photo-1504450075628-39777da238ed.jpg

Boom mieszkaniowy szansą dla branży dźwigowej

08 listopada 2021
Branża dźwigowa i różnorodne gałęzie przemysłu to sektory, w których nieustannie pojawiają się nowoczesne rozwiązania oraz wdrażane są ciekawe projekty inżynieryjne. Nowoczesne rozwiązania dźwigowe wykorzystywane są również w budownictwie mieszkaniowym.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w maju 2021 roku odnotowano rekordowe wyniki w obszarze budownictwa mieszkaniowego - niemal trzykrotny wzrost liczby rozpoczynanych inwestycji przez deweloperów. Zauważalna jest również wysoka dynamika wydawanych pozwoleń na budowę. Boom budowlany związany z rosnącym popytem na mieszkania oznacza także wzrost zapotrzebowania na rozwiązania dźwigowe stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Ta optymistyczna perspektywa stwarza wiele możliwości dla całego sektora dźwigowego.

Wymierne korzyści dla branży dźwigowej przynoszą także targi EURO-LIFT - kompleksowe spotkanie sektora dźwigowego. Pozwala ono zapoznać się z aktualną sytuacją na rynku, nawiązać wartościowe kontakty i poszerzyć biznesowe horyzonty.

Na kolejną edycję Międzynarodowych Targów Dźwigów i Komponentów EURO-LIFT zapraszamy od 5 do 6 października 2022 roku do Targów Kielce!

(MCh)

Polecane aktualności
17 sierpnia 2022
W kieleckim ośrodku wystawienniczym podczas wyspecjalizowanych wydarzeń targowych spotykają się firmy reprezentujące różne gałęzie przemysłu. Jedną z nich jest branża dźwigowa, która zaprezentuje się od 5 do 6 października 2022 roku w Kielcach. Dołącz do grona tegorocznych Wystawców!
05 lipca 2022
Polska firma EVEO Sp. z o.o. to kolejny Wystawca tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Dźwigów i Komponentów EURO-LIFT. Zapraszamy od 5 do 6 października do Targów Kielce.
10 czerwca 2022
Naukowcy z National Renewable Energy Laboratory zaproponowali nowy system magazynowania energii - Lift Energy Storage Technology (LEST), dzięki któremu windy w wieżowcach posłużyłyby do wytwarzania energii elektrycznej.
03 czerwca 2022
ASTAT – to firma istniejąca na rynku od trzydziestu lat. To dostawca nowoczesnych rozwiązań z zakresu energetyki oraz automatyki przemysłowej. Ofertę przedsiębiorstwa będzie można poznać od 5 do 6 października podczas Międzynarodowych Targów Dźwigów i Komponentów EUROLIFT.
18 maja 2022
Magazyn Dźwig współpracuje z kieleckim ośrodkiem targowym już od pierwszej edycji spotkania branży dźwigowej. Nie mogło ich zabraknąć również podczas tegorocznego wydarzenia.
02 maja 2022
Targi Interlift w Augsburgu, które odbyły się od 26 do 29 kwietnia 2022 roku w Augsburgu były dla grupy zadaniowej kieleckich targów branży dźwigowej okazją do podjęcia wartościowych rozmów biznesowych i wymiany doświadczeń.
11 marca 2022
Branża budowlana nie mogłaby obyć się bez zaawansowanych urządzeń dźwigowych. W zależności od wykonywanych prac, na placu budowy można spotkać różnego rodzaju żurawie budowlane, w tym m.in. dźwigi HDS.
14 kwietnia 2021
O międzynarodowej kondycji branży dźwigowej będą rozmawiać organizatorzy wydarzeń wystawienniczych podczas webinarium. W spotkaniu udział wezmą Targi Kielce.