244650023-235886035226832-1813832692017435939-n-1.png

Polski startup na targach Ekotech

09 grudnia 2021
Idealbin to startup, który opracował innowacyjny system informatyczny do zbierania i składowania odpadów. Firma zaprezentuje się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech.

Idealbin to polska innowacyjna firma, który opracował innowacyjny system informatyczny do zbierania i składowania odpadów. Klapa kosza otwiera się za pomocą wydawanej każdemu mieszkańcowi karty dostępu, co uniemożliwia podrzucanie śmieci osobom postronnym. W kontenerach umieszczone są czujniki poziomu zapełnienia, a także system automatycznego zgniatania. Po zapełnieniu się śmietnika firma odbierająca odpady dostaje powiadomienie, dzięki czemu może zoptymalizować trasy śmieciarek odbierających worki.

Jak czytamy na stronie firmy jest to odpowiedź na problemy ze śmieciami i ich segregacją. „Źle zaprojektowane wiaty śmietnikowe, rzadki odbiór śmieci, braki w edukacji, a także niedostosowanie miejsc zbiórki odpadów do potrzeb osób niepełnosprawnych czy starszych – problemy nawarstwiają się jak same odpady.”

Chcesz wiedzieć więcej o produktach Idealbin? Zajrzyj na stronę https://www.idealbin.pl/

Polecane aktualności
19 stycznia 2022
Jeden z Partnerów Merytorycznych targów EKOTECH – Klaster Gospodarki Odpadami i Recyklingu świętuje w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia. Z inicjatywy Klastra, podczas spotkania branży komunalnej powstanie punkt informacyjny, gdzie będzie można porozmawiać z ekspertami w zakresie m.in. grantów dla MŚP.
18 stycznia 2022
Istotnym problemem rynku gospodarowania odpadami jest nielegalny przywóz do Polski odpadów z krajów sąsiednich. Rozwiązaniem tej kwestii jest wprowadzenie Systemu Elektronicznego Nadzoru Technicznego.
17 stycznia 2022
Już od wielu lat spotkaniu branży komunalnej towarzyszy Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami organizowane przez firmę Ak Nova. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 23 lutego br., podczas pierwszego dnia targów EKOTECH.
14 stycznia 2022
Solidne zamiatarki miejskie oraz nośniki narzędzi mające szerokie spektrum zastosowań – to część oferty kolejnego Wystawcy targów EKOTECH. Podczas spotkania branży komunalnej firma zaprezentuje aż pięć swoich maszyn!
13 stycznia 2022
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało dwa nowe rozporządzenia w kwestii recyklingu odpadów opakowaniowych. Wskazują one m.in. poziomy docelowe, jakie w tym zakresie będą musiały zostać osiągane w kolejnych latach oraz warunki obliczania masy odpadów opakowaniowych.
05 stycznia 2022
Firma Remondis Medison zajmująca się transportem i utylizacją m.in. odpadów medycznych, weterynaryjnych i innych materiałów niebezpiecznych zadeklarował swoją obecność podczas spotkania branży komunalnej!
27 grudnia 2021
Innowacyjne maszyny i technologie renomowanych producentów do przetwórstwa odpadów i biomasy, a także bezpłatne konsultacje i szkolenia techniczne – to tylko część atrakcyjnej oferty firmy AGREX-ECO – Wystawcy targów EKOTECH.
21 grudnia 2021
Dostawca najnowocześniejszych technologii związanych z szeroko rozumianym utrzymaniem czystości i higieny pracy jednym z Wystawców kolejnej edycji targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech.