Logotyp-bez-cienia-JasneTlo.jpg

Pol-Mare będzie wystawcą podczas MSPO 2020

07 września 2020
Pol-Mare od 20 lat zapewnia profesjonalne wsparcie logistyczne operacji wojskowych w całej Europie. Z ofertą przedsiębiorstwa będzie można zapoznać się w Targach Kielce od 8 do 10 września w trakcie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Zlokalizowana w sercu Europy polska firma jest regionalnym liderem w obsłudze i transporcie towarów wojskowych i niebezpiecznych wszystkich klas ze szczególnym uwzględnieniem klasy 1 oraz wszelkiego rodzaju ładunków ponadgabarytowych.

Foto-4.jpg [212.13 KB]

Atutem Pol-Mare jest nowoczesna flota samochodowa oraz własna Agencja Celna. Zadowolenie Klienta jest priorytetem i celem w polityce jakości, a potwierdzeniem dbałości o najwyższe standardy jest posiadanie przez Pol-Mare statusu Upoważnionego Przedsiębiorcy (AEO).

Pol-Mare posiada również sieć starannie wyselekcjonowanych agentów, którzy zostali sprawdzeni pod kątem bezpieczeństwa powierzonego im do przewozu ładunku, dzięki czemu możemy zapewnić profesjonalną obsługę logistyczną w niemal każdym zakątku świata.

Foto-3.JPG [2.03 MB]

Obsługa ładunków wojskowych i niebezpiecznych

Pol-Mare jest jedną z nielicznych firm spedycyjnych w Polsce, która posiada wszelkie niezbędne kwalifikacje i zezwolenia potrzebne do wykonywania transportów wojskowych (certyfikaty WSK i AQAP). Pol-Mare miało zaszczyt wspierać siły NATO i USA w Europie m. in. w trakcie Operacji ATLANTIC RESOLVE czy podczas największych ćwiczeń NATO w Europie Środkowej ANAKONDA. Wykonywali transporty czołgów i pojazdów wojskowych (Abrams, Bradley), jak również organizowali przewozy wahadłowe personelu wojskowego.

Pol-Mare specjalizuje się również w transportach materiałów niebezpiecznych, w tym klasy 1. Przedstawiciele firmy są szczególnie dumni z faktu, że od ponad 15 lat Pol-Mare uczestniczy w dostawach TNT dla rządu USA.

Swoją wszechstronność oraz szybkość działania Pol-Mare potwierdziło w 2019 roku, kiedy w imieniu Sił Powietrznych USA w Europie przeprowadziło operację relokacji, mycia i dezynfekcji amerykańskiego sprzętu wojskowego podczas wizyty w Warszawie wiceprezydenta USA Mike'a Penca. Stacjonującym w kraju żołnierzom amerykańskim, firma dostarcza żywność, leki i wyroby medyczne, niezbędne w trakcie pełnienia służby.  

Zawsze gotowa flota samochodowa

Pol-Mare posiada własną flotę samochodową, która obecnie składa się z 20 aut z naczepami podkontenerowymi z pełnym ADR-em (certyfikowanymi EX III) i jest wyposażona w najnowszy system GPS, co gwarantuje stały nadzór nad ładunkiem na trasie całego przejazdu. W ramach transportu drogowego firma zapewnia również formowanie i rozformowywanie kontenerów, mocowanie ładunków w kontenerach oraz nadzór nad załadunkiem i rozładunkiem.

Wyspecjalizowana kadra działu transportowego gwarantuje wysoką jakość usług oraz precyzyjnie dobrane środki transportu do przewożonego ładunku, dlatego firma może bezpiecznie i efektywnie obsługiwać ładunki ponadgabarytowe. Do dyspozycji pozostaje flota 55 specjalistycznych naczep pozwalających na przewóz szerokiej gamy ładunków: od ciężkich maszyn, pojazdów, helikopterów czy części samolotów, poprzez transformatory i turbiny do elementów konstrukcji elektrowni czy innych urządzeń przemysłu ciężkiego.   

Ponadto firma posiada stały dostęp do kolejnych 80 aut, które można szybko zmobilizować i podstawić we wskazane miejsce.

Pol-Mare świadczy usługi transportowe na terenie całej Unii Europejskiej, Ukrainy, Białorusi, Turcji oraz europejskiej części Rosji.

Własna Agencja Celna, czyli sprawna obsługa graniczna przesyłek wojskowych

Niezaprzeczalnym atutem firmy jest posiadanie własnej Agencji Celnej, dzięki czemu Pol-Mare oferuje kompleksową obsługę. Agencja Celna Pol-Mare - złożona z agentów celnych posiadających wieloletnie doświadczenie zawodowe - dokonuje odpraw celnych towarów w ramach procedur importowych, eksportowych i tranzytowych z całego zakresu taryfy celnej, a dla przesyłek wojskowych sprawną obsługę graniczną w oparciu o formularz NATO 302.

źródło: Materiał Prasowe Pol-Mare

(AO)

Polecane aktualności
23 listopada 2020
Prezes Zarządu Targów Kielce otrzymał lotnicze Honorowe Wyróżnienie Roku za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego.
11 września 2020
Jednym z ostatnich akcentów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową kieleckich targów obronnych. Dodatkowym punktem podczas uroczystej gali są także nagrody przyznawane m.in. przez Wojsko Polskie.
09 września 2020
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego Prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń został uhonorowany pierścieniem BENE DE PATRIA MERITUS Dobrze zasłużony Ojczyźnie. Wyróżnienie przyznawane jest przez Stowarzyszenie Dostawców Na Rzecz Służb Mundurowych
09 września 2020
Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych rozdało swoje narody. Podczas MSPO 2020 organizacja uhonorowała firmy oraz osoby, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju obronności kraju.
09 września 2020
Podczas drugiego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbyły się trzy spotkania z autorami niezwykłych książek o tematyce militarno-wojennej
08 września 2020
Ceremonia zgromadziła wielu znakomitych gości, którzy mogli wysłuchać między innymi listów Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Premiera Mateusza Morawieckiego.
08 września 2020
Od lat Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to przede wszystkim pokazy sprzętu wojskowego, a także tego, służącego innym służbom mundurowym. Podczas tegorocznej edycji również zobaczymy debiutantów.
08 września 2020
Ogólnopolską konferencję naukową „Działania przemysłu obronnego na rzecz infrastruktury krytycznej i obronnej państwa” podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2020 zorganizowali przedstawiciele środowiska uniwersyteckiego
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy