Minister-LOGO.jpg

POLSECURE INFO: 12 miliardów dla służb!

21 stycznia 2022
Pewną nowością w tej edycji mundurowej modernizacji jest to, że jedna ustawa obejmuje dwa programy - ten przewidziany dla służb podległych MSWiA i ten dla nadzorowanej przez resort sprawiedliwości Służby Więziennej.

Na nową ustawę modernizacyjną funkcjonariusze czekać musieli rok dłużej niż pierwotnie zakładano, ale programy zakładające pokaźny zastrzyk finansowy dla służb podległych MSWiA oraz Służby Więziennej ostatecznie ruszyły od 1 stycznia 2022 roku. Przez kolejne 4 lata do formacji tych trafi niemal 12 mld złotych, z czego ponad 10 mld złotych do służb MSWiA i blisko 1,9 mld złotych do Służby Więziennej. Największym beneficjentem modernizacji będzie policja, która do wydania będzie miała ponad 6,4 mld złotych. Inne służby podległe resortowi spraw wewnętrznych i administracji otrzymają odpowiednio: Państwowa Straż Pożarna - ponad 1,9 mld złotych, Straż Graniczna - ponad 1,4 mld złotych, a Służba Ochrony Państwa - 214 mln złotych. Dodana na etapie prac w Sejmie do ustawy Służba Więzienna, na modernizację mieć będzie prawie 1,9 mld złotych.

W ramach przewidzianych wydatków, oprócz podwyżek uposażenia dla funkcjonariuszy przewidziano inwestycje i zakupy. Najbliższa okazja do zaprezentowania swojej oferty branżowym zwiedzającym już od 27 d0 29 kwietnia 2022 roku podczas Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE.

(UK)

Polecane aktualności
29 kwietnia 2022
Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego zostały zakończone uroczystym wręczeniem nagród dla najlepszych produktów.
29 kwietnia 2022
Pozorowany wypadek drogowy i akcja ratunkowa oraz pokaz psów policyjnych, dostarczyły emocji widzom ostatniego dnia targów Polsecure. Przygotowane pokazy poprzedziła prezentacja policji, dotycząca profilaktyki bezpieczeństwa.
28 kwietnia 2022
O nowych mundurach, asortymencie i wpływie postrzegania na pracę policji i innych służb bezpieczeństwa publiczne rozmawiali podczas panelu dyskusyjnego przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz służb więziennych.
28 kwietnia 2022
Drony firmy SKY-HERO,DJI oraz Parrot i ich możliwości wykorzystania w służbach mundurowych można było oglądać również drugiego dnia Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE w Targach Kielce.
28 kwietnia 2022
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego Grupa WB, partner strategiczny wydarzenia podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Tarnobrzega. Producent systemów bezzałogowych będzie pomagał w kształceniu kadr technicznych w klasach mundurowych o profilu wojskowym związanym z bezzałogowymi statkami powietrznymi.
28 kwietnia 2022
Projekt tego, jak mają wyglądać nowe auta policyjne można było zobaczyć już wielokrotnie na różnych pokazać. Od teraz będzie je można zobaczyć także na ulicach polskich miast. Oficjalna premiera odbyła się w drugim dniu Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE.
28 kwietnia 2022
Nie tylko pojazdy policyjne otrzymały w tym roku nowy wizerunek. Na targach policyjnych POLSECURE w Targach Kielce przedstawiciele polskiej policji omawiali zmiany wizerunkowe dotyczące umundurowania funkcjonariuszy.
27 kwietnia 2022
"Cyberwyzwania w dobie pandemii-ochrona informacji w świecie wirtualnym" to temat dyskusji podjętej przez ekspertów od przestępstw wirtualnych. Panel był częścią Targów Policyjnych POLSECURE w Targach Kielce.