642a5056-20230319-TargiKielce-Agrotech.jpg
Podczas targów Agrotech rolnicy wybierają w maszynach i urządzeniach do każdego rodzaju gospodarstwa.

Rolnicy chcą kupować maszyny i ziemię. To podstawa rozwoju

20 grudnia 2023
Tak wynika z raportu „Polska wieś i rolnictwo 2023” opracowanego na zlecenie ARiMR, MRiRW, KOWR oraz KRUS.

W ramach badania rolników zapytano o działania, które są konieczne do przeprowadzenia w gospodarstwach rolnych w najbliższych 5 latach, by gospodarstwo zapewniało utrzymanie rodzinie. 53,3 procent wskazało na inwestycje w nowe maszyny rolnicze. Niemal równie ważne są także remonty budynków gospodarczych oraz zakup ziemi.

Innowacyjne maszyny mogą przyczynić się do zwiększenia wydajności, a co za tym idzie, do poprawy opłacalności produkcji. Nie tylko pomagają utrzymać się na rynku, ale również przyciągają nowe pokolenia do sektora rolniczego.

Dla 20% badanych dochód z gospodarstwa nie jest wystarczający, co świadczy o konieczności poszukiwania dodatkowych źródeł przychodów. Inwestycje w maszyny rolnicze mogą zwiększyć efektywność produkcji, co pozwala na osiąganie większych zysków.

Inwestycje w maszyny rolnicze to nie tylko krok w kierunku zwiększenia opłacalności, ale również kluczowy element zrównoważonego rozwoju gospodarstw rolnych w Polsce. Cały raport pobierz ze strony: gov.pl

Najnowsze maszyny rolnicze, w których wykorzystywane są rozwiązania rolnictwa 4.0, zostaną zaprezentowane podczas najbliższych targów Agrotech, które odbędą się w dniach 8 – 10 marca 2024. Nie braknie stoisk instytucji, na których będzie można zasięgnąć wiedzy o działaniach z nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a więc o dofinansowaniach do rozwoju gospodarstw.

Agrotech w Targach Kielce już od 8 do 10 marca 2024. 

/MŚ/

 

 

 

 

 

Polecane aktualności
11 marca 2024
29. edycja targów Agrotech oraz 23. targi Las-Expo zapisują się jako rekordowe pod względem liczby osób zwiedzających. Od 8 do 10 marca Targi Kielce gościły blisko 71 tysięcy osób z Polski i zagranicy, to o około 2 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Znacznie więcej było też wystawców. Ofertę zaprezentowało 520 firm z 17 krajów, zaś w poprzedniej - 450 z 15 państw. Co było wyróżnikiem wydarzenia to bogactwo rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.
10 marca 2024
Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO przyciągnęły tłumy z całego kraju. Najbardziej kusił blask najnowszych technologii. Trzydniowy program targów był nasycony spotkaniami ze osobami z rolniczych programów oraz popularnymi youtuberami.
10 marca 2024
Kiedy rolnicy, a więc i dystrybutorzy maszyn mogą się spodziewać puli pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na zakup ciągników i sprzętów? Kiedy kolejny nabór na rolnictwo 4.0? To były najważniejsze pytania zadawane specjalistom z ProInvest Karolinie Szałas i Grzegorzowi Przysusze w czasie szkolenia, które przeprowadzili na targach Agrotech.
10 marca 2024
Znany polski rolnik, TikToker i uczestnik programów telewizyjnych odwiedził 29. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej! Na stoisku firmy Wanicki Agro poprowadził konkurs z rolnictwa precyzyjnego, które stało się absolutnym hitem wśród nowości na tegorocznych Targach AgroTech.
10 marca 2024
- Tyle robisz dla rolnictwa i tak pięknie dziś o nim mówiłeś, że jest to absolutnie zasłużone odznaczenie – mówił minister rolnictwa Czesław Siekierski przekazując prezesowi Andrzejowi Mochoniowi odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Medal otrzymał także Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce.
10 marca 2024
520 firm z 17 krajów przywiozło do kieleckiego ośrodka wystawienniczego ofertę najnowocześniejszych maszyn, technologii i środków produkcji. Okazja, żeby zobaczyć sprzęt rolniczy jeszcze dziś do 17.00
09 marca 2024
Targi Agrotech 2024 to doskonała okazja, aby spotkać znane z sieci oraz telewizyjnych programów osoby związane z branżą rolniczą. Wielu fanów przyciągnęło spotkanie z popularnymi Youtuberami - Rolnikiem Nieprofesjonalnym i Rolnikiem na każdą okazję. Goście opowiedzieli o swoich działaniach w sieci oraz o tym, dlaczego odwiedzanie targów jest dla nich wartościowym doświadczeniem zawodowym. Zdradzili także, że filmy, które publikują w sieci często nagrywają i montują podczas pracy w polu.
09 marca 2024
29. Międzynarodowym Targom Techniki Rolniczej AGROTECH towarzyszyła uroczysta inauguracja Klastra Ogrodnictwo Przyszłości. Podczas oficjalnego podpisania listu intencyjnego przez członków oraz założycieli klastra, zaprezentowano także cele tej nowatorskiej w branży ogrodniczej inicjatywy.