36082495bb5e0c3c0c98.jpg
W Targach Kielce na Wyspie Dostępności można zasięgnąć wiedzy dotyczącej Programu Dostępność Plus

Poznaj założenia Programu Dostępność Plus podczas EURO-LIFT i LOKUM EXPO

04 października 2018
Zainteresowani nowym rządowym programem zasięgną wiedzy na temat tej inicjatywy na specjalnym stoisku pod hasłem Wyspa Dostępności.

W ramach Programu Dostępność Plus podczas
V Międzynarodowych Targów Dźwigów EURO-LIFT oraz
II Salonu Obsługi i Utrzymania Nieruchomości LOKUM EXPO, które odbywają się w Kielcach utworzono Wyspę Dostępności.

  

Czym jest Program Dostępność Plus?

To nowa inicjatywa, której celem jest dokonanie przełomu w rozwoju cywilizacyjnym i jakości życia wszystkich mieszkańców naszego kraju. Dostępność to właściwość środowiska (przestrzeni fizycznej, rzeczywistości cyfrowej, systemów informacyjno-komunikacyjnych, produktów, usług), która pozwala osobom z ograniczeniami funkcjonalnymi (fizycznymi
i poznawczymi) na korzystanie z niego na zasadzie równości z innymi. Program ma pomóc w usunięciu barier infrastrukturalnych i prawnych, utrudniających życia, m.in. osobom starszym
i z niepełnosprawnościami. Celem jest podniesienie jakości życia dzięki poprawie dostępności przestrzeni publicznej, produktów i usług w aspekcie architektonicznym, informacyjnym czy komunikacyjnym.

 

Wyspa Dostępności w Targach Kielce

Wspólne stoisko –  pod hasłem Wyspa Dostępności – tworzy Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, PEFRON, Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, PSPD, Fundacja TUS oraz wystawcy. Na Wyspie Dostępności w kieleckim ośrodku targowym będzie można zasięgnąć wiedzy dotyczącej rozwiązań technicznych i prawnych związanych z dostępnością do budynków osób niepełnosprawnych. 

Inicjatywa Wyspa Dostępności jest wspierana przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz PEFRON.

Targi LOKUM EXPO oraz EURO-LIFT potrwają dziś do godziny 15.00

(PŚ)

Polecane aktualności
17 sierpnia 2022
W kieleckim ośrodku wystawienniczym podczas wyspecjalizowanych wydarzeń targowych spotykają się firmy reprezentujące różne gałęzie przemysłu. Jedną z nich jest branża dźwigowa, która zaprezentuje się od 5 do 6 października 2022 roku w Kielcach. Dołącz do grona tegorocznych Wystawców!
05 lipca 2022
Polska firma EVEO Sp. z o.o. to kolejny Wystawca tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Dźwigów i Komponentów EURO-LIFT. Zapraszamy od 5 do 6 października do Targów Kielce.
10 czerwca 2022
Naukowcy z National Renewable Energy Laboratory zaproponowali nowy system magazynowania energii - Lift Energy Storage Technology (LEST), dzięki któremu windy w wieżowcach posłużyłyby do wytwarzania energii elektrycznej.
03 czerwca 2022
ASTAT – to firma istniejąca na rynku od trzydziestu lat. To dostawca nowoczesnych rozwiązań z zakresu energetyki oraz automatyki przemysłowej. Ofertę przedsiębiorstwa będzie można poznać od 5 do 6 października podczas Międzynarodowych Targów Dźwigów i Komponentów EUROLIFT.
18 maja 2022
Magazyn Dźwig współpracuje z kieleckim ośrodkiem targowym już od pierwszej edycji spotkania branży dźwigowej. Nie mogło ich zabraknąć również podczas tegorocznego wydarzenia.
02 maja 2022
Targi Interlift w Augsburgu, które odbyły się od 26 do 29 kwietnia 2022 roku w Augsburgu były dla grupy zadaniowej kieleckich targów branży dźwigowej okazją do podjęcia wartościowych rozmów biznesowych i wymiany doświadczeń.
11 marca 2022
Branża budowlana nie mogłaby obyć się bez zaawansowanych urządzeń dźwigowych. W zależności od wykonywanych prac, na placu budowy można spotkać różnego rodzaju żurawie budowlane, w tym m.in. dźwigi HDS.
08 listopada 2021
Branża dźwigowa i różnorodne gałęzie przemysłu to sektory, w których nieustannie pojawiają się nowoczesne rozwiązania oraz wdrażane są ciekawe projekty inżynieryjne. Nowoczesne rozwiązania dźwigowe wykorzystywane są również w budownictwie mieszkaniowym.