródeł energii Enex w Targach Kielce
w środę, 8 marca. 

Branżowe fora i konferencje: o pompach ciepła, fotowoltaice
i magazynach energii

Przedstawiciele branży fotowoltaicznej i kolektorów słonecznych, inwestorzy, przedstawiciele władz samorządowych oraz pasjonaci energetyki słonecznej już 8 marca mogą udział w Forum Fotowoltaicznym Solar+ - ogólnopolskiej konferencji poświęconej branży PV, kwestiom związanym z przyszłością fotowoltaiki w Polsce, czy dynamicznym rozwojem magazynów energii. Podczas Targów Enex odbędzie się również XVI Forum Pomp Ciepła, które będzie okazją do poznania nowości technicznych i produktowych z branży pomp ciepła i techniki grzewczej, możliwości dofinansowań na ten rodzaj technologii oraz wymiany doświadczeń branży instalacyjnej. Dla osób zainteresowanych najnowszymi trendami, projektami
i rozwiązaniami w dziedzinie magazynów energii opracowano ciekawą propozycję - V edycję konferencji ENERGIA PL, która odbędzie się pierwszego dnia Targów Enex. Spotkanie przeprowadzone zostanie w czterech grupach tematycznych: prawo, systemy zarządzania energią, produkty finansowe oraz przykłady rynkowych realizacji i magazynów energii.

Widowiskowy turniej dla instalatorów fotowoltaiki na żywo podczas Targów Enex

Jeden z Wystawców - firma Corab S.A. organizuje turniej skierowany dla najlepszych firm
w branży fotowoltaicznej w Polsce, które w trakcie Targów Enex będą walczyły o tytuł Instalatora Roku 2023 oraz bardzo atrakcyjne nagrody. Celem organizatorów jest znalezienie najskuteczniejszych praktyk przy montażu fotowoltaiki oraz wyłonienie ekipy instalatorów, którzy sprawnie przygotowują do działania instalację fotowoltaiczną. Turniej odbędzie się pierwszego dnia Targów, w hali B.

Strefa YouTubera i dziesięciu najbardziej znanych polskich Youtuberów branży OZE

W trakcie jubileuszowych Targów Enex zaplanowano także spotkanie z dziesięcioma najbardziej rozpoznawalnymi YouTuberami z zakresu odnawialnych źródeł energii, elektromobilności oraz inteligentnych i energooszczędnych rozwiązań technologicznych.
W ciągu dwóch dni targów w Strefie YouTubera będzie można spotkać m.in. Waldka z „Pompa ciepła i PV”, Sławomira – prowadzącego kanał „Panele fotowoltaiczne”, Macieja
z „HOLIBOOD” oraz Michała z kanału „Na prąd po Polsce”.

Gry i konkursy z cennymi nagrodami. Do wygrania dwie pompy ciepła!

Pierwszego dnia Targów Enex, w  specjalnej strefie wystawienniczej pn. MiastOZE będzie można wziąć udział w grze miejskiej. W innym z konkursów na najlepsze hasło reklamowe do wygrania będą dwie pompy ciepła: na stoisku nr E-47 VGE będzie można wygrać pompę ciepła typu monoblok VGE 7kW, a na stoisku nr D-16 firmy PV Energia Polska pompę ciepła marki Eco Pomp monoblok powietrze-woda.

Wstęp na targi jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja dostępna na stronie enex.pl

(MSi)

Polecane aktualności
21 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas 25. edycji Targów Enex można było poznać z bliska technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. W Targach Kielce, po raz pierwszy w Polsce firma zaprezentowała najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
09 marca 2023
Wystawcy Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX przygotowali dla gości kieleckiego ośrodka niesamowite konkursy.
09 marca 2023
Podczas drugiego dnia Targów Enex premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun.
09 marca 2023
Viessmann, Mitsubishi Electric Polska, Bruk-Bet PV i Hypontech – to wiodące marki, których premierowe rozwiązania zaprezentowano podczas drugiego dnia targów Enex na arenie premier.
09 marca 2023
Forum Pomp Ciepła organizowane podczas pierwszego dnia Targów ENEX było okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej nurtujące branżę pytania.
08 marca 2023
O włączeniu się firm z kraju i Świętokrzyskiego w produkcję małych reaktorów jądrowych przez koncern Rolls-Royce SMR mówiono podczas konferencji Centralnego Klastra Wodorowego w czasie targów Enex w Kielcach. Brytyjski koncern współpracuje ze Świętokrzyską Grupą Przemysłową Industria nad wdrażaniem technologii wodorowej w Polsce. Pierwszy reaktor ma powstać w 2032 roku.
08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
08 marca 2023
Medale i wyróżnienia, nagrody za najatrakcyjniejszą prezentację targową i liczne jubileusze – zarówno wystawców, jak i samych targów. Na gali ENEX-u, świętującego 25 lat, wręczono medale, nagrody i dyplomy. Prezentujemy pełną listę nagrodzonych.