DSC00049.JPG

O wysokiej jakości powietrza podczas targów ENEX

26 lutego 2020
Konferencja „Wysoka jakość powietrza wyzwaniem XXI wieku” zorganizowana w ramach targów ENEX Nowa Energia w Centrum Kongresowym Targów Kielce, to okazja do spotkania i omówienia działań mających wpłynąć na poprawę jakości powietrza.

Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Ireneusza Zyski – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu, Pełnomocnika Rządu ds. Odnawialnych  Źródeł Energii:

- Wyzwania klimatyczne stojące przed Polską i Europą wymagają pilnych, skutecznych działań. Czyste powietrze to absolutny priorytet, wielkie wyzwanie, któremu należy sprostać. Naszym głównym celem są działania wpływające na poprawę jakości powietrza, obniżenie niskiej emisji gazów cieplarnianych i zdynamizowanie rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce. Dzisiejsza konferencja, to wyjątkowa okazja do spotkania przedstawicieli wojewódzkich funduszy ochrony środowiska, przedstawicieli samorządów realizujących programy rządowe oraz firm instalacyjnych i inżynieryjnych, które pracują w tym segmencie.

Ryszard Gliwiński – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podkreślał, jak ważny jest temat jakości powietrza jako wyzwania XXI wieku. Mówił także o działaniach związanych z odnawialnymi źródłami energii podejmowanych przez wojewódzkie ośrodki ochrony środowiska.

Na konferencji nagrodzono laureatów konkursu „Ekolaur Świętokrzyski” w trzech kategoriach. Nagrodę w kategorii Proekologiczna instytucja/firma, otrzymał Marek Wojtas - Wójt gminy Pawłów. „Ekolaur Świętokrzyski” w kategorii Strażnik czystego powietrza otrzymała Anna Trojanowska – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu  Świętokrzyskim. Nagroda w kategorii Innowacyjne podejście do ochrony powietrza trafiła do Jednostki innowacyjno-wdrożeniowej Inwex Sp. z o.o. w Kielcach.

Podczas merytorycznej części konferencji poruszone zostaną m.in. zagadnienia dot. Programu Ochrony Powietrza dla województwa świętokrzyskiego oraz Programu Stop Smog. Nie zabraknie również informacji dot. eksploatacji i modernizacji budownictwa mieszkaniowego.

Konferencja jest organizowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Klimatu. Patronat medialny konferencji objęły Telewizja Polska TVP 3 i Radio eM Kielce.

(MCh)

DSC00069.JPG [3.90 MB]

DSC00136.JPG [3.57 MB] DSC00121.JPG [3.51 MB]

IMG_20200226_110518.jpg [2.78 MB]

Polecane aktualności
30 marca 2020
Miesiąc temu odbywały się XXIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Panująca na świecie pandemia paraliżuje wiele branż. Co z fotowoltaiką? Obszerny raport stworzyła redakcja GLOBEnergia - partner wydarzenia.
20 kwietnia 2020
Mimo szalejącej w ostatnim czasie pandemii koronawirusa, w branży odnawialnych źródeł energii padają kolejne rekordy. To dobry prognostyk dla kolejnej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
28 kwietnia 2020
Ubiegły rok był rekordowy dla branży fotowoltaicznej. Jak podaje portal globenergia.pl, największym zainteresowaniem cieszyły się małe przydomowe elektrownie słoneczne. Ponadto, co raz więcej firm decyduje się na produkcję własnego prądu. Zachętę stanowią atrakcyjne formy finansowania takich inwestycji. Jedną z nich bez wątpienia jest leasing. Fotowoltaika była jednym z najpopularniejszych tematów tegorocznej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
29 maja 2020
Jesteśmy w punkcie zwrotnym jeśli chodzi o strategię rozwoju sektora ogrzewania w polskim budownictwie. Do wykorzystania jest ogromny potencjał tkwiący w niezwykle szybko rozwijającym się rodzimym rynku pomp ciepła.
29 maja 2020
Jak podaje portal rynekelektryczny.pl partner medialny Targów ENEX w programie Mój Prąd obowiązują wnioski online. Warto poświęcić czas przed domowym komputerem, aby dzięki temu przyspieszyć proces uzyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej bez wychodzenia z domu.
25 czerwca 2020
Branżowi eksperci prognozują boom na naziemne farmy fotowoltaiczne.
25 czerwca 2020
Forum Energii przeprowadziło szczegółową analizę dotyczącą kosztów odejścia Polski od węgla brunatnego. W raporcie wyszczególniono także zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla Polski
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy