Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
36082495bb5e0c3c0c98.jpg
W Targach Kielce na Wyspie Dostępności można zasięgnąć wiedzy dotyczącej Programu Dostępność Plus

Poznaj założenia Programu Dostępność Plus podczas EURO-LIFT i LOKUM EXPO

04 października 2018
Zainteresowani nowym rządowym programem zasięgną wiedzy na temat tej inicjatywy na specjalnym stoisku pod hasłem Wyspa Dostępności.

W ramach Programu Dostępność Plus podczas
V Międzynarodowych Targów Dźwigów EURO-LIFT oraz
II Salonu Obsługi i Utrzymania Nieruchomości LOKUM EXPO, które odbywają się w Kielcach utworzono Wyspę Dostępności.

  

Czym jest Program Dostępność Plus?

To nowa inicjatywa, której celem jest dokonanie przełomu w rozwoju cywilizacyjnym i jakości życia wszystkich mieszkańców naszego kraju. Dostępność to właściwość środowiska (przestrzeni fizycznej, rzeczywistości cyfrowej, systemów informacyjno-komunikacyjnych, produktów, usług), która pozwala osobom z ograniczeniami funkcjonalnymi (fizycznymi
i poznawczymi) na korzystanie z niego na zasadzie równości z innymi. Program ma pomóc w usunięciu barier infrastrukturalnych i prawnych, utrudniających życia, m.in. osobom starszym
i z niepełnosprawnościami. Celem jest podniesienie jakości życia dzięki poprawie dostępności przestrzeni publicznej, produktów i usług w aspekcie architektonicznym, informacyjnym czy komunikacyjnym.

 

Wyspa Dostępności w Targach Kielce

Wspólne stoisko –  pod hasłem Wyspa Dostępności – tworzy Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, PEFRON, Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, PSPD, Fundacja TUS oraz wystawcy. Na Wyspie Dostępności w kieleckim ośrodku targowym będzie można zasięgnąć wiedzy dotyczącej rozwiązań technicznych i prawnych związanych z dostępnością do budynków osób niepełnosprawnych. 

Inicjatywa Wyspa Dostępności jest wspierana przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz PEFRON.

Targi LOKUM EXPO oraz EURO-LIFT potrwają dziś do godziny 15.00

(PŚ)

Polecane aktualności
14 kwietnia 2021
O międzynarodowej kondycji branży dźwigowej będą rozmawiać organizatorzy wydarzeń wystawienniczych podczas webinarium. W spotkaniu udział wezmą Targi Kielce.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
15 października 2020
Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, a spotkania na targach pozwalają budować wartościowe stosunki biznesowe oparte na zaufaniu. Targi Kielce podjęły niezbędne działania, które umożliwiają powrót do bezpiecznej, biznesowej rzeczywistości.
14 kwietnia 2020
Wśród firm, które zadeklarowały swoją obecność podczas Międzynarodowych Targów Dźwigów i Komponentów. Jest czeska firma z wieloletnim doświadczeniem - SEMO VÝTAHY s.r.o.
31 marca 2020
Producent i projektant systemów sterowania dla branży dźwigowej wystawcą Międzynarodowych Targów Dźwigów i Komponentów.
22 października 2019
Od 15 do 18 października w Niemczech odbywały się targi Interlift. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Targów Kielce
26 marca 2019
Od 21 do 24 marca odbywały się znane na całym świecie targi dźwigów Asansor Istanbul w Stambule. Na wystawie nie mogło zabraknąć przedstawicieli Targów Kielce.
04 października 2018
Podczas drugiego dnia salonu Lokum Expo, którego gospodarzem są Targi Kielce, Administratorzy Nieruchomości dyskutują między innymi o sposobach zarządzania wartościami budynków i lokali.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy