244650023-235886035226832-1813832692017435939-n-1.png

Polski startup na targach Ekotech

09 grudnia 2021
Idealbin to startup, który opracował innowacyjny system informatyczny do zbierania i składowania odpadów. Firma zaprezentuje się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech.

Idealbin to polska innowacyjna firma, który opracował innowacyjny system informatyczny do zbierania i składowania odpadów. Klapa kosza otwiera się za pomocą wydawanej każdemu mieszkańcowi karty dostępu, co uniemożliwia podrzucanie śmieci osobom postronnym. W kontenerach umieszczone są czujniki poziomu zapełnienia, a także system automatycznego zgniatania. Po zapełnieniu się śmietnika firma odbierająca odpady dostaje powiadomienie, dzięki czemu może zoptymalizować trasy śmieciarek odbierających worki.

Jak czytamy na stronie firmy jest to odpowiedź na problemy ze śmieciami i ich segregacją. „Źle zaprojektowane wiaty śmietnikowe, rzadki odbiór śmieci, braki w edukacji, a także niedostosowanie miejsc zbiórki odpadów do potrzeb osób niepełnosprawnych czy starszych – problemy nawarstwiają się jak same odpady.”

Chcesz wiedzieć więcej o produktach Idealbin? Zajrzyj na stronę https://www.idealbin.pl/

Polecane aktualności
30 maja 2022
Naukowcy z Tokio opracowali papier o właściwościach podobnych do tworzyw sztucznych, a w Niemczech odkryto enzym rozkładający tworzywa PET w ciągu doby. Te innowacyjne i ekologiczne rozwiązania z pewnością zrewolucjonizują system recyklingu odpadów.
24 maja 2022
Podczas konferencji "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości" organizowanej podczas targów PLASTPOL omawiano m.in. wykorzystanie platform do śledzenia obiegu surowców i recyrkulatów na przykładzie platformy RecoTrace.
11 maja 2022
W kwietniu br. podpisano umowę, na mocy której polsko-tajwańskie konsorcjum zrealizuje projekt polegający na budowie statku, który będzie zbierał odpady z wody i innych statków
22 kwietnia 2022
Z danych statystycznych Eurostatu wynika, że w ciągu ostatniej dekady znacząco wzrósł poziom recyklingu w Polsce. W 2020 roku wyniósł 38,7 proc. Zgodnie z unijnymi dyrektywami ten poziom powinien wzrosnąć do co najmniej 55 proc. Czy przy obecnych nawykach Polaków jest to osiągalne?
12 kwietnia 2022
Powstaje nowy projekt dotyczący rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). Polska ma obowiązek wdrożyć rozszerzoną odpowiedzialność producentów najpóźniej do początku 2023 roku.
30 marca 2022
Następstwem kryzysu energetycznego w Europie i efektem skutków wojny na Ukrainie, może być szybszy rozwój biogazownictwa w krajach unijnych. W Polsce ten proces może dotyczyć zwłaszcza instalacji przy oczyszczalniach ścieków, które można wyposażyć w biogazownie. Obecnie w naszym kraju istnieje ponad 100 instalacji biogazowych przy oczyszczalniach.
15 marca 2022
Z powodu wojny, wielu obywateli opuściło Ukrainę i osiedliło się w Polsce, gdzie otrzymali pomoc w różnej postaci. Branża komunalna również wspiera uchodźców wprowadzając odpowiednie świadczenia i regulacje w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.
08 marca 2022
Projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami oraz odpadami opakowaniowymi zawiera ustalenia dot. systemu kaucyjnego mającego wspierać selektywne zbieranie opakowań. Swoje uwagi do Ministerstwa Klimatu i Środowiska skierowali Pracodawcy RP, których zdaniem konieczne jest stworzenie systemu, który wpłynie na zwiększenie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu.