GLOBEAKT.jpg

Pompy ciepła, fotowoltaika i elektromobilność na targach ENEX

05 lutego 2020

Gdzie można zobaczyć i dotknąć w jednym miejscu urządzenia fotowoltaiczne, pompę ciepła i stacje ładowania samochodów elektrycznych? Już od 26 do 27 lutego będzie to możliwe w kieleckim ośrodku wystawienniczym, gdzie odbywać się będą XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX.

Wszystkie technologie OZE w jednym miejscu. Najlepsi specjaliści i nowoczesna formuła konferencji i konkursów, czyli wydarzenie towarzyszące targom ENEX 2020 - GLOBEnergia Show!

Ponad 1 GW w fotowoltaice!

Rok 2019 jest dla branży OZE przełomowy. Poczynając od fotowoltaiki, w pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że we wrześniu dokonał się swego rodzaju przełom, a moc zainstalowana w fotowoltaice w Polsce przekroczyła 1 GW. We wrześniu instalowano 2,2 MW mocy dziennie, co już wydawało się rekordową liczbą. To jednak nie koniec. W październiku instalowano prawie 3 MW dziennie. Te liczby idealnie pokazują, że fotowoltaika w Polsce rośnie w siłę.  

Pierwsza połowa 2019 roku wykazała dynamiczny wzrost sprzedaży pomp ciepła. Według badań przeprowadzonych przez PORT PC, rynek wszystkich pomp ciepła typu powietrze/woda stosowanych do instalacji centralnego ogrzewania wzrósł dwukrotnie, gdy porównamy sprzedaż w pierwszym półroczu 2019 i 2018 roku. Są też szacunkowe dane z trzech kwartałów 2019, z których wynika, że będą wyraźne wzrosty sprzedanych pomp ciepła powietrze/woda  i gruntowych pomp ciepła. Paweł Lachman, prezes PORT PC zaznacza, że wzrosty są nieproporcjonalne, to znaczy przy pompach ciepła powietrze/woda są one na poziomie nawet 90–100% w stosunku rok do roku, a przy pompach ciepła gruntowych będzie to wzrost na poziomie 15%.

Smartyzacja - pompa ciepła, fotowoltaika i samochód elektryczny!

Fotowoltaika i pompy ciepła to nie wszystko. Jest jeszcze elektromobilność. Najnowsza aktualizacja licznika elektromobilności wskazuje, że w październiku 2019 roku po terenie Polski poruszało się 7884 samochodów elektrycznych. Według danych PSPA od stycznia do października 2019 r., zarejestrowano ich 3250, czyli o 100% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

GLOBEnergia SHOW towarzyszące XVIII Targom Odnawialnych Źródeł Energii ENEX to przede wszystkim spotkania branżowe oraz konsultacje inwestorów z wykonawcami i praktykami. W strefie wystawowej skupia się wielu producentów i głównych dystrybutorów. Oferta stoisk została przygotowana specjalnie z myślą o zwiedzających, którzy poszukują konkretnych urządzeń i ekspertów będących w stanie udzielić im profesjonalnej pomocy. Najlepsi specjaliści będą gotowi do dyskusji, rozmów i porad, a także przeprowadzą ciekawe warsztaty i pokazy. 

Ideą strefy wystawowej jest szeroki dostęp do profesjonalnego zaplecza merytorycznego i produktowego dla klientów zainteresowanych kompletnymi systemami energooszczędnymi.

GLOBEnergia SHOW  to także najnowsze produkty oraz okazja, by zobaczyć nowe modele pomp ciepła, modułów, falowników, stacji ładowania, czy też posłuchać gorących komentarzy i tematów prosto z rynku. 

Warsztaty, pokazy i prelekcje - dwa dni pełne wiedzy

Podczas GLOBEnergia SHOW odbędą się także dwa niezależne spotkania dotyczące najbardziej znaczących branż odnawialnych źródeł energii czyli fotowoltaiki i pomp ciepła. XI Ogólnopolskie FORUM FOTOWOLTAIKI I MAGAZYNOWANIA ENERGII SOLAR+ oraz XIII Ogólnopolskie FORUM POMP CIEPŁA! XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX już od 26 do 27 lutego w Targach Kielce!

(JN)

Polecane aktualności
30 marca 2020
Miesiąc temu odbywały się XXIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Panująca na świecie pandemia paraliżuje wiele branż. Co z fotowoltaiką? Obszerny raport stworzyła redakcja GLOBEnergia - partner wydarzenia.
20 kwietnia 2020
Mimo szalejącej w ostatnim czasie pandemii koronawirusa, w branży odnawialnych źródeł energii padają kolejne rekordy. To dobry prognostyk dla kolejnej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
28 kwietnia 2020
Ubiegły rok był rekordowy dla branży fotowoltaicznej. Jak podaje portal globenergia.pl, największym zainteresowaniem cieszyły się małe przydomowe elektrownie słoneczne. Ponadto, co raz więcej firm decyduje się na produkcję własnego prądu. Zachętę stanowią atrakcyjne formy finansowania takich inwestycji. Jedną z nich bez wątpienia jest leasing. Fotowoltaika była jednym z najpopularniejszych tematów tegorocznej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
29 maja 2020
Jesteśmy w punkcie zwrotnym jeśli chodzi o strategię rozwoju sektora ogrzewania w polskim budownictwie. Do wykorzystania jest ogromny potencjał tkwiący w niezwykle szybko rozwijającym się rodzimym rynku pomp ciepła.
29 maja 2020
Jak podaje portal rynekelektryczny.pl partner medialny Targów ENEX w programie Mój Prąd obowiązują wnioski online. Warto poświęcić czas przed domowym komputerem, aby dzięki temu przyspieszyć proces uzyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej bez wychodzenia z domu.
25 czerwca 2020
Branżowi eksperci prognozują boom na naziemne farmy fotowoltaiczne.
25 czerwca 2020
Forum Energii przeprowadziło szczegółową analizę dotyczącą kosztów odejścia Polski od węgla brunatnego. W raporcie wyszczególniono także zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla Polski
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy