Clipboard01.jpg

Otwieramy się na nowe rynki - Sacroexpo Slovakia w Bratysławie

31 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy podpisał umowę ze słowackimi targami Incheba Expo Bratislava na organizację wystawy branży sakralnej Sacroexpo Slovakia. Wydarzenie jest skierowane do wystawców i zwiedzających ze Słowacji, Czech, Węgier i Austrii. Zaplanowane zostało na 13 i 14 września 2023.

Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów organizowana w Targach Kielce od 24 lat cieszy się renomą w całej Europie. Powodzenie imprezy i jej znaczenie dla branży sakralnej miało wpływ na zainteresowanie przeprowadzeniem  targów przez słowacki ośrodek wystawienniczy. Po kilku tygodniach rozmów, 2 marca, Targi Kielce podpisały umowę z targami Incheba Expo. Firma w Bratysławie staje się organizatorem wydarzenia, a kielecki ośrodek – współorganizatorem.

Międzynarodowe targi SacroExpo Slovakia zasięgiem obejmą nie tylko Słowację, ale także Czechy, Węgry i Austrię.

- Jesteśmy świadomi znaczenia kościoła i dużej liczby wierzących na Słowacji, w Czechach, Austrii i na Węgrzech. Dlatego uzgodniliśmy z kierownictwem Incheba Expo w Bratysławie wspólne zorganizowanie SacroExpo Slovakia, ukierunkowanego na te regiony Europy Środkowej – wyjaśnia prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

W targach SacroExpo w Kielcach bierze udział około 300 wystawców z 7 krajów oferujących usługi, wyposażenie techniczne i inne produkty dla budownictwa sakralnego, uroczystości, w tym turystyki sakralnej.

 - Cieszę się, że mamy porozumienie z naszymi polskimi kolegami na zorganizowanie tak ciekawych targów jak SacroExpo Slovakia. Tylko na Słowacji i w Czechach jest kilkanaście tysięcy kościołów, kaplic, sal modlitewnych obsługujących dziesiątki kościołów, z których najliczniejszy jest Kościół rzymskokatolicki. SacroExpo Slovakia to wyjątkowa platforma biznesowa na potrzeby Kościoła i wiernych - powiedział o nowym projekcie Alexander Rozin, prezes ośrodka Incheba Expo.

 

Wszystko dla kościoła i wiernych na Sacroexpo Slovakia w Słowacji

Wystawcy, wzorem kieleckiej imprezy, zaprezentują wszystko, czego potrzebują kościół i parafie. Będą profesjonalni dostawcy usług i sprzętu do budowy i pielęgnacji obiektów sakralnych, dedykowanych technologii takich jak nagłośnienie, ogrzewanie czy zabezpieczenie kościołów, organów i innych instrumentów muzycznych. Tradycyjnie na wystawie zaprezentowane zostaną dzieła artystyczne i rękodzielnicze służące do wyposażenia i dekoracji wnętrz, stroje kościelne, sztuka sakralna, m.in. posągi i figurki, witraże, obrazy, ikony oraz naczynia liturgiczne. Będzie także oferta miejsc pielgrzymkowych, profesjonalne konferencje i debaty. Specjaliści z Incheba Expo już gromadzą wystawców.

Wystawa ma umożliwić specjalistycznym firmom, artystom i rzemieślnikom nawiązanie nowych kontaktów w świecie kościelnym, ze sklepami specjalistycznymi z dewocjonaliami, w tym internetowymi. SacroExpo Slovakia będzie platformą łączącą profesjonalną ofertę współczesnych produktów i usług z kościołami w planowaniu, projektowaniu i wyposażaniu budynków kościelnych oraz w trosce o kościelne dziedzictwo kulturowe. Wydarzenie odbędzie się 13 i 14 września w Incheba Expo Bratislava.

 

/MŚ/

 

 

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Drugiego dnia loterii Sacroexpo los uśmiechnął się do siostry zakonnej Małgorzaty Lechwar i księdza Zbigniewa Klepacza, którzy wygrali siedmiodniową wycieczkę do portugalskiej Fatimy, organizowaną przez franciszkańskie biuro podróży Patron Travel.
20 czerwca 2023
Drugiego dnia Sacroexpo, 20 czerwca w Targach Kielce część z prezentowanych w Strefie Sztuki dzieł można było wylicytować na aukcji prowadzonej przez Dom Aukcyjny Art. In House. Najmocniej licytowanymi pracami były: „Św. Jerzy walczący ze smokiem” Borysa Fiodorowicza, „Spotkanie nieba i ziemi” Katarzyny Słowiańskiej-Kucz oraz „Ostatnia Wieczerza” Roberta Jadczaka. Wszystkie dzieła można zobaczyć do środy, 21 czerwca w Strefie Sztuki.
20 czerwca 2023
Drugiego dnia spotkania branży sakralnej odbyło się pierwsze losowanie kuponów, w których do wygrania jest siedmiodniowa wycieczka do portugalskiej Fatimy. Kolejni zwycięzcy wyłonieni zostaną trzeciego dnia targów.
20 czerwca 2023
Przedstawiciele firmy Innpact – specjalizującej się w doradztwie energetycznym oraz TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Społecznych w trakcie targów Sacroexpo poprowadzili prelekcje skierowanie dla administratorów obiektów sakralnych. Spotkanie było częścią wydarzeń organizowanych przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce oraz Forum Współpracy Międzyzakonnej.
20 czerwca 2023
Goście z Incheba-Expo Bratyslava pokazali potencjał sakralnego rynku słowackiego, czeskiego, austriackiego i węgierskiego podczas prezentacji wrześniowych targów SACROEXPO Slovakia. Wydarzenie odbędzie się 13-14 września w Bratysławie, a jego organizatorami będą słowacki ośrodek wystawienniczy i Targi Kielce.
19 czerwca 2023
Gościem pierwszego dnia 24. edycji Sacroexpo był ks. dr. Witold Burda, postulator w procesie beatyfikacyjnym rodziny Ulmów - rozstrzelanej przez Niemców za pomoc i ukrywanie Żydów. Po prelekcji można było również zobaczyć najnowszy film Mariusza Pilisa pt. „Historia jednej zbrodni”, który niedawno pojawił się w kinach.
19 czerwca 2023
W trakcie oficjalnego otwarcia 24. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO wręczono wyróżnienia Targów Kielce, a także medale honorowe. W uroczystości wzięli udział m.in. Jego Ekscelencja Arcybiskup Henryk Jagodziński – Nuncjusz Apostolski w Ghanie oraz Jego Ekscelencja doktor – Wacław Depo – Arcybiskup Metropolita Częstochowski.
19 czerwca 2023
Rozpoczynająca się 19 czerwca, 24. edycja Wystawy Sacroexpo, to nie tylko dewocjonalia dla wiernych i wyposażenie dla kościołów. Po raz pierwszy hale Targów Kielce przez trzy dni wypełnią najnowsze dzieła poświęcone współczesnej sztuce religijnej, w trakcie targów będzie można obejrzeć film historyczny, który dopiero trafił do kin, a na terenie zewnętrznym kieleckiego ośrodka odbędzie się zlot karawaningowy. Wstęp bezpłatny.