GLOBEAKT.jpg

Pompy ciepła, fotowoltaika i elektromobilność na targach ENEX

05 lutego 2020

Gdzie można zobaczyć i dotknąć w jednym miejscu urządzenia fotowoltaiczne, pompę ciepła i stacje ładowania samochodów elektrycznych? Już od 26 do 27 lutego będzie to możliwe w kieleckim ośrodku wystawienniczym, gdzie odbywać się będą XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX.

Wszystkie technologie OZE w jednym miejscu. Najlepsi specjaliści i nowoczesna formuła konferencji i konkursów, czyli wydarzenie towarzyszące targom ENEX 2020 - GLOBEnergia Show!

Ponad 1 GW w fotowoltaice!

Rok 2019 jest dla branży OZE przełomowy. Poczynając od fotowoltaiki, w pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że we wrześniu dokonał się swego rodzaju przełom, a moc zainstalowana w fotowoltaice w Polsce przekroczyła 1 GW. We wrześniu instalowano 2,2 MW mocy dziennie, co już wydawało się rekordową liczbą. To jednak nie koniec. W październiku instalowano prawie 3 MW dziennie. Te liczby idealnie pokazują, że fotowoltaika w Polsce rośnie w siłę.  

Pierwsza połowa 2019 roku wykazała dynamiczny wzrost sprzedaży pomp ciepła. Według badań przeprowadzonych przez PORT PC, rynek wszystkich pomp ciepła typu powietrze/woda stosowanych do instalacji centralnego ogrzewania wzrósł dwukrotnie, gdy porównamy sprzedaż w pierwszym półroczu 2019 i 2018 roku. Są też szacunkowe dane z trzech kwartałów 2019, z których wynika, że będą wyraźne wzrosty sprzedanych pomp ciepła powietrze/woda  i gruntowych pomp ciepła. Paweł Lachman, prezes PORT PC zaznacza, że wzrosty są nieproporcjonalne, to znaczy przy pompach ciepła powietrze/woda są one na poziomie nawet 90–100% w stosunku rok do roku, a przy pompach ciepła gruntowych będzie to wzrost na poziomie 15%.

Smartyzacja - pompa ciepła, fotowoltaika i samochód elektryczny!

Fotowoltaika i pompy ciepła to nie wszystko. Jest jeszcze elektromobilność. Najnowsza aktualizacja licznika elektromobilności wskazuje, że w październiku 2019 roku po terenie Polski poruszało się 7884 samochodów elektrycznych. Według danych PSPA od stycznia do października 2019 r., zarejestrowano ich 3250, czyli o 100% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

GLOBEnergia SHOW towarzyszące XVIII Targom Odnawialnych Źródeł Energii ENEX to przede wszystkim spotkania branżowe oraz konsultacje inwestorów z wykonawcami i praktykami. W strefie wystawowej skupia się wielu producentów i głównych dystrybutorów. Oferta stoisk została przygotowana specjalnie z myślą o zwiedzających, którzy poszukują konkretnych urządzeń i ekspertów będących w stanie udzielić im profesjonalnej pomocy. Najlepsi specjaliści będą gotowi do dyskusji, rozmów i porad, a także przeprowadzą ciekawe warsztaty i pokazy. 

Ideą strefy wystawowej jest szeroki dostęp do profesjonalnego zaplecza merytorycznego i produktowego dla klientów zainteresowanych kompletnymi systemami energooszczędnymi.

GLOBEnergia SHOW  to także najnowsze produkty oraz okazja, by zobaczyć nowe modele pomp ciepła, modułów, falowników, stacji ładowania, czy też posłuchać gorących komentarzy i tematów prosto z rynku. 

Warsztaty, pokazy i prelekcje - dwa dni pełne wiedzy

Podczas GLOBEnergia SHOW odbędą się także dwa niezależne spotkania dotyczące najbardziej znaczących branż odnawialnych źródeł energii czyli fotowoltaiki i pomp ciepła. XI Ogólnopolskie FORUM FOTOWOLTAIKI I MAGAZYNOWANIA ENERGII SOLAR+ oraz XIII Ogólnopolskie FORUM POMP CIEPŁA! XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX już od 26 do 27 lutego w Targach Kielce!

(JN)

Polecane aktualności
26 lutego 2020
Do budowy domów pasywnych wykorzystuje się systemy mające wyższe parametry izolacji cieplnej niż w przypadku standardowych domów. Różnica między nimi jest taka, że projektowany jest on w taki sposób, żeby pozyskiwać energię z otoczenia.
26 lutego 2020
Podczas pierwszego dnia Targów Enex w Kielcach podczas konkursu o tytuł Instalatora Roku walczyło 6 firm. W trzech rundach pierwszego etapu starły się ze sobą: Solar Spot z PV System, Oze Projekt z Sunsol oraz Helios Power z Bio-Energy. W finale walczyły ze sobą drużyna PV System z Helios Power. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszła firma Helios Power, która została tegorocznym Instalatorem Roku.
27 lutego 2020
Koniec pierwszego dnia targów (27 lutego) upłynął pod znakiem medali i wyróżnień przyznanych za najlepsze produkty i stoiska prezentowane podczas tegorocznych XXIII Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XVIII Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
27 lutego 2020
O nowych standardach w technice grzewczej i prognozach wzrostu rynku pomp ciepła w Europie 2020-2030 rozmawiano podczas międzynarodowego spotkania w Centrum Kongresowym Targów Kielce
27 lutego 2020
Magazyny energii w mikrosieciach i klastrach energetycznych były przewodnim tematem spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce
27 lutego 2020
Nowe rozwiązanie wprowadzane przez MITSUBISHI ELECTRIC na rynek europejski mogli zobaczyć goście Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki.
28 lutego 2020
Drugi dzień największych Targów Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce upłynął pod znakiem gwiazd. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili: Weronika Nowakowska, Mariusz Jurasik, Daniel Dujshebaev oraz Branko Vujović.
03 marca 2020
Przedstawiciele 176 firm z 14 krajów pojawili się na największych w Polsce targach odnawialnych źródeł energii ENEX/ENEX Nowa Energia oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy