AA4-7200.JPG

Raytheon podczas MSPO 2020

07 września 2020
Program Raytheon Missiles & Defense na 28. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach

Podczas tegorocznych targów MSPO w Kielcach, Raytheon Missiles and Defense, spółka należąca do Raytheon Technologies, skupi się na czterech kluczowych  obszarach współpracy z Polską: partnerskiej współpracy  z polskim przemysłem, współpracy z klientem w celu opracowania najnowocześniejszych rozwiązań służących obronie Polski, działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz  na działaniach Raytheon Missiles and Defense,  jednej z czterech jednostek biznesowych Raytheon Technologies, koncernu, który powstał w wyniku  połączenia firm  Raytheon i United Technology Corporation.

Do najważniejszych tematów poruszanych przez Raytheon Missiles and Defense podczas targów należą:

  • Współpraca z polskim przemysłem

Raytheon Missiles and Defense angażuje się w długofalową i partnerską współpracę  z polskim przemysłem, wykraczającą poza pierwszą fazę programu WISŁA. Dziewięć polskich firm ma obecnie umowy z RM&D na produkcję komponentów  związanych z systemem Patriot w ramach fazy 1. Programu „Wisła” Firmy te stanowią część globalnego łańcucha dostaw RM&D i mają możliwość sprzedaży swoich rozwiązań na zagranicznych rynkach. Do grona partnerów przemysłowych RM&D należą: Demarko, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej, Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. (WZE): Zakłady Mechaniczne Tarnów (ZMT) Huta Stalowa Wola S.A., (HSW): Agregaty PEX-POOL PLUS, TELDAT i PIT-RADWAR.

  • Współpraca z klientem w celu opracowania najnowocześniejszych rozwiązań do obrony Polski

Raytheon Missiles and Defense jest zaufanym partnerem Ministerstwa Obrony Narodowej i współpracuje z Polskimi Siłami Zbrojnymi w zakresie dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań, które zagwarantują Polsce bezpieczeństwo, suwerenność i będą chronić obywateli i infrastrukturę państwa  przed agresją. Koncentrujemy się na dostarczaniu klientowi rozwiązań, które rozwiążą jego problemy i zapewnią mu potrzebne zdolności obrony . RM&D oferuje rozwiązania, które zapewniają Polsce bezpieczeństwo:
 

  1. System obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ – Polska i 16 innych państw powierza swoją obronę powietrzną i przeciwrakietową sprawdzonemu w boju systemowi Patriot firmy Raytheon. Patriot zapewnia Polsce kompleksową i sprawdzoną w boju, zintegrowaną obronę przeciwlotniczą  i przeciwrakietową.
  2. Uzbrojenie dla myśliwców F-35, które wkrótce staną się częścią polskiego systemu obronnego. RM&D i jej spółki siostrzane produkują ważne podzespoły wykorzystywane w F-35.
  • Działania na rzecz społeczności lokalnej

Raytheon Missiles and Defense wspiera lokalną społeczność poprzez różnorodne działania prospołeczne. Firma promuje edukację w dziedzinie nauk ścisłych i współpracuje w tym obszarze z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, aby inspirować i motywować kolejne pokolenia naukowców i inżynierów. RM&D wspiera ponadto Stowarzyszenie Pamięć i Przyszłość, które pomaga rodzinom poległych żołnierzy. Ponadto RM&D oferuje program stażowy dla polskich studentów, a pracownicy warszawskiego biura  angażują się w rozmaite programy społeczne: zbiórkę funduszy, działalność charytatywną, programy wolontariackie.

  • Działalność Raytheon Missiles and Defense w ramach Raytheon Technologies

RM&D jest jednostką biznesową Raytheon Technologies, koncernu zatrudniającego  w Polsce ponad 5000 polskich pracowników, którego  początki działalności  w Polsce sięgają1937 roku, kiedy powstała spółka Pratt & Whitney Rzeszów. Raytheon Technologies ma ugruntowaną obecność w Polsce poprzez swoje jednostki biznesowe. Raytheon Missiles and Defense produkuje broń powietrze-powietrze i powietrze-ziemia, która sprawia, że myśliwiec F-35 zapewnia siłom zbrojnym  dominację w powietrzu. Raytheon Intelligence and Space produkuje radary do myśliwca, które pozwalają pilotom widzieć w dowolnym kierunku. Z kolei inna siostrzana firma, Pratt & Whitney, produkuje kluczowe podzespoły do silnika F-135, który napędza F-35, a Collins Aerospace wytwarza wyświetlacze przezierne (HUD) montowane na hełmie pilota.

Raytheon Technologies przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki - wytwarzane w Polsce podzespoły silnika F-135 są stosowane w samolotach F-35 na całym świecie, a podzespoły do systemu Patriot, takie jak anteny IFF identyfikacji „swój-obcy i routery, są już eksportowane do innych krajów korzystających z tego rozwiązania.

Stoisko Raytheona na MSPO Kielce znajduje się w hali E i oznaczone jest numerem 33.

(UK)

Polecane aktualności
23 listopada 2020
Prezes Zarządu Targów Kielce otrzymał lotnicze Honorowe Wyróżnienie Roku za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego.
11 września 2020
Jednym z ostatnich akcentów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową kieleckich targów obronnych. Dodatkowym punktem podczas uroczystej gali są także nagrody przyznawane m.in. przez Wojsko Polskie.
09 września 2020
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego Prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń został uhonorowany pierścieniem BENE DE PATRIA MERITUS Dobrze zasłużony Ojczyźnie. Wyróżnienie przyznawane jest przez Stowarzyszenie Dostawców Na Rzecz Służb Mundurowych
09 września 2020
Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych rozdało swoje narody. Podczas MSPO 2020 organizacja uhonorowała firmy oraz osoby, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju obronności kraju.
09 września 2020
Podczas drugiego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbyły się trzy spotkania z autorami niezwykłych książek o tematyce militarno-wojennej
08 września 2020
Ceremonia zgromadziła wielu znakomitych gości, którzy mogli wysłuchać między innymi listów Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Premiera Mateusza Morawieckiego.
08 września 2020
Od lat Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to przede wszystkim pokazy sprzętu wojskowego, a także tego, służącego innym służbom mundurowym. Podczas tegorocznej edycji również zobaczymy debiutantów.
08 września 2020
Ogólnopolską konferencję naukową „Działania przemysłu obronnego na rzecz infrastruktury krytycznej i obronnej państwa” podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2020 zorganizowali przedstawiciele środowiska uniwersyteckiego
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy