Clipboard01.jpg

Otwieramy się na nowe rynki - Sacroexpo Slovakia w Bratysławie

31 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy podpisał umowę ze słowackimi targami Incheba Expo Bratislava na organizację wystawy branży sakralnej Sacroexpo Slovakia. Wydarzenie jest skierowane do wystawców i zwiedzających ze Słowacji, Czech, Węgier i Austrii. Zaplanowane zostało na 13 i 14 września 2023.

Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów organizowana w Targach Kielce od 24 lat cieszy się renomą w całej Europie. Powodzenie imprezy i jej znaczenie dla branży sakralnej miało wpływ na zainteresowanie przeprowadzeniem  targów przez słowacki ośrodek wystawienniczy. Po kilku tygodniach rozmów, 2 marca, Targi Kielce podpisały umowę z targami Incheba Expo. Firma w Bratysławie staje się organizatorem wydarzenia, a kielecki ośrodek – współorganizatorem.

Międzynarodowe targi SacroExpo Slovakia zasięgiem obejmą nie tylko Słowację, ale także Czechy, Węgry i Austrię.

- Jesteśmy świadomi znaczenia kościoła i dużej liczby wierzących na Słowacji, w Czechach, Austrii i na Węgrzech. Dlatego uzgodniliśmy z kierownictwem Incheba Expo w Bratysławie wspólne zorganizowanie SacroExpo Slovakia, ukierunkowanego na te regiony Europy Środkowej – wyjaśnia prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

W targach SacroExpo w Kielcach bierze udział około 300 wystawców z 7 krajów oferujących usługi, wyposażenie techniczne i inne produkty dla budownictwa sakralnego, uroczystości, w tym turystyki sakralnej.

 - Cieszę się, że mamy porozumienie z naszymi polskimi kolegami na zorganizowanie tak ciekawych targów jak SacroExpo Slovakia. Tylko na Słowacji i w Czechach jest kilkanaście tysięcy kościołów, kaplic, sal modlitewnych obsługujących dziesiątki kościołów, z których najliczniejszy jest Kościół rzymskokatolicki. SacroExpo Slovakia to wyjątkowa platforma biznesowa na potrzeby Kościoła i wiernych - powiedział o nowym projekcie Alexander Rozin, prezes ośrodka Incheba Expo.

 

Wszystko dla kościoła i wiernych na Sacroexpo Slovakia w Słowacji

Wystawcy, wzorem kieleckiej imprezy, zaprezentują wszystko, czego potrzebują kościół i parafie. Będą profesjonalni dostawcy usług i sprzętu do budowy i pielęgnacji obiektów sakralnych, dedykowanych technologii takich jak nagłośnienie, ogrzewanie czy zabezpieczenie kościołów, organów i innych instrumentów muzycznych. Tradycyjnie na wystawie zaprezentowane zostaną dzieła artystyczne i rękodzielnicze służące do wyposażenia i dekoracji wnętrz, stroje kościelne, sztuka sakralna, m.in. posągi i figurki, witraże, obrazy, ikony oraz naczynia liturgiczne. Będzie także oferta miejsc pielgrzymkowych, profesjonalne konferencje i debaty. Specjaliści z Incheba Expo już gromadzą wystawców.

Wystawa ma umożliwić specjalistycznym firmom, artystom i rzemieślnikom nawiązanie nowych kontaktów w świecie kościelnym, ze sklepami specjalistycznymi z dewocjonaliami, w tym internetowymi. SacroExpo Slovakia będzie platformą łączącą profesjonalną ofertę współczesnych produktów i usług z kościołami w planowaniu, projektowaniu i wyposażaniu budynków kościelnych oraz w trosce o kościelne dziedzictwo kulturowe. Wydarzenie odbędzie się 13 i 14 września w Incheba Expo Bratislava.

 

/MŚ/

 

 

Polecane aktualności
24 maja 2023
Czy anioły mogą pomóc przy budowie ołtarza gotyckiego? Z jaką bestią walczyłby św. Jerzy w XXI wieku? Czy ostatnia wieczerza pasuje do modernistycznej architektury Manhattanu? Odpowiedź na wszystkie pytania będzie można znaleźć w katalogu Aukcji Sacrum, która odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Sacroexpo już 20 czerwca 2023 roku o godzinie 17 w hali Targów Kielce. Licytacja będzie możliwa osobiście, telefonicznie, online lub poprzez zlecenie z limitem.
19 maja 2023
Unikatowe szaty liturgiczne wykonane przez Westiarki Jezusa cieszą się ogromnym zainteresowaniem podczas wystawy Sacroexpo w Targach Kielce. Najnowsze modele ornatów, stuły kapłańskie uszyte ręcznie, a także z pomocą komputera będzie można obejrzeć i zakupić w dniach od 19 do 21 czerwca.
12 maja 2023
Podczas tegorocznej, 24. edycji targów Sacroexpo Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce oraz Forum Współpracy Międzyzakonnej będą obecni w Targach Kielce na kilku poziomach, tworząc przestrzeń do wartościowych spotkań i organizując różne wydarzenia podczas targów. Jednym z nich będzie spotkanie dla administratorów obiektów zakonnych i kościelnych. Zapraszamy do Targów Kielce od 19 do 21 czerwca 2023 roku!
09 maja 2023
Szeroki asortyment dewocjonaliów, gadżetów, upominków i pamiątek religijnych, szaty, naczynia i akcesoria liturgiczne oraz najpiękniejsze dzieła sztuki sakralnej - to część oferty tegorocznej 24. edycji Wystawy Sacroexpo, która potrwa od poniedziałku, 19 czerwca do środy, 21 czerwca w Targach Kielce. Wstęp bezpłatny po rejestracji.
05 maja 2023
Kilkaset obrazów oraz rzeźb autorstwa ponad stu artystów zaprezentowanych zostanie w Strefie Sztuki dostępnej podczas Wystawy Sacroexpo od 19 do 21 czerwca w Targach Kielce! Oprócz wystawy sprzedażowej poświęconej nowoczesnej sztuce religijnej, w trakcie targów branży sakralnej odbędzie się również aukcja wybranych dzieł.
13 kwietnia 2023
Biura podróży obecne podczas Wystawy Sacroexpo każdego roku przygotowują szeroką, atrakcyjną ofertę wycieczek oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych skierowanych dla Zwiedzających. Podczas tegorocznej edycji spotkania branży sakralnej, od 19 do 21 czerwca w Targach Kielce nie zabraknie ofert z Polski, a także z zagranicy.
11 kwietnia 2023
W Niedzielę Wielkanocną „rozbrzmiał Glos Ojca”, czyli swoją premierę miał największy na świecie dzwon wykonany przez wieloletnich Wystawców Sacroexpo - Pracownię Ludwisarską Jana Felczyńskiego w Przemyślu oraz firmę Rduch Bells & Clocks w Rydułtowach. Dzwon waży mniej więcej tyle co 10 słoni i jest wysoki jak żyrafa. Docelowo zawiśnie on w bazylice w Trindade, w Ameryce Południowej.
06 kwietnia 2023
Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo od 24 lat jest miejscem prezentacji oferty dla wszystkich związanych osób związanych z kościołem. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się od 19 do 21 czerwca 2023 roku. Już można zarejestrować swój udział, wstęp bezpłatny.